Hvězdný reportér (2008) (pořad)

Nic moc prvedení. Namísto pokusu o nějaku originalitu, či zajímavější-nevšední koncepci, se Nova Cinema vydala cestou jistoty-cestou kopírováním amerických vzorů. Jediné co se jim v tom moc nepovedlo, je výběr moderátora. Jeho chraplák mě vždy 100% odradí.

Criss Angel: Mistr magie (2005) (pořad)

Ideální kouzelnik na párty, ale v tv mě moc nedostal. Sice mu to jde a je to i šoumen. Ale nějak je tato zábava již pro mě za zenitem, dokud kouzelníci nepřededou něco, čím budou šokovat opět svět (jako když nechá někdo zmizet Sochu svobody, či projde Čínskou zdí).

Babylon 5 (1993) (seriál)

Takový Star trek, bez Star treku. Opera ve vesmíru, která jde ve stejné linii, jako Star trek. A to se vším dobrým a zároveň špatným, co slavná sága obsahuje. Kdyby Babylon 5 stál na svých nohách, nekopíroval jen již použité a vsadil by více n jiné karty, dal bych i více. Takto se jedná o solidní prfabrikovaný sci-fi seriál.

Sardinky aneb Život jedné rodinky (1986) (TV film)

Vtipná, skoro zapomenutá, nedoceněná tv komedie. Kladem je zde prvotřídní herecké obsazení. Příběh je aktuální v každém režimu, jen podání v tom socialistickém je trošku bizardní. Škoda, že v poslední třetině to začiná trošku film pokulhávat a děj je zbytečně moc natahován.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

To byla teda blbost. Film se každou chvíli mění z přihloupé komedie do dobrodružného dramatu a pak do akční oddechovky. Na tv poměry je to bída a to po všech stránkách věci. Scénář, režie, herci, hudba, no prostě vše je zde mizerné. Takto dopadl producentský hitmaker Dean Devlin http://www.imdb.com/name/nm0002041/.

Austrálie (2008)

Jediný problém austrálie je její dramaturgická neohrabanost. Film má prakticky v polovině zlom a druhá polovina je absolutně o něčem jiném. Navíc, vyustění do WW2 je zde velice neohrabané a do dobrodružně romantického pojetí se vůbec nehodí. Škoda, protože veliký potenciál Austrálie měla. A takto je jen silně nadprůměrná.

Vodonoš (1998)

Nebýt mámy v podání Kathy Bates, dal bych odpad!! Sandler je zde zcela hoden pro nabroušenou břitvu a s ním i ti co mu na tomoto kasaštryku pomáhali!!!!! Do pekla s Bobby Boucherem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Billy Madison (1995)

Reatardované je zde snad všechno. Ranná díla pana Sandlera jsou pro moji maličkost neskutečné utrpení. Humor je zde úplně nestravitelný, námět a scénář je hoden ceny pro Idiocii roku 1995 a režie je na stejné úrovni jako patlání hovínek.

Kronika III. říše (2006) (seriál)

Série známých faktů, tisícekrát použitých záběru, standartní uchopení a provedení dokumentu. Celkově to stačí na *** a dobrý. Jenže u takového případu z dějin je i milionté upozornění na hrůzu rétoriky a politiky národních socialistů málo, takže opakování je matka moudrosti a já přidám * navíc.

Pátrací eso (1993)

Poctivé béčko s docela velkým přídělem akce, jejíž kvalita je silně nevyrovnaná. Co však je úplná ostuda, tak je scénář. Hlášky se zde vůbec nepronáší, ale spíše se zde vychovává mládež. Ale padouch je zde jedna báseň.