Star Trek (2009)

Kde sú tie časy, keď sa nekonečným vesmírom pomaly posúvali kozmické lode... Nový ST ponúka zbesilú jazdu po všetkých stránkach, statické obrazy sú vystriedané dynamickou kamerou. Napodiv to funguje. Toto nové ošatenie je vkusné, má eleganciu a štýl. Nie som "trekie", takže mám opätovne problém s príbehom, ktorý ma nedokázal chytiť za srdce.

Libuša Čtveráková a jej rozprávkový svet (1998) (TV film)

V jednej zo štyroch bášt okolo Čierneho kláštora v centre Malackiek sa skrýva ateliér umelkyne Libuši Čtverákovej. Jej keramická tvorba je všeobecne známa, často pracuje emotívne a preto je jej práca ľudská a zrozumiteľná. Dokument v jej spomienkach rozpráva o detstve, prírode, životných postojoch, umení a slobodnej duši ako základu vlastnej tvorby. Ako malačan som pochopiteľne neodolal možnosti navštíviť aj osobne významnú umelkyňu a pokochať sa čarovnými reliéfmi či postavičkami, ktoré vytvorili jej ruky. Osobné stretnutie či poznanie tvorby je viac ako dokument, preto doporučujem spoznať naživo jej rozprávkový svet.

Zimné sníčky (1983) (TV film)

Rozprávkové spievanie pod padajúcimi vločkami snehu podľa scenára Borisa Filana ( pod režisérskou taktovkou Jozefa Kaisera ), kde dominovala skupina Elán.

Bokovka (2004)

Tento film je ako víno. Treba ho ovoňať, pozrieť cez neho do svetla, premiešať na jazyku a vstrebať jeho vôňu a chuť. Rovnako ako víno, je to živý film, ku ktorému sa treba vracať.

Zlaté parohy (1972)

Krásna melancholická úvodná pieseň nás zavedie do sveta kúziel v temnom lese, kde Baba-Jaga zakliala deti. Ako to poznáme z podobných ruských rozprávok, výprava je na dobrej úrovni, triky zodpovedajú danej dobe, takže o zábavu je postarané. Nie je to síce bez chýb, ale to nevadí.

Avatar (2009)

Silný ekologický aj humánny rozmer,symbioza s flórou i faunou, ži a nechaj žiť, ale aj o pochopení odlišnej životnej filozofie - to je len zopár myšlienok tohto veľkofilmu. Sme svedkami úžasného vizuálneho orgazmu a hoci film občas trpí narcisizmom, v tomto prípade nie je na škodu. Napokon príde aj na impozantné cameronovské grande finále.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Recyklácia zahalená do nostalgického šatu nepriniesla želaný výsledok. Sněženky aj machři zostárli, na čom by nebolo nič zlého, ale zostárli aj vtípky a nefungujú ako kedysi.

Svědkem zločinu (2008)

Vykreslenie domáceho násilia sa konalo v prvých dvoch minútach filmu, aby sme potom boli svedkami dlhého chodenia po obchodnom dome... Nasledovala vražda strážnika na parkovisku pred obchoďákom bez svedkov... Tomuto filmu som neuveril ani na minútu. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale neskúsená režisérka a upadajúca hviezda film neurobia.