Anglické jahody (2008)

Velice slabý, až žalostně ubohý film o smutných srpnových dnech...Absolutně chybí pointa, energie, humor..Ve filmu hraje celý herecký sbor z VKVček..co je ovšem horší, VKVčka jsou snad lepší než toto..:( Dávám jednu hvězdu za autentické záběry z pražských srpnových ulic a za snahu, alespoň připomenou kus naší smutné historie...Jsem velice zklamán..

Arizona Dream (1993)

Možná dělám chybu, když píši komentář bezprostředně po filmu. Po delším přemýšlení bych možná konečně pochopil, co tím vším chtěl vlastně básník říci..Emir zřejmě tvoří své filmy v nějaké halucinaci či pominutí smyslů, ale možná právě proto (a přes to) se u jeho filmů nedá jen tak usnout!:)Oceňuji pochopitelně herecké výkony snad u všech hlavních postav a zejména bych vypíchnul Lili Taylor!!!Prozatím za 3*

Austin Powers: Špionátor (1997)

Začínám být trochu alergický na parodie..přihlouplé, bezduché prznění klasiky..

Avatar (2009)

Z mého pohledu: dechberoucí efekty a výprava, ohromný přesah a skrytá apelace na dnešní světové poměry, příběh v rovině nenáročné pohádky..Rohodně doporučuji, je to zážitek!!!Jasných 5*

Babel (2006)

Mám velice jednoduchý příměr...Crash..Ovšem kvalitativně se jedná u druhou ligu..Podobná sonda do společnosti, podobné prolínání osudů..Zajímavé je u Babel určitě fakt, že se prolínají lidé ne jenom z jiných kultur, ale i z jiných koutů planety..Pěkné.

Babí léto (2001)

Tento příběh na mě působil velmi depresivně...Hodnotím ho ovšem velmi zkresleně, z pohledu člověka úplně jiné generace..Výborné herecké výkony v hlavních dvou rolí jsou pro film velkým plusem. Respekt.

Bastardi (2010)

Tak tohle je opravdu síla. Nejhorší na tom je, že se opravdu nejedná o komedii, kterou by někteří zde chtěli z tohoto filmu mít. Doufám, že po shlédnutí tohoto "skvostu" se každý zamyslí a trochu probere. Dvě hvězdy za šok, který film způsobí.

Bathory (2008)

Pravdou je, že až příliš jsem v tomoto filmu viděl klasické české pohádky posledních deseti let, které opravdu nepovažuji za originální filmařský počin. Známí herci v nádherných kostýmech jsou prostě out. Na druhou stranu si nedovolím snížit jejich vynikající výkony, které v tomto filmu podali (Roden, Jakubisková, Anna Friel). Snahu o vizuální zážitek a tak typický jakubiskův styl se nedá upřít. Co ovšem oceňuji nejvíce je skutečnost, že také v tomto filmu jde zřetelně vidět, že církev je svinstvo a bohužel dodnes šedou eminencí ve světových dějinách. Ač letící mnich "Bolek" je spíše směšný, jeho myšlenky v této scéně by se měly tesat nejen do kamene!

Bekyně mniška (2008) (TV film)

Jedná se o opravdu nenáročný-odpočinkový film. Má jedna hvězda je za některé scény ze školy...Je dobré si totiž občas uvědomit, jak to tam vypadá a jak se někteří ředitelé (ky) tragicky chovají...Kdo tento film viděl, ví, co tím myslím..;(

Bestie (2003)

Některé pasáže jsou spíše komedií...ale v některých pasážích můžeme najít zase starého Seagala a jeho aplikované aikido..vychází z toho dvě hvězdy..