• Krátkometrážní

Chuť melounů (2005)

Zajímavé skloubení muzikálu,komedie a erotického obsahu.Námět brilantní,scénář ještě lepší,jen bylo vidět,že režie nebyla stoprocentní.Nevím jistě jestli je normální u Asijských filmech nemluvit,ale pro mě to bylo utrpení v podobě hluchých míst,zvláště potom ke konci.Dávám 75%,neboť mě oslovila Asijská kontroverze,ujetost a vůbec v poslední době právě Asijský film.

Její případ (2005)

Pravděpodobně ten nejdrsnější filmový zažitek. Příběh o tvrdém pádu na totální dno a ještě tvrdším vstávání. Jen dvě věci v životě jsou jisté - každého z nás čeká pád a že už nikdy znovu se nepodívám na North Country.

Jeskyně (2005)

Začátek to celkem slušně rozjede.Zmínka o okřídléné nestvůře a templářích zní zajímavě a jeskyně jsou nádherné.Jenže po první razantnější scéně přichází jakýsi útlum,nic se dlouho neděje,nestvůra je pořád za nimi,každou půlhodinu někoho sežere a pak už je ten konec.No čekal jsem víc,ještě,že mám takový respekt z jeskyň,jinak bych se asi unudil.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Nechutná slátanina plytkého příběhu a prostoduchých dialogů.Herci nemají co hrát a štáb nemá co točit.Terry se asi špatně vyspal.

Mise na Měsíc 3D (2005)

Můj první vyděný 3D film a hned naprosto úžasný.Spojením geniálních záběrů,krásných prostřihů a vhodných komentářů se tento projekt mění na naprosto ozbrojující pocit lehlosti a volnosti,jako bych byl v tom vesmíru také.

Nový svět (2005)

Obrazy,lokaze,hudba,kamera skvělá,ale vykonstruovaný a prostoduchý příběh,který sází a vhrá celou svou oslnivou krásu na herecké výkony tento krásný,nicméně o ničem nevypovídající film prostě nezachrání.

Papež Jan Pavel II. (2005) (TV film)

Zajímavě natočený dokument,jen to obsazení mi tam nějak nesedlo.

Princezny (2005)

Osobité,sugestivní,autentické.Princezny nejsou baladou o životě v Madridě,kde princezny pracují,oni v něm žijí,prožívají svůj úděl,snáží se mu bránit.Princezny jsou působivým filmem,o to víc,že se téma může zdát trochu ohrané a vůbec obyčejné,ale film je prakticky od začátku dokonce nasazen na tak nízkou laťku,že spadnout ke klišé je nemožné.Fernando Léon de Aranoa si na nic nehraje,nehraje si na znalce světa prostituce,on jen vypráví svůj příběh,svůj vlastní originální příběh do něhož zamíchal dvě skvělé herečky,přidal lehce nostalgickou hudbu a okořenil skvělým nápadem udělat z ničeho drsnou a nezapomenutelnou sondu,která nás všechny ozbrojí právě svoji jednoduchostí.