Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Rozhodne si nemyslím že by tento film mal mať tak málo percent. Je to síce Statham skoro ako stále, ale je to od neho konečne aspoň poriadne akčný film. Prvé polhodiny sú síce len kecy, no potom sa akcia nezastaví do poslednej scény. Samozrejme je to len môj názor, no pre mňa je Mechanik 2 o dosť lepší film o "Hitmanovi bez hitmana" ako o Hitmanovi s Hitmanom (Agent 47 vyzeralo dobre a vykľul sa z toho Terminátor). Ešte možno trochu viac z rozpočtu pridať na efekty, a tento film by bol dobrý. Film cítim na 3*. ale Statham tomu pridáva, takže dávam 4*.

Narcos - Season 2 (2016) (série)

Druhá séria mi zbehla až moc rýchlo, až sa mi to nepáči. Prvá časť začína ihneď na klasickom narcos tempe, a hunt na Pabla sa mohol začať. Pablo ktorý mal zo začiatku všetko pod palcom, všetko začína strácať. Zo začiatku sa ešte drží, no ako sa do hry o Pablovu hlavu zapoja ešte aj Los Pepes, tak už Pablo padá. Až trochu pomalý ale decentný koniec je druhá séria Narcos lepšia ako prvá. Takže osud Pabla sa tu končí, a začína sa nám nová etapa kartelu Cali.

Poldův švagr (2016)

Skoro to isté ako prvý diel, len o trochu slabšie. Taká light komédia ktorá neurazí.

Preacher (2016) (seriál)

Zatiaľ po prvých šiestich dielov musím uznať, že som s preacherom spokojný. Má to síce ešte miestami hluché miesta, ale pri tom koľko filmových referencií som počul, a kopec momentov a hlášok ktoré som už počul, tak mi to ani moc nevadí. Je ale zase pravda, že celé to ťahá hlavne Joseph Gilgun ktorý je proste neuveriteľne dobrý. Tak uvidíme, snáď to v budúcnosti potiahne, a vytiahne sa vyššie.

Sebevražedný oddíl (2016)

Na Suicide Squad som sa tento rok tešil asi najviac. Dúfal som že po kritikmi zhodenom BvS si ich získa aspoň Suicide Squad ktorý podľa traileru fakt vyzeral viac než dobre. No po tom ako som vyšiel z kina som bol síce mierne sklamaný ale aj tak bol pre mňa Suicide Squad dosť veľká pecka. Bolo to po prvý krát čo som sa na film netešil na Jokera. Není to ani tak chyba Jareda Leta ale proste podľa mňa Joker proste nie je týpek ktorý vlastní bar a sedí tam ako šéf nejakej mafie. Neporovnávam ho ani s Heathom alebo Nicholsonom či dokonca Hamillom keďže každý hral v podstate iný typ jokera. Proste ako fanúšik DC sveta, komiksov a arkham série som čakal proste od Jokera niečo iné. Ale dosť už o ňom keďže v tom filme ani nemal nejako veľa miesta. Prvá štvrťka nám postupne predstavuje postavy a spôsob akým sa dostali do väznice ( V tejto pasáži môžeme vidieť aj cameá Batflecka), a potom sa dostávame k jadru filmu. Celý tím na mňa posôbil dosť dobre ale určite najlepší bol Will Smith ako Deadshot a Margot Robbie ako Harley. Killer Croc bol z princípu tiež dobrý, ale kto ho videl v nejakom komikse alebo už v spomínanej arkham sérii tak predsa by mal byť len o nejaký ten meter, dva, väčší. A záporák, tam bolo asi najväčšie sklamanie. Overpowered čarodejnica ktorá vytvára nejaké tvory ktoré majú kameň na hlave. Odignoroval som to síce ale tam som cítil asi najväčšie sklamanie. Suicide Squad je pre mňa ale aj tak stále film, ktorým si aspoň trochu DC opravil niektoré malé chyby v BvS (ktoré potom opravili aj s ultimate edition.) Tak sa teda vidíme pri Justice League, snáď už bude mať menej chýb a viac dôvodov na ospevovanie. Po druhom zhliadnutí mením názor, a prikláňám sa ku slabším 4*.

