Hlídka v Ardenách (1992)

Pro mne jeden z nejlepších válečných filmů. Hlavním důvodem je fakt, že se totiž nesnaží být válečným filmem. Zároveň pro mne jeden z nejsmutnějších snímků vůbec. Lidskost, morálka a krutost války jsou hlavní aspekty a pilíře této velmi silné záležitosti. Buďme vděčni, že se na válku můžeme pouze koukat v televizi či v kině, nemusíme to svinstvo zažívat na vlastní kůži a hlavně se takto můžeme mnohému přiučit a poučit, abychom se oné realitě případně vyhli...doufejme.

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Měli bychom si uvědomit, že naše politika a systém je oproti jiným politikám úplným rájem demokracie. Nechci tímto nějak ospravedlňovat gaunery a zločince v české politice, ale jen bych chtěl říct, že filmy jako je Tropa de Elite, by měly být "povinnou četbou" každého občana jakéhokoliv státu na této planetě..Nikdy bychom neměli zavírat oči a tvářit se, že se nic neděje.

Firma (1993)

Velmi kvalitní drama až gangsterka!149 minut dlouhý film, který alespoň pro mne nemá hluché místo. Překvapila mě zajímavá plejáda známých herců ve vedlejších rolích z období začátku 21. století v čele s Tobinem Bellem. Vřele doporučuji, stojí to za to.

127 hodin (2010)

Velký zážitek a ponaučení zároveň. Napadá mě srovnání pouze s "Pádem do ticha", což je též silný kalibr. Všem přiznivcům outdoorových aktivit tento film vřele doporučuji..;)

Predátoři (2010)

Pro predátory jsem vždy měl slabinu. Musím říct, že jak už to u volných pokračování bývá, čekal jsem mnohem horší zážitek, než který nakonec přišel. Myšlenka velmi zajímavá, hůře zpracovaná, ale ve finiši stále ucelená a přítomná. Takže nakonec všem, kteří mají chuť si prodloužit sérii s predátory a jejich příběhy, mohu tento film s klidem doporučit.

Pochyby (2008)

Konverzační drama, které udržuje celou dobu diváka v mírném napětí, je pozoruhodné. Velmi zajímavé téma a samotné zpracování ve výsledku připraví divákovi velký zážitek. Neodpustím si ovšem poznámku, že na základě také tohoto snímku se ptám, zda má dnes smysl existence církve v jakékoliv její podobě?Já myslím, že rozhodně ne.

Habermannův mlýn (2010)

Tak tohle je naprosto geniální zážitek a pro mne top 5 mezi českými filmy. Dlouho jsem tento snímek odkládal a byla to chyba. Dějová linka balancuje v česko-německých událostech na ostré hraně, ale výsledek je jednoznačně nestranný a z historického hlediska zcela přesný!104 minut v napětí, po kterém mám ještě teď husí kůži!Bravo.

Černá labuť (2010)

Silný zážitek. Nemohu se ovšem zbavit dojmu, že už jsem podobné motivy viděl zpracované lépe. Toť ovšem pouze můj subjektivní pocit po shlédnutí filmu. Objektivně: naprostá povinnost pro fanoušky tohoto žánru, Natalie a její životní role (Oscar je ve správných rukou), geniální hudební kulisa filmu od Clinta Mansella..

Bastardi (2010)

Tak tohle je opravdu síla. Nejhorší na tom je, že se opravdu nejedná o komedii, kterou by někteří zde chtěli z tohoto filmu mít. Doufám, že po shlédnutí tohoto "skvostu" se každý zamyslí a trochu probere. Dvě hvězdy za šok, který film způsobí.

Šílenci na prknech (2001)

Naprostý brak, který si zaslouží dvě hvězdy právě za dvě velmi vtipné scény..Nutno přiznat, že právě kvůli těmto scénám se snad vyplatí na film mrknout..:)))