• Krátkometrážní

Rychlí a zběsilí (2009)

Naprostá fraška na režijním poli.Justin Lin se dopustil toho, čemu se říká "fim vycucaný z prstu".Čtvrtý díl nám přináší naše staré hrdiny s novou a naleštěnou kapotou, ale pod ní to pekelně skřípe.Naprosto vykonstruovaná blbost, která nepřináší ani příběh (v 1. díle poměrně lehce stravitelný) ani hudbu (v 2. díle naprosto ukradla film), ale hlavně je naprosto stupidní a trapně sentimentální.Dlouhé záběry na kamenou tvář Vina Diesla, který chce po celý film všechny zabít, ale jen mu na čele vyskakujou žíly a ta erotická scéna v kuchyni,co to jako má být?To jako všechny holky dávají na potkání tomu, který ji zničili život? No je to blábol enormního rozměru,který ještě podtrhává jeden vážný defekt - film je o autech a o automobilových honičkách, ne? Jenže pouho pouhá jedna dobrá a celkem slušná honička je málo, trestuhodně málo.

Smyčka (2009) (TV film)

Důležitost snímku ani netřeba zmiňovat,co mě ale nejvíce zarazilo s jakou vervou se do toho filmaři pustili.Smyčka má skvělě vystavený námět,tempo filmu ani na vteřinu neztrácí na razanci a hlavní představitelé odvádá více než poctivou práci.Milé překvapení.

Soul Kitchen (2009)

Vždy jsem miloval pohádky a Soul Kitchen jsem si právě díky tomu zamiloval a to bez kompromisů. Akinův vyprávěcí styl mi sedne jak prdel na hrnec a působí na mě meditativně a zcela bez zábran. Výživný mix Hamburgského genia loci, padnoucího hudedbního doprovodu, komických výstupů (převážně scény v kuchyni jsou vynikající) a naivního vykreslení patálií moderního světa. Soul kitchen je prostě moje srdcovka, takže mi vlůbec nevadí, když hodnocení subjektivě nadnesu.

Strážci - Watchmen (2009)

Nerad bych ze sebe dělal hlupáka, ale ani rádoby chytrolína. Co nejdříve zajdu pro knihu a poté se vrátím s hodnocením. Zatím však podotýkám, že jsem shlédl přes tři hodiny velice zvláštního a neortodoxně pojatého mixu meziliských vibrací zabalených do celospolečenkého nevyváženého spektáklu. Watchmeny by však měl vidět každý. Pak už se nebude o filmu mluvit jako o polotovaru, za který by se nemělo platit.

Útok žraloka (2009) (TV film)

Sračka každým coulem. Přesto si nemůžu pomoct a dokoukám to.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Absolutní vrchol vypravěčkého umu a kretivního vizionářství bravurně implementovaná do nezapomenutelných epizod. Community je mé dětsví, sen přítomnosti a přání budoucnosti.Six seasons and a movie!

Fur TV (2008) (seriál)

Silně vulgární řežba v podání tří chlupatých hnusáků.Neuvěřitelný bránicový nářez v neděli večer na MTV.

Gomora (2008)

Mám smíšené pocity.Gomora není určitě špatný film,ale zkrátka jsem ho nepochopil jak bych měl.Chvíli mi to připadalo jako nějaké cikánské kšeftíky,poté jako nějaká poetická idea násilí.Vůbec jsem nepochopil ty dlouhé scény,které o sobě vůbec nic nevypovídaly a už vůbec jsem nechápal ty střihy.Zdálo se mi to příliš amatérské,příliš senzacichtivé ale dost okázalé.Dost mi to připomínalo Sametové vrahy,které jsou ale tak nějak upřímější.Potěšily mě odkazy na Tony Montanu,ale zase,omílat pořád dokola tu samou frázi vážně není cool.Je zřejmé,že se to chtělo co nejvíc vzdálit předloze a musím říct,že se to filmu povedlo i když nevím jestli je to dobře či špatně.Nicméně italská kinematagrafie je pro mě zatím španělská vesnice.

Gran Torino (2008)

Film, u kterého od prvního záběru víte, jak skončí, ale co pak to vadí, když je Eastwood ve své nejlepší formě? Od prvního záběru víme, jaký je Walter člověk, víme, že bude dvě hodiny trousit rasistický poznámky na účet svých Asijských sousedů a my mu přesto odpustíme, protože tak nějak cítíme, že má Walter pravdu, že všechno co dělá je zpomalenou, nikoliv však méněcenou ódou na stařecké mudrování. Žádný záběr tu není navíc, žádné postava tu nekecá zbytečný pseudointelektuální kecy á la člověk se může změnit. Pravděpodobný vrchol Eastwoodovy tvorby, který jen velmi težce překoná a spíš už se bude jen vykrádat. Gran Torino je film, který můžu vidět zas a znova a vždy mě něčím novým obohatí a to je sakra důvod k maximálnímu hodnocení. Viděno počtvrté a Walter zraje jak víno.