• Thriller

Trauma (2017) odpad!

Film je s odpuštěním stupidní, nezáživný i odpudivě brutální (mučení obětí tím, že jsou jim za živa odřezávány kusy těl, kuchají se vnitřnosti, další zvrácenosti raději ani nebudu popisovat). Příběh nedoporučuji nikomu, dokonce ani tomu, kdo sadistické kousky ve filmech vyhledává. Navíc prý existují ještě krutější filmy, takže nerozumím tomu, jak mohla tahle záležitost zaujmout alespoň některé diváky. K tomu všemu jsou zde nesympatické postavy, ztvárněné většinou nesympatickými herci, takže se film právem zařadil mezi nejpodřadnější díla, jaká jsem kdy viděla. "Trauma" zůstane v mém zlatém fondu extra blbostí, nechutných a špatně natočených. Jako připomínka toho, že všechny filmy se nevyplatí sledovat až do konce a dávat jim šanci, zda se z toho náhodou časem nevyvine něco smysluplnějšího. Divák si opravdu musí vybírat, aby se v budoucnu nestal znovu obětí podobné nelogické příšernosti. A JAKÝ JE SAMOTNÝ DĚJ? Zvrácený maniak, bývalí voják spolu se svým stejně zvráceným synem unáší, mučí a vraždí v okolí, koho může. Policie po nikom nepátrá, nic neřeší, prostě se jim ztrácejí lidi v jedné oblasti, no a co má být? Pravda, odehrává se to v Chile, ale stejně mi to nesedí. Otec se synkem, s nímž má incestní, homosexuální vztah bydlí nebo alespoň většinu času pobývají v polorozpadlém průmyslovém objektu, v sutinách bez oken, nábytku, topení, patrně i ohně a jiných vymožeností. V příběhu vyniká dementní chování všech ostatních postav. Například jednání čtyř napadených dívek, které se chovají nesmyslně a unáhleně mění svoje rozhodnutí. Když se jim do baráku vloupají násilníci a ještě v tu chvíli vypadají celkem „nevinně“, nezmůžou se ustrašené ženské na nic, stojí v pozoru jako solný sloupy a nejsou schopni jediné obranné akce. Abych moc nespoilerovala, zjednodušeně řečeno: po nejenom znásilňující akci s katastrofálními důsledky pro jednu z nich, jsou útočníky konečně opuštěni a mají svobodnou vůli. Nerozhodnou se, že pojedou autem na policii, protože ta by mohla být moc pomalá, nýbrž rozhodnou se, že útočníky raději přepadnou ony sami. Je to totiž záchranná mise, chtějí zachránit neznámé unesené dítě, s nímž den předtím prohodily dvě věty. Neví sice, kde unesené dítě je ( je v objektu?, je držené někde v lese nebo úplně jinde?). Neví, ale jdou prostě zachrańovat. Akci navrhne dívka, která fňuká, že už nemůže dál, nemá sílu a je jí prý úplně jasné, že stejně všichni na té záchranné misi zemřou (takže mise bude zbytečná). Každopádně mají záminku do prům.objektu hrůzy vstoupit. Tam se brzy zase rozhodnou, že je přece jen lepší jít pro pomoc... Ultra blbost a magořina to je, to mi nikdo nevymluví. Kdo tohle vymýšlel? :)

Hranice (2023)

Tímto filmem u mě Agnieszka Holland hodně klesla. Manipulativní produkt, který mi návodně řekne, co si mám myslet. Černobílej film s černobílými postavami, kterými se nás snaží emočně vydírat. Nepohodlné události vynechává, zamlčuje. Natočí někdo film, který by vypovídal pravdivěji o celé situaci?

Vražedné pobřeží - Zásnubní tanec (1991) (epizoda)

S01E02: dle mých zdrojů je název LETOŠNÍ MODEL (patrně nepřesné číslování, zde na CSFD se epizoda jmenuje Zásnubní tanec). Každopádně díl Letošní model začíná nastěhováním se Sylvie do soukromé kanceláře N. S., jíž předělává k obrazu svému. Jejich služby vyhledá momentálně nejžádanější supermodelka Jenny, neboť jí kdosi nenasytně vydírá. Do děje se jako vedlejší postava připlete i její fotograf (sukničkář) a méně atraktivní kamarádka, která pracuje v jejím štábu jako maskérka. Mezitím barman a údajný zpěvák Ian Stewart, který občas detekt.dvojici nějakou drobností bodne, prohání mladý krasavice,. Problémem je v jeho případě casting, zženštělému hereci  nevěřím, že je fakt na holky.:)

Viktoriánky (2021) (seriál)

Legrační dětinská fantasmagorie. Viděla jsem necelej první díl a prozatím stačilo.

Spoutaná láska (2019) (seriál)

Romantická, historická, i když místy poněkud drsnější telenovela pro ženy. Potěšilo mě, že sem dorazilo výjimečně i něco z Ukrajiny. V rámci melodramatického žánru Spoutaná láska není ani žádná pecka ani úplné dno. Tento historický TV seriál o nevolnících i boháčích zatím vypadá na oddechovou, lacinější, pro někoho možná i poněkud nemoudrou zábavu, u níž se dá především relaxovat. Nebudu dále sledovat, proto hvězdičkově nehodnotím. Je to prostě zjednodušená pohádka, z hlediska historických filmů jasný podprůměr, ne tak z hlediska telenovel a oddechových, nenáročných filmů s nepříliš duchaplnými rozhovory a mnohými klišé. Některé scény se útlocitným divačkám nemusí líbit (bičování dítěte, znásilnění služebné), jindy je to přeslazené.

50 States of Fright - The Golden Arm (Michigan) - Part 3 (2020) (epizoda)

Příběh o ženské ješitnosti je trochu zbytečně rozdělen do tří kraťoučkých částí a až tato třetí část je hororová. Mírně nadsazená epizodka, ovšem rozhodně dramatičtější než úvodní part první. S temným osudem roste temnota duše a charakter lidí se špatnými životními událostmi začíná měnit k horšímu, jak už to občas bývá.