Raketa na Měsíc (1958) odpad!

Kulisy ako zo zlej inscenácie, primitívny príbeh, herecké výkony hlúpe a zlé, režisér neovládajúci svoje remeslo.

Zlaté věže (1951)

Klasicky britská zlodejská komédia. Ale ako to napokon býva, nie je všetko zlato, čo sa blyští.

Curse of Bigfoot (1958) (TV film) odpad!

Skupina študentov archeológie objavia stáročia mumifikované telo v uzavretej jaskyni. To sa prebudí a začne ohrozovať malé kalifornské mestečko... Film, ktorý sa vezie na populárnosti tohto žánru v 50- tych rokoch, je neuveriteľne nudný a hlúpy. Pozeral som ho len z toho dôvodu, aby som toto mohol skonštatovať s kľudom na duši.

Zorro's Fighting Legion (1939)

Rok 1824. Don Del Oro, muž v brnení, má v pláne stať sa cisárom Mexika. Don Diego ( zamaskovaný ako Zorro ) organizuje odboj. Seriál má chvíľami rýchlosť a spád, ale celkovo dopláca na plytkosť a jednoduchosť.

Prehistoric Women (1950) odpad!

Prehistorické ženy s vlasmi od kaderníka a komentárom rozprávača, aby aj ten najväčší idiot vedel, čo sa vo filme deje. Neviem pre koho je film určený, zrejme pre pravekých ľudí, lebo v storočí kinematografie iba uráža inteligenciu.

The Return of Chandu (1934)

Kult čiernej mágie Ubasti, založený na ostrove Lemurie, sa domnieva, že egyptská princezná Nadja je reinkarnáciou ich mŕtvej bohyne Ossana. Majú ju v úmysle obetovať, aby Ossana mohla byť vzkriesená... Teatrálny Lugosi, zopár trikov a pomalé tempo.

The Whispering Shadow (1933)

Jack Norton ( Malcolm McGregor ), ktorého brat bol zavraždený za záhadných okolností, podozrieva z tohto zločinu tajomnú organizáciu Whispering Shadow. Tá ovláda svoje obete prostredníctvom rádiových lúčov. Stopy vedú do múzea voskových figurín profesora Stranga ( Bela Lugosi )... Svižne natočený seriál s množstvom naháňačiek a kaskadérských úkonov.

Brouk v hlavě (1968)

Mám rád túto hru Georgesa Feydeaua. Je vtipná a rozmarná. A taký je i film, čo ma veľmi potešilo. Ústredná pesnička mi ešte hodnú chvíľu rezonovala v hlave.

Sherlock Holmes (2009)

Duchaplný scenár, vtipné dialógy, akcia, rozostavaný Tower Bridge, špinavý Londýn... a niekde nad tým skvelý Sherlock Holmes, večne zanedbaný a hláškoidný ako sme doposiaľ nepoznali. Príjemná zábava.