• Krátkometrážní

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Jedním slovem zklamání. Shekhar Kapur je možná dobrým vizionářem, ale o to horším vypravěčem. Děj je až příliš rozkouskován na malé příběhy a podpříběhy, které mají různé formy. Jjednu chvíli se Zlatý věk tváří jako duchovní očista, na druhé straně se film odvíjí od konverzaček ústředních postav, a v neposlední řade se tu marně vyskytuje cit pro vystižení dané situace. Co mi vůbec nesedlo byl střich a hudební doprovody,tyto dva aspekty tu jsou spíše na obtíž,než aby filmu pomáhali dostat se z těch nudných pasáží.Těch nudných a zdlouhavých pasaží,respektivě dialogů je tu až přespříliš,Cate Blanchett sice svou roli zahrála bravurně a suveréně kraluje celému filmu,ale i ta tu má až moc proslovů a nešikovně vyhlížejících dodatků.Když jsme u toho obsazení,tak musím vytknou jednu věc,která mě dost štve a to,že herecký potenciál takových hreců,jež tu po celou dobu vystupovalo se měl aspoň z poloviny využít,ale dopadlo to přesně naopak,postava tu vlastně nemá prostor a ani smysl cokoli předvádět,neb scénář je opravdu velmi,ale velmi špatný!!!Co dodat,snad jen že Na Cate bych se mohl koukat ještě hodně dlouho,ale už bych asi nesnesl takovýhle popcornový epos,kde jediná akční scéna je plavající kůň v moři...

M.I.A. - Boyz (2007) (hudební videoklip)

Pulzující videoklip, který definoval vizuální styl M.I.A. Pokud by samotné sledování videoklipu nezpůsovalo epiletptický záchvat, zasloužilo by si to i o jednu hvězdu víc.

Michael Clayton (2007)

Michael Clayton je typickým příkladem lehce přehlíženého a paradoxně logicky nenápadného snímku. Formou se nepodobá snad žádnému jinému tematicky podobnému filmu a proto hrdě stojí v čele jako styčný bod chytré, ale jinak velmi náročné až nihilisticky pojaté válce meti dvěma světy, meti dvěma osudy, ze kterého je možné si vybrat pouze jeden, ale vždy to bude jenom špatně, nebo jenom dobře. Slabé emoční náboje ve zcela silně natočeném snímku ještě umocňuje nejchladnější výkon roku Tildy Swinton. Finální "konverzačka" se stane legendou.

Na druhé straně (2007)

Jednoduchý,originální a neuvěřitelně pravdivý příběh skvěle napsaných a zahraných postav.Moc si tohoto snímku cenim,v poslední době jediný film,který shlédnete a máte dobrý pocit sám ze sebe,že jste šli zrovna "Na Druhou stranu".

Norbit (2007) odpad!

Eddie Murphy tu tentokrát sice není tak trapný jako například v zamilovanym profesorovi,ale za to ten příběh,to je vážně klasa!!Poprvé co jsem se cítil u filmu trapně,a to jsem už stihl shlédnout všechny tři kameňáky!

Nová Evropa očima Michaela Palina (2007) (seriál)

Michal Palin objevuje pro něho neobjevenou a neznámou Evropu.Krásné záběry,netradiční pojetí dokumentárního stylu,skvělé vyprávění a režie a k tomu charisma hlavního průvodce činí z Evropy něco co je poznatelné opravdu jen na cestách.Originální a podmanivé.

Once (2007)

Tak skvělý film tu dlouho nebyl.Američani by se mohli utlouct,aby aspoň z poloviny natočili něco takového.Nádherná,pravdivá,jednoduchá,originální a upřímná podíváná,která zasáhne každého kdo má srdce na správném místě.Glen Hansard a Markéta Irglová jsou úžasní hudebníci a herci a já si říkám,jak je možné,že je nikdo nezná,ale otázkou je,jestli o to opravdu stojí.Once je pro mě film,kterýmu nemám co vytknout,to ani nejde.Během filmu jsem snad ani nerozpoznal,že sedim v kině,cítil jsem se jako v nebi,tak hřejivý pocit z filmu,jen z filmu jsem snad ještě nezažil.101%

Pokání (2007)

Dlouho,opravdu hodně dlouho jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdami až jsem nakonec stvrdl na mrtvém bodě.Pokání je film plný krásy,lásky a toho nejvytříbenějšího filmového city.Režisér si s filmem krásně pohrává,pilujue ty nejmenší detaily,tvoří ůžasný,audiovizuální vlnu božství a jednoznačně poukazuje na svůj neuvěřitelný talent.Jsem si na 100% jist,že na Oscara za nejlepší film to stačit nebude,co ale nesmí býti přehlédnuto je KAMERA a ZVUK.Stoprocentní výkony všech herců dává tomuto filmu nálepku "nejvydřenější" film letošního roku a jsem si jist,že něco takového tu hodně dlouho dobu nebude.Obrovská škoda,že jsem byl zmacerovanej všemi těmy superlativy a úžasnými komentáři,to můj zážitek a dojem trochu podráží,neboť ať jsem na tento film nakladl jen samou chválu,není to tak ohromující film,jež by mi v hlavě ještě teď dozníval nebo film o kterým bych ještě zítra rozjímal...90%