Vetřelec: Covenant (2017)

Naprosto dementní chování prakticky všech postav dotáhl Scott od Promethea téměř k dokonalosti. Na jedné straně rozumím intelektuálnímu poselství, které chtěl režisér sdělit a kdy Covenant poměrně zdařile navazuje na Promethea. Na straně druhé bohužel celkový dojem do značné míry sráží chatrný scénář, Ridleyho velmi slabá režie a naprosto odfláknutý casting (Fassbender promine). Všichni učinkující jsou vám naprosto volní a jen doufáte, že půjdou z plátna co nejrychleji pryč, ideálně na kousky. Vizuál je sice ohromující, ale to už dávno nestačí. PS: Pochopili jste někdo, proč nás vlastně ti naši stvořitelé chtěli vyhladit?

Prometheus (2012)

Vizuálně epické, myšlenkově a obsahově rádoby intelektuální, režijně a scénáristicky zcela impotentní dílo. Naprostá většina postav úplně zbytečných, postrádajících jakoukoliv motivaci k tomu, co na plátně předvádí. Tolik nesmyslů a absudrností naplácat do poslední hodiny, to chce opravdu kumšt. Přitom první hodinka se jevila poměrně slibně. Fassbender skvělý.

1917 (2019)

Ta výprava je naprosto dechberoucí, stejně jako kamera prakticky bez střihu! Nicméně film ve mně bohužel nevyvolal prakticky žádné emoce a párkrát jsem se vyloženě nudil. Filmařina špičková, ale bez hlubšího obsahu či rozměru.

Forrest Gump (1994)

Tak jsem Forresta před malou chvílí dodíval už nejmíň po desáté a dostal mě snad ještě víc, než kdy před tím. Je neuvěřitelné, kolik hlubokého citu, moudrosti, lásky a životních pravd je vměstnáno do 142 minut. A k tomu vám hraje nádherná, melancholická hudba. Byla to opravdu velice krásná historka a moc hezky to Forrest vyprávěl. S takovým zanícením. Mimochodem je to možná i jediný film, který jsem nikdy neviděl v anglickém originále. Český dabing je jednoduše skvělý. 100%

Dokonalý trik (2006)

Naprosto skvostná filmařina. Ukončil bych to závěrečným výstřelem a pak jen střihem na poslední záběr filmu. Ta finální vysvětlovací pasáž byla navíc. Na poprvé samožřejmě bez šance, ale na podruhé, potřetí je těch indicií k jednoznačnému pochopení až až.

Herec (2020) (seriál)

Na české poměry opravdu vysoký nadstandard, ikdyž v posledním dílu se mi zdálo, že seriál malinko ztrácí dech. Celkově se mi hodně líbil námět, značně depresivní vyobrazení nehezké doby, vedlejší herecké výkony (vynikající Pavel Batěk, Martin Finger či Adrian Jastraban) a velmi výrazná hudba. Jana Cinu jsem poprvé zaznamenal v Pustině a pak vlastně až jako dabéra v seriálu Most. Nicméně tady fakt válí a zřejmě se nám pomalu rodí nová hvězdička. Tak snad příště už to bude za 5 *.

Kráska v nesnázích (2006)

Podle mě neprávem poměrně nízké hodnocení a vesměs i opomíjený film. Já jsem si film nesmírně užil. Na výsost zajímavé charaktery, skvělé herecké výkony (Schmitzer si svoji roli musel neuvěřitelně užívat, klobouk dolů před jeho neskutečným výkonem), líbivá hudba, prostě kvalitní práce po všech směrech a moc dobře se na to dívalo. Neseděl mi tam jen Macháček.

Logan: Wolverine (2017)

Nejbrutálnější, nejtemnější, nejvulgárnější, nejsmutnější a pro mě i nejzajímavějších marvelovka. Propracovaná psychologie postav, strhující životopisné drama a herecký koncert dua Jackman & Stewart. Malinko slabší záporák, ale čert to vem. Průkopnické pojetí posouvá tohle dílo daleko za hranice běžné komiksové popkornové podívané.

Teorie všeho (2014)

Dojemné, objevné, krásné. Nevím, co víc dodat. A na konci Arrival of the Birds by Cinematic Orchestra! Academy Awards Winner 2015 - Eddie Redmayne (Best Leading Actor).

Těžká váha (2005)

Bulel jsem když jsem to viděl poprvé před několika lety, bulel jsem podruhé a pobečel jsem si i do třetice, když to dávali nedávno v televizi. Ne Maximus Decimus Meridius, ale James J. Braddock je pro mě nejvýraznější postavou, kterou Russel Crowe za svou kariéru ztělesnil. Ty rány, které rozdával i dostával, a to nejen od protivníků v ringu, byly naprosto reálné a já jsem je vnímal každičkým momentem. Ron Howard zkrátka umí.