V pasti - Série 2 (2018) (série)

Dvojka se mi líbila míň. Dokonce vím i proč - značně mi vadilo, že se tam policisté chovali jako úplni pitomci. Ale zase byli sympatičtí, i když úplně bezmocní, hlavně ve svém soukromí.

Gran Torino (2008)

19. nejlepší film všech dob, jako vážně? Dlouho jsem tento snímek míjela, neb mě zmátl název a myslela jsem si, že je to westernovka a ještě hodně z pravěku, něco jako Tenkrát na západě. Proto mě překvapilo, že to nebyl western, ale docela aktuální sousedská povídka o jednom nevrlém veteránovi. Ještě více mě však překvapilo, že to byla obsahově a scénáristicky spíš bakalářská povídka - milá, jen poněkud rozvleklejší, ale místy o to nudnější. Ale hlavně s dokonale předvídatelným dějem i replikami. Konec byl jediný možný (a jediný logický), aby to vůbec mělo nějaký smysl - proto ani nad ním nejsem schopna nějak zásadně jásat.

Klub rváčů (1999)

Viděno se synem, aby si doplnil sbírku kultovních snímků - a přitom jsem zjistila, že jsem tenhle film vlastně nikdy neviděla. Že jsem kdysi vlastně jen četla skvělou Palahniukovu knihu. A dobrý - chlapské, chytré, nápadité - na scénáři bylo znát, že je to podle literární předlohy.

Daria (2020)

Pejsek s kočičkou dělali dort - dali tam všechny žánry (a klišé), na které si jen vzpomněli a mysleli si, že to bude bomba. A byla - nepoživatelná, pomatená a díky tomu, že tvůrci předstírali - nebo si to možná o sobě dokonce i myslí - že jsou intelektuálové, i nekonečně debilní. Ale vizuál k tomu měli pěkný - to se zas musí přiznat, i ty komiksové animace byly skvělé, bohužel to však bylo jen ono pověstné házení perel sviním.

Sviňa (2020)

Kdepak, tento snímek, ač se tváří zasvěceně, superzávažně (a absurdně alibisticky předesílá: hlavně nehledejte žádné spojitosti s reálnými postavami!) a že má superkoule, není ani z jediného úhlu udělaný dobře. Je stejně odporný, jako je odporné celé téma.

Roztříštění (2019)

Čekala jsem něco originálnějšího. Docela ztráta času.

Geniální přítelkyně - Příběh nového jména (2020) (série)

Už jsem si na holky a na jejich trable tak nějak zvykla, takže na druhou sérii jsem se už vyloženě těšila. Hlavně jsem ocenila, že už jsou konečně dospělé a zažívají své: jednou nahoře, jednou dole.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Jako pocta havířům je to moc dobré. Na Langoše jako ředitele jsem si sice nemohla zvyknout (jeho hraní mi přišlo lehce parodické, což se k závažnosti tématu ani trochu nehodilo), ale zase pro Marka Taclíka byl taťka Milan asi jeho životní role.

Vlastníci (2019)

Tento film/divadelní hru jsem rovněž nechtěla vidět, neb jsem si říkala, že mi úplně postačí naše skutečné schůze SVJ. Ale k žehlení jsem si ho přeci jen opatřila - a nakonec to bylo zábavnější, než jsem čekala.

Anthropoid (2016)

Docela dlouho jsem se tomuto snímku vyhýbala a musím říct, že celkem zbytečně. Hlavně závěrečná přestřelka v kostele byla nezapomenutelná. Trochu mě sice překvapilo, že si Kubiš s Gabčíkem jen tak vyšli se slečinkami tančit, ale snad je to pravda - tvůrci se prý drželi úzkostlivě faktů. Nejvíc úzko mi ale bylo za mladého houslistu - maminka, kterou hrála Alena Mihulová sice rychle stačila spolknout svůj jed, ale syna nechala Němcům napospas (totálně všanc k mučení), s tím se tedy nijak ztotožnit nedalo. Z toho jsem pak nemohla ani usnout. Také bych asi neobsazovala hvězdného J. Dornana, určitě je stál spoustu peněz a na Jana Kubiše se ani moc nehodil. Ale o to víc byl charismatičtější C. Murphy jako Josef Gabčík.