• Krátkometrážní

Inland Empire (2006)

Hodnocení Lynchovy tvroby je až na výjimky směsí kompromisu a alibismu. Proč se divák dopouští tohoto chování, ač ví, že si z něj tvůrce dělá vyloženě prdel, je zvláštní jev, nparosto unikátní u současných velikánů světové kinematografie. Inland Empire je absurdním vrcholem Lynchovy představy o smyslu filmové iluze a imaginace. prvních 25 minut je naprosto otřesných a nekoukatelných. Najednou se však zorinetujeme a přejeme si, aby to chvíli vydrželo. Nevydrží. Do konce opulentního konce se nechytíme, nemá smysl hledat " v příběhu" jinotaje či dvojsmysly. Nemá cenu se příliš zabývat formální ani obsahovou stránkou filmu.Nejde totiž ani tak o film, jako spíše o tři hodiny práce s kamerou. Práci, jenž by nedokázal argumetančně ohodnotiti ani zarytý akademický filmový kritik. Lynch si hraje a opět opět vyhrává, ale tentokrát jen u někoho. Já osobně však jeho šílenosti uděluji plný počet bodů. Film má prostě čas od času vytrhnou člověka z reality a duševně ho rozsekat. 2 a půl hvězdy pro Lynche a 2 a půl hvězdy pro mě, že jsem cestu do Lynchových rozmarů přes rozporuplné emoce přežil.

Jackass 2 (2006)

Nejsem žádnej extra kritik a celkem toho i dost snesu(viděl jsem všechny tři díly Kameňáků),ale Jackass humor pro mě zůstavá jedním velkým tabu,aspoň z komediálního úhlu pohledu.Dávejte si pijavice do očí,jezte zvířecí výkaly,pobíhejte po ulici a ničte vše co vám příjde pod ruku,ale prosím,už o tom netočte film.

Loose Change 2nd Edition (2006)

Kontroverzní dokument,který převracuje všechny dosud známé fakta a mýty o 11. září.Je jedno jestli je to co se zde říká pravdou nebo lží,ale je to natočeno mistrně.Skvělé prostřihy,výtečné hudební pasáže,škoda jen těch nepřehledných a nahromaděných informací,díky tomu se tento "filmový projekt"může jevit jen jako další vymývání mozků...Typická Amerika!

Neznámý (2006)

Nebýt SAW,tak je to originální film,nicméně je zajímavý a heci jsou dobří.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Přeplácané,příliš mnoho postav,příliš mnoho příběhů,ze začátku zdlouhavé,okopírovaná hudba z jedničky,vtipné scénky z prvního dílu vystřídaly scénky trapné,snad jen to obsazení nezklamalo(naopak Bill Nighy je výtečný,ten jako by se těma chapadlama narodil).Škoda,že se potenciál "Černé perly" nepovedlo přenést do "Truhly".Hold si Verbinski nasadil příliš velké sousto a doplatil na to celý film.

Poslední sezona (2006) (seriál)

Jedinou světlou stránkou tohoto omylu o hokeji je Lenka Krobotová.Na druhou stranu je to ale jediný seriál o hokeji u nás a tak se snaha cení.

Ro(c)k podvraťáků (2006) odpad!

Absolutně zbytečná a narozdíl od Rafťáku opravdu trapná přehlídka vůlgarnóstí a drsných hlášek bez pointy,které se do téhle rádoby "drsné" a "vtipné" gangsterky nakonec i hodí.

Skrytá identita (2006)

Marty je frajer.Výtečný,vskutku výtečný filmový počin,kde se po dlouhé době objevují snad všechna současná herecká esa.Mark Walhberg je v roli nekompromisního detektiva absolutně přesvědčivý,Leo mu zdatně sekunduje,Damon předvádí svůj nadprůměr a Jack v roli Bostonského mega Gangstera taky nezklamal.Nadmíru spokojen jsem byl s délkou,je skvělé,že film ani po 150 minutách neztácí tempo,nemá viditelné hluchá místa,umí pobavit,ale i překvapit.Lepší už to bude,to je jisté,ale i tak s přihlédnutím k věku a s přihlednutím,žeMarty sám sebe nevykráda(jako to ostatní staříci rádi dělají),je příjemné tento film zhodnotit za film vyjímečný.

Venuše (2006)

Krásně natočená melancholická rozprávka o mladí,stáří,hledání jistot a o znovunalezení životní harmonie. Skvěle zahrané role všech představitelů.Nepochybně jeden z nejmilejších a poměrně i nejvyspěleji natočených snímků poslední dekády.