Laputa (2015)

Na Terezu Voříškovou se dobře kouká, a dokonce i umí hrát. Ale dívat se na to, jak se hodinu a půl chová jako kráva, mě fakt nejen nebavilo, ale časem začalo i nudit. Možná to přece jen chtělo nějaký příběh a trochu děje. Takhle jsem mohl přemýšlet maximálně o tom, proč tomu prostoru všichni říkají kavárna, a ne třeba bar.

Marguerite (2015)

Chápu, že není snadné v podobném případě vyvážit komedii, aby nebyla spíš posměchem. Giannolimu se to sice povedlo, ale zase selhal jinde. Catherine Frot je v hlavní roli fantastická, kromě ní tu jsou tak dvě tři další postavy a spousta figurek, které nemají žádnou hloubku. Navíc se objevují a mizí zcela náhodně, často tam nemají žádný význam, takže spíš odvádějí pozornost a rozmělňují příběh. Ale i tak zůstala nadprůměrná hudební dramedie (70%).

Nejistá sezóna (1987)

Tehdy ještě nebylo zvykem psát do úvodních titulků „podle skutečných událostí“, ale tvůrci tu na problémech s provozováním vlastního divadelního souboru krásně vystihli absurditu doby. Víc než jen bonus k záznamům her Divadla Járy Cimrmana.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Pokud se snažíte představit život havířovských horníků prakticky na ploše několika dnů, zákonitě tím vznikne něco na úrovni mýdlové opery. O tomto důlním neštěstí jsem nic nevěděl, a díky tedy za osvětu a její velmi dobré ztvárnění. Zato život ústřední filmové rodiny byl zvládnut o úroveň hůře, takže nakonec jdu s hodnocením o hvězdičku níže, jinak by to bylo spíš na tři a půl. (Beata Hlavenková napoprvé při filmové hudbě velmi pěkně, příjemné osvěžení domácích hudebních standardů.)

Lichožrouti (2016)

Pokud to nebudete brát jako adaptaci jedné z nejlepších novodobých českých knížek pro děti, tak to můžete považovat za dobrý film. V opačném případě je to promarněná příležitost. Vypadá to pěkně, ale čekal jsem víc. :-/

Smrtelné historky (2016)

Čtyři různé příběhy, každý natočený jinou technikou a mající jinou náladu. Hravé animované miniatury Na draka jsou nejzábavnější, černobílý trikový Antonio Cacto je nejoriginálnější a zřejmě i nejlepší, Maják si odvážně vystačil i bez dialogů, ale už u něj jsem začínal mít pocit, že je delší, než být měl, což kulminovalo u maňáskové historky z podsvětí Velkej chlap, kde sice zábavné střípky originality vysvítají také, ale ve všech ostatních ohledech je to prostě nejslabší kousek z kolekce. A jelikož je v závěru, tak rozpačité pocity o to více přetrvávají.

Malá z rybárny (2015)

Výtvarná podoba se mi líbí, ale bohužel totéž nemohu říci o filmu jako celku. Aktualizace Andersenovy pohádky se podle mne nijak zvlášť nepovedla, totéž platí pro občasný komentář. A když je slabý scénář, tak už to pak těžko zachrání realizace, což zamrzí obzvlášť u něčeho jako je loutkový film. Tolik práce... a takový nepřesvědčivý výsledek. :-/

Bez doteku (2013)

Tak jsem nad tím pár dní přemýšlel, ale podle mne ten scénář nedává smysl. Tereza Vítů je krásná, ale to celý film neutáhne, a jinak mi to přišlo spíš jako nezvládnutý zmatek.

Tonda a bacil (2014) (studentský film)

Hravý kombinovaný filmeček o jednom malém pacientovi a jeho vlastní alternativní léčbě. Asi už jsem na to starý, hodnotit by měly hlavně děti.

Spolu (2015) (studentský film)

Ale jo, i v pár minutách se dá říci o světě kolem nás něco zajímavého. A jako divák se pak mám nad čím zamyslet. Palec nahoru!