Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Normálně bych toto vůbec nehodnotil, ale jelikož jsem nucen při průchodu kolem naší televize sledovat, jak moje mamina na tento odpad kouká a zabíjí u toho čas, musím alespoň takto vnitřně prostestovat!:) Proboha, kde je nějaká soudnost, vkus a myšlení českého a slovenského diváka?Vždyť toto je provtřídní kýč a ostuda pro nás pro všechny..:(STOP telenovelám.

Senna (2010)

"Brazilci potřebují jídlo, vzdělání, zdravotní péči a trochu radosti...Tu radost nám teď vzali" R.I.P Ayrton

Mexický kufr (2011)

Alespoň pro mne veliké zklamání. Není nic krom smutných historických událostí, co bych měl vypíchnout jako věc, kvůli které by člověk tento dokument měl vidět. Podobné záležitosti jsou k vidění na Discovery, Spektru či National Geografic snad každý den.

Román pro muže (2010)

Naprosto ubohá estráda. Jedna hvězda za Jana Budaře a jeho střelbu do melounu.

Vulkán (2011)

Velmi citlivá záležitost. Mám slabost pro severskou kinematografii a její typické chladné, naturální a precizní provedení v překrásné přírodě a prostředí. Životní křižovatky lidí v období dospívání či naopak stáří a jejich filmové zpracování je na severu hodně přitažlivé. Mnoho zdrojů pro inspiraci a zamyšlení se. Všeho se ke mně zde dostalo vrchovatě..Btw: Parádní herecký výkon hlavního představitele.

Ženy s kravami (2011)

Dokumentární genialita sama!Pro mne největší zážitek dnešního dne na KVIFF. Peter Gerdehag je neskutečně vtipný chlapík, který vytvořil nádherný dokument o velice zajímavých životních osudech velice osobitých žen. Získal si plný sál nejen svým dílem, ale také svým přirozeným entuziasmem, vtipem a energií. Už teď se těším na jeho nový dokument a zároveň na jeho předešlých pět lahůdek z let nedávno minulých..;)

Polytechnika (2009)

Geniální osobní vypořádání se s událostí, která změnila před dvaceti lety kanadskou společnost. Pro mne vrchol prvních 4 dnů KVIFF. Denisi Villeneuve, smekám před Vámi a navždy Vás tímto řadím do své síně slávy. Srovnatelné s Klass. Doporučuji.

Jako opice (2011)

Na film jsem se velice těšil. Bezprostřední dojmy jsou ovšem velice smíšené. Podle paní režisérky mělo jít o novodobý western o lidských bytostech (volná parafráze). Silný feministický podtext, který plyne jak z názorů samotné tvůrkyně, tak z obsazení jak tvůrčího tak hereckého týmu je pro mne ovšem extrém, který mi není příjemný, ostatně jako žádný extrém kdekoliv jinde. Na druhou stranu, jde o velmi povedené drama, které těží z oblasti, která přímo volá po prvotřídních dramatech. Jsem uchvácen výpravou, kamerou a geniální hudbou. Herecké výkony mladých a zejména té nejmenší herečky jsou mnohdy dechberoucí. Film se dlouho nadechuje k vyvrcholení, balancuje, zrychluje, zpomaluje a tak nějak končí a nutí přemýšlet. Kéž by to dokázal každý film..

Většina (2010)

Oceňuji velmi kritický pohled do nitra mentality Turků a to hned v několika vrstvách jejich společnosti. To považuji za největší přínos a důvod pro zhlédnutí. Film působí snad i výchovným dojmem. Totiž že MY Evropané jsme naprosto jiná kultura než ONI Turci, kteří do Evropy nepatří a patřit nesmějí. (nic ve zlém) Věřím, že životní styl, chování a přístup k životu je v představách racionálních lidí ze střední Evropy přímo opačný od toho, který byl velmi povedeně ztvárněn tvůrci a herci tohoto snímku. Celková pointa mi poněkud unikla někam do ztracena. Velká škoda, mám totiž pocit, že film by si zasloužil dramatické či snad tragické vyvrcholení.

Neměj strach (2011)

Z výchovného a osvětového hlediska jsou podobné snímky snad i povinností, a to pro všechny věkové kategorie!Asi nebudu sám, komu se líbí ztvárnění snímku a většina hereckých výkonů. Souhlasím ovšem, že bych čekal přeci jen větší originalitu či vyhrocenější pointu, která by film odpálila do nebes.