Sedm statečných (2016)

Na Sedem statočných som sa strašne tešil od chvíľky kedy som zistil že je v nich aj Denzel Washington. Ten chlap by mohol hrať aj čistica záchodov, aj tak by som mu to žral. Tento film si odomňa zaslúži plných 5, a to hlavne preto že na to že to je remake, kde sa mohlo pokaziť milión vecí, tak sa trochu len tiahne prvá polka ktorá ale vyústi do jednej z najlepších prestreliek za poslednú dobu. ---- Nakoniec som sa priklonil ku štyrom, keďže kino spravilo svoje. Aj tak si stále myslím že je to viac než decentný remake.

Snowden (2016)

Popravde som od tohoto filmu čakal predsa len trochu viac. Som síce spokojný ale chcel som tomuto filmu dať 5* bez nejakých výčitok, no nakoniec som sa rozhodol pre 4*, a prečo? Film začne so Snowdenom ktorý prichádza do hotelu, a vidíme jeho paranoiu z odpočúvania, ani sa mu nečudujem po tom, čo odhalil. Pomocou formy flashbackov sa potom vyrozpráva jeho príbeh. Mňa osobne táto téma dosť zaujala, a film ju podal viac než dobre. Jedine čo to kazí je pár hluchých momentov pred finále, a síce to možno bolo tým že som bol prispatý ale skoro tam pri tej jednej polhodine zaspal. To je fakt asi jediné čo mi tak najviac vadilo, potom som bol ale rád za Postavy ktoré podľa mňa boli napísane dobre. Tento film ponúka ešte niečo výnimočne, a to síce len na pomerne krátko, ale vidíme v ňom Nicolasa Cagea ako hraje nejakú normálnu postavu, a už len to je si myslím že za posledné roky dôvod zapnúť nejaký film :D. Rozhodne film odporúčam, ale nepozerajte ho zaspatý tak ako som ho pozeral ja.

Sousedi 2 (2016)

Veľke sklamanie. Nečakal som síce od tohoto filmu nič prevratné ale prvá časť aspoň ponúkla viac svetlých momentov a dalo sa na to pozrieť. Tu som to mal chuť vypnúť v polke filmu, pretože prvá polka bola v podstate absolutne o ničom. Potom keď to vyzeralo že už sa to aspoň trochu rozbehne tak zas sa to niekde zastavilo. A o tom ako moc to je feministické sa ani nevyjadrujem, áno je to síce o sesterstve či o čom, ale všetko to ukazovalo len na to ako moc sú žený utlačované. Potom postava čo hral Dave Franco (Netuším práve teraz ako sa volá) bola zrazu homosexuál. No dávam tomu 2 hviezdy, a to fakt len vďaka pár svetlým momentom.

Správní chlapi (2016)

The Nice Guys je podľa mňa veľmi dobré oživenie žánru Buddy komédii. Chémia medzi duom Crowe | Gosling tu funguje perfektne a viac tomu nahráva do karát ešte atmosféra celého filmu. Hlášky jedna za druhou, a momenty pri ktorých som sa smial viac než dosť. Čo viac si priať?

Triple 9 (2016)

Okej. Ja som nadmieru spokojný. Podľa prvých ohlasov som chvíľku bol v rozpakoch že sa to nepodarilo, ale mýlil som sa. Triple 9 je podľa mňa decentný krimi/heist movie. Prevedenie heistov a atmosféra pri nich bola proste taká istá ako pri heiste napríklad z Heat. Chémia medzi postavami tu tiež funguje tak ako má, skorumpovaný policajti, bývalý policajt ktorý nemajú inak na výber, ako kradnúť dokým im to ruská mafia káže. Čo mi na tomto filme vadí je že niekde v strede sa to tak začne trošku ťahať, ale záver stojí za to, a potom ešte nevyužitie Normana Reedusa na ktorého som sa tešil taktiež. Ale som potešený že aspon ten Aaron Paul si strihol nejakú tu dlhšiu rolu. Určite si tento film niekedy pozriem znova.