• Romantický
  • Pohádka

Hledá se Nemo (2003)

Je to takový obyčejný rodinný film - nedojme a neurazí. Jak to celé dopadne je jasné předem, vtípky jsou přesně tak akorát, aby je pochopilo malé dítě a jako bonus celá řada zásadních informací - tatínkovi ani panu učiteli se neutíká, želvám může být klidně 150 a australští zubaři jsou sadisti !

Temný rytíř (2008)

Ohodnotit Temného rytíře vůbec neni sranda. Všichni okolo ho vynáší do nebes jako tu nejlepší komiksovou adaptaci, upozorňují na nejlepší herecké výkony, mluví se o možném sesazení Titaniku z postu nejvýdělečnějšího filmu všech dob, a na csfd se do prvni desiitky dostal v rekordnim čase.....hm.Mňo.....adaptaci nemůžu hodnotit, original neznam. Ale ve srovnání s ostatními komiksáky působí dost realisticky...což bylo zřejmě cílem, že. Jenže- proč dvě a půl hodiny ?!? Úvod je docela zmatený a tak trochu nuda, míst, kde to mohlo skončit, až moc. K hercům-Maggie Gyllenhaal je o poznání sympatičtější než Katie Holmes a Heath Ledger si oskarovou nominaci určitě zaslouží. Zavřel pusu každému kdo tvrdil, že Jacka Nicholsona nikdo nepřekoná, i těm, kteří pochybovali o jeho talentu. Povedená poslední role... I Christian Bale hraje dobře, ale to se tak nějak očekává... k penězům se vyjdřovat nemíním, ale co se týče zdejšího žebříčku- aby nebyl devátý, když nakonci titulků vyskočí NEZAPOMEŇTE OHODNOTIT NA CSFD! ... u kterého jiného filmu jste to viděli? Nikde. Právě. Není to špatný film. Ale geniální taky ne. Vlastně bez Heatha by to byla dost nuda.

Mechanický pomeranč (1971)

Asi nejsem dostatecne intelektualne svihla, abych na nej pela ody. Neni to spatnej film, urcite ne. Ale ta bublina, ktera se kolem nej vytvorila, mi prijde ponekud prehnana...

Tuxedo (2002)

Uznavam, obcas jsem se smala. Jen na mistech, kde to tvurci asi necekali.Jackie Chan je mozna v jistym uhlu roztomilej, ale porad uplne stejnej. A me to nebavi...

Karamazovi (2008)

Na tomhle filmu jsou genialni dve veci - Ivan Trojan a hudba, ktera perfektne dokresluje obrazy. Skoro me mrzi, ze to nekdo na MFF Karlovy Vary nepochopil.

Bathory (2008)

Asi budu jenom opakovat, co už řekli jiní přede mnou - tenhle film neví, co chce být. Fantastické prvky kazí realistický pohled na renezanci, trapné vstupy dua Polívka - Mádl pak celý film. První část, která se nejvíc drží při zemi pokud jde o "zlepšováky", je jednoznačně nejlepší.

Letuška 1. třídy (2003)

Ve vetsine filmu je letuska postava, ktera se mihne v jedny scene, maximalne na ni nekdo nesikovne vyleje kafe. Udelat z toho samostatnej film je fajn napad, ale nevysel. Nevzpominam si, ze bych se byt jen jedinkrat zasmala, krome toho "boze, to je TAK blby".... lidem se slabosti pro letusky doporucuju Elizabethtown, to ma aspon o hvezdicku navic.

Kapitán Alatriste (2006)

Nuda. Zoufala nuda. Ale nudit se s Viggem Mortensenem je porad lepsi nez nic :)

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Jsou filmy, o kterych se neda rict, ze byly "pekne"... ono totiz vebec neni nic peknyho na strevech, zabijeni a valce obecne. Neni to pekny, neni to zabavny a podruhy bych si to nepustila, ale videt se to musi. Kazdy by mel videt alespon jeden film o valce, aby si treba aspon na chvilku uzil ten luxus, ze muze sedet v obyvaku a divat se televizi. A myslim, ze minimalne pro tyhle ucely je to skvely film.

Schindlerův seznam (1993)

Přibližně od 15. minuty až do konce titulku jsem brečela, což se mi nestává často. Upřímně