• Krátkometrážní

Ďábel nosí Pradu (2006)

Ač je vlastně celý film o módě, vlastně se mě moc líbil. Vkusně natočený, vtipné scény, herecké výkony slušné. Podle mne jeden z nejlepších filmů tohoto žánru.

Soudce Dredd (1995)

Vůbec nevím, jesli jsem tento film viděl včera poprvé nebo už někdy v minulosti. Pokud už dříve, tak se ani nedivím, že jsem na něj úplně zapomněl. Tak hrozné sci-fi jsem už dlouho neviděl. Děj prakticky o ničem, scény většinou komické a Stalon mě teda také vůbec nepřesvědčil. Takže bohužel ....

Na stojáka (2004) (pořad)

Velice záleží na lidech, kteří právě vystupují. Některé výstupy jsou super a člověk se může uřechtat ( např. Iva Pazderková u gynekologa ), některé jsou zase strašně nudný až trapný.

Pekelná výzva (2013) (pořad)

Občas zajímavý, občas velice nudný. A nezachrání to ani rádoby vtipná Iva Pazderková.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Řekl bych tak nějak nedodělanej špionážní thiller. První půlka se mě zdála docela nudná, v druhé půlce už to bylo lepší, ale víc než za 3 dát nemůžu. A to spíše 3-, protože je ve filmu i spousta efektů a akcí, kterým by snad nemohlo věřit ani malé dítě.

Americký sniper (2014)

Slušně natočený příběh, efekty pěkný, atmosféra skvělá, Cooper skvělý. Bohužel moje hodnocení sráží pár věcí a to hlavně poslední čtvrtina filmu, která už nemá takový spád a třeba i konec filmu, kdy se najednou posttraumatický syndrom ( na kterej vlastně skoro celá druhá půlka filmu ukazuje ) najednou bez dalšího vysvětlení ztratí tím, že Cooper párkrát dochází na terapie s ostatními vojáky. A také mě teda vadilo jedno technické provedení - gumové dítě, které chovají v náručí. Úplný konec byl pro mne moc dojemný, příběh jsem do shlédnutí filmu vůbec neznal. Ale abych to shrnul - film se mě celkově líbil a rád se na něj kouknu znovu. Edit - i přes chybičky měním na 5*.

Transcendence (2014)

Podle mne film není tak špatný, jak někteří píšou. Mě se naopak líbil. Děj docela povedený, výkon Deppa taky, myšlenka slušná a závěr pro mne teda nečekaný. Takže dávám lepší 4*.

Frekvence (2000)

Tento film jsem včera viděl poprvé. Tak nějak jsem si ho pustil, protože nic jiného v TV nedávali. A udělal jsem dobře. Musím říct - no pane jo. Nepamatuji se, že bych snad viděl fim, kde se takto promítají různá časová pásma ( nebo se cestuje časem ) a vše do sebe super zapadalo a nevypadalo to vlastně nakonec zmateně a nepochopitelně. Tento fim si myslím je u mě první, co to dokázal. A ta atmosféra - od začátku do konce jsem netrpělivě čekal, co bude dál a jak to nakonec vlastně skončí. A zápletka s vrahem také super vymyšená. Takže nelze říct víc než: "klobouk dolů" všem, kdo se na něm podíleli.

Thor: Temný svět (2013)

Až na pěkné efekty se mě osobně tedy film moc nelíbil ( chvílemi jsem přemýšlel i o 2* ). Chvílemi jsem se dokonce musel i smát, jak je to trapný. Osobně se mě teda ani třeba nelíbí, jak Thor běhá a drží v ruce to kladivo, je to takový směšný :-)

eXistenZ (1999)

Tak nějak nevím jak to napsat. Asi na takovéto filmy nemám buňky, ale takovéto změnu typu skutečnost-sen-virtuální svět mě připadá strašný. Člověk pak neví co je realita a co skutečnost. Podle mne to je celé zbytečně strašně překombinované ( hlavně druhá část filmu ).