Constantine (2005)

Další z filmů co jsem si zamiloval, pro mě duchařský Matrix, a myslím že je to i s tím natočený. Skvěle zpracovaný, skoro není co vytknout, efekty, herci,... U mě 90%.

Divoké historky (2014)

Když beru hodnocení, do jaké míry vás film unese a jak se cítíte, je to tragédie. Teď jsem to zkusil ještě jednou... Je pravda že je to asi jakoby reál z toho místního časoprostoru, takže dobrý tak pro důchodce, kterej se tam nebo do žádný tý situace nikdy nedostane. Bída.

Dnes neumírej (2002)

Viděl jsem to po letech a nevím proč to má tak slabé hodnocení, přitom je to jeden z nejpestřejších dílů. Digi scény s laserem nebo kite surfing mezi ledovýma krama je hodně tragédie, ale šerm, madonna, cuba, korea. Já 90%. Hodně vtipný jsou teď zpětně komentáře že zabili Bonda, přetechnizovaný, megalomanský,... teď po patnácti letech je to v porovnání s tím blond prckem hodně konzervativní.

Duna (2021)

Fantastický zvuk a hudba, efekty i herecké výkony. Dlouho jsem v kině neviděl tak masívní zpracování, jen ten děj je k tomu slabý a pomatený. Nepochopil jsem proč je tam vlastně vůbec poslali, potom se mladej rozhodne že tam zůstane,... Někdy je to hodně natáhlý a někde mi chybí souvislosti. Jinak velkolepý, tak trochu Vodní svět na poušti, jdete z kina a cítíte písek mezi zuby. Zatím 80%. Viděl jsem to znova a vlastně jen kvuli tomu jestli pochopim děj.... myslím že podle normálního smýšlení je to trochu mimo, což určitě není záměr ale spíš nevynucená chyba, efekty, hudba jsou super, ale snižuju na 70% a myslím že už to neuvidím.

Equalizer 2 (2018)

Je to trochu komorní, až poetický, jsem rád že odpadlo to divný odpočítávání, líbí se mi scény, prostředí, hudba, i příběh je pestrý, ikdyž občas trochu nelogický, zkrátka tak trochu pohádka, no ale vovovovotom to je, ne? U mě 75%.

Forrest Gump (1994)

Tenkrát to šlo v kinech zároveň myslím s Big Lebowskim a my šli na to samozřejmě omylem, ale tím spíš jsme koukali na ty titulky s otevřenou pusou. Až asi před dvěma lety jsem četl knížku, která je v poměrně humornějším ladění a trochu jí chybí hloubka. U mě jistě jeden z nejlepších filmů. Nápaditý příběh vylepšený filmovým zpracováním. Skvělá kamera a herci. Nenapadlo mě jak udrželi peříčko a kam mu dali nohy.

Gran Torino (2008)

Geniálně zpracovaný příběh, kamera, režie,... Líbí se mi že podle záběrů se dá několik vteřin vytušit, co asi bude následovat. Až na ty skvělý překvápka. Napětí, vtip, drama a brutalita. A ten závěr. 95%

Hastrman (2018)

Film absolutně postrádá děj a závěr. Vtipné scénky až tak nevadily, bral jsem to jako originální odlehčení. Myslím že vidím docela dobře, seděl jsem asi v polovině sálu a bylo to hodně rozmazané. Do asi dvou třetin jsme byli napjati co bude a dobře se bavili (za to dvě hvězdy), v co to vyústilo nebo spíš nevyústilo bylo o ničem. Pro mě je nepochopitelné, když někdo za naše peníze chce vyrobit film, projde to s někým kompetentním, ten řekne ok, má to hlavu a patu, zajímavý děj, bude to trochu drama, naladíme to jako Kytici,... a nikdo neřekne; pánové, to je blbost, chybí vám děj a happy-end, nebo masakr,... 35%

Hodiny (2002)

Tenkrát mě film nezaujal, teď jsem se docela těšil. Role Kidman je pěkná, ona sama je k nepoznání a skvěle to hraje, časově další období s Moore je hodně slabý, myslím že se podobá příběhu o nejkrásnější sebevraždě, ale nevěřím tomu... a současnost(2002), trochu módně každý s každým, navíc jeho matka dorazila z Kanady nějak rychle, jak se to dozvěděla? Podívám se po knize, myslím že filmovat to bylo velký sousto. Doporučuju, ale nebudu to nadhodnocovat kvůli několika skvělým scénám a hereckým výstupům, když mi tam chybí reálné chování. Je to jako homosexuál=blázen. 65%.

Hostitel (2013)

Scifi je pohádka z budoucnosti, takže jako pohádka u mě dobrý, možná by to šlo vylepšit na kvantové úrovni někde v mozku a ubrat na třeba zbytečném výletě za nákupem a rychlou jízdou,... zajímavý film 70%