• Krátkometrážní

Duše jako kaviár (2004)

Když jsem viděl Duši poprvé,pomyslel jsem si,že je to průměrná komedie,na Český poměry nadprůměrná,ale po druhém zhlédnutí se mi rozsvítilo.Duše je film evropského měřítka se skvělým příběhem a skvělými herci.Občas sice byly pasáže,kde si nandal režisér moc velké sousto,ale to nic nemění na kvalitě této černé komedie.

Hellboy (2004)

Svěle vyprávěná a vypracovaná verze komiksu,s charizmatickým Perlanem a suchými a však svižnými gagy.

Hotel Rwanda (2004)

Genocida v té nejdrsnější podobě! Výtečný Don Cheadle, skvěle napsané, bravurně zrežírované, působivě natočené.Tady je prostě vše v nejlepším pořádku. Teda kromě té války

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Určitě výrazné překvapení!Po slušné jedničce jsem nečekal žádný zázrak,ale tohle jsem nečekal.Režisér se vyhnul trapným dialogům,obohatil vtipné scénky výtečnými herci a v neposlední řadě byl příběh úplně předělán k obrazu divákům a musím uzant,že se to vyjímečně povedlo.

Klan létajících dýk (2004)

Audiovizuální pčepychová studie čínské kultury A la temperance s tou stejnou stavbou jakou známe z Hrdiny,Tygr a Drak atd..Honě krásy,lesku,bojových sekvencí,lásky a pomsty,ale v podstatě naprosto chladné a vyprávěné naprosto bez citu.P.S. Co že se tedy nakonec stalo s klanem?

Mighty Boosh (2004) (seriál)

Vrchol absurdního humoru britské monarchie. Barratt a Fielding se pro své pseudorole narodili. Další důkaz o genialitě party Monthy Pythonů a jejich odkazu

Million Dollar Baby (2004)

Mistrovské dílo. Clint Eastwood je borec. Jako herec je sice nevýrazný,ale jako režisér umí z ohraného a stokrát zfilmovaného tématu vytvořit MASTERPIECE. Pro mě suverénně nejlepší film roku 2004.

Miluj mě, prosím (2004)

Takový malý geniální skvost s výtečnými hereckými výkony.

Nehýbej se (2004)

Rozhodně překvapení.Říkal jsem si,že film v němž Penélope mluví italsky nemůže být dobrý,ale spletl jsem se.Příběh se může zdát prostý a okoukaný,ale zpoza vybroušené zápletky na nás vykukuje sugestivní drama,kde se "rozhodnost" státá podstatou příběhu.Není to úplně skvělý film,každý film,každé drama má svoji zbytečnou pasáž,ale tady jsem ji opravdu nenašel,snad jen zbytečné protahování a lehce odpudivá i když výtečně hrající Penélope Cruz.Na italský film vemi dobré a celkem i originální.

Noční hlídka (2004)

Sice jsem to ASI nepochopil,ale vizuální stránka a svižné scény mě dostaly a přinutily mě obdivovat propletený,neuvěřitelný "Matrix" svět.