Máme papeže! (2011)

Pro mne velmi příjemné překvapení dnešního festivalového rána. Psychologický exkurz do myšlení nešťastně zvoleného papeže. Zajímavá vize, která nepostrádá vtip, nadsázku i náměty k zamyšlení. Závěrečná pointa mi trochu proklouzla mezi prsty, ale asi to k tomuto filmu patří..;)

Konečná uprostřed cesty (2011)

Silný zážitek. Brilatní střídání tragických momentů, které plynule přecházejí ve velmi vtipné až komické odlehčení děje. Téma je bohužel tak strašné a běžné zároveň, že stojí za to nezapomínat a prostě sdílet pocity. Producent filmu naznačil, že po každé natočené scéně si tvůrci dali panáka. Plně chápu a všem vřele doporočuji.

Win Win (2011)

Velmi příjemná oddychovka!Film zralý na tři hvězdy, ale ta čtvrtá je za velice podařenou postavu Terryho a za festivalovou atmosféru, která je charakteristická plným hledištěm, komentářem Marka Ebena a také návštěvou Burta Younga před začátkem filmu..;)

Hanna (2011)

Exkluzivní začátek, kterým film bohužel skončil. Pak už alespoň pro mne následoval bezpohlavní béčkový film, na kterém jsem nic originálního neobjevil a ničím mě nepřekvapil. Resident Evil v novém hávu není nic, co by na mě na filmovém festivalu mělo zapůsobit. Nenáročný thriller, který místy ohromuje určitou dávkou umění a vtipu. Proč ne.

Nahý polibek (1964)

Velmi nečekaný zážitek. Zajímavá zápletka a vystavěná pointa. Herecké výkony a samotná postava hlavní protagonistky jsou sice velice předimenzovány, ale s ohledem na dobu vzniku to není velký problém. Několik velice vtipných hlášek mě nejednou velice pobavilo. Vřele doporučuji.

Oddělené světy (2008)

Velice silný snímek ze života lidí, kteří by právě tento film potřebovali vidět nejvíce. Zjistili by totiž, v jaké velké lži žijí a jak absurdní je jejich jednání. Doufejme, že "Svědci" časem zcela vymizí a stanou se z nich lidé, věřící hlavně v sami sebe a žijící svůj život pro sebe a ne pro někoho, kdo je pouhým výmyslem a dalším symbolem největší lži dějin lidstva.

Lidice (2011)

Bezduché řeči o národním velkokýči apod. rozhodně nesdílím!Je potřeba nezapomínat na podobné historické události, ačkoliv bychom se jimi neměli neustále nechat utápět. Pro mladé generace by toto měla být povinná četba!Herecké výkony jsou velice zdařilé, pro mne velmi zajímavá kamera a zejména geniální hudba...

Historie.cs (2008) (pořad)

Osvětová záležitost, která nemá na českých televizích konkurenci. Po skončení "Historického magazínu" je Historie.cs více než zdatným nástupcem, a to zejména skrze hosty - renomované historiky, které si pan Kučera do pořadu zve.

Odcházení (2011)

Beru v potaz, že se jedná o zfilmovanou divadelní hru. I tak ovšem musím říci, že alespoň pro mě to byl od VH krok špatným směrem. Všechna snaha po namíchání surrealistického koktejlu se rozplynula v 97 minut dlouhý chaos, kde jsem postrádal především pointu a smysl celého záměru. Negativně vidím také přehršel českých populárních herců. Jsem přesvědčený, že neokoukané tváře z řad mladších, nadějných herců by filmu daly jiný náboj. Sečteno a podtrženo: velice náročný film, který ovšem i pro náročného diváka bude moc náročný a s odstupem snad i zbytečný.

Tajemství války (1998) (seriál)

Velmi zájímavý dokument. Mnohokrát jsem měl pocit, že z dokumentu se plynule stává až konspirační teorie. Ale pokud mohu srovnávat, tak se nebojím "zákulisí války" posunout až na samotný vrchol pyramidy dokumentárních filmů, věnových válečným konfliktům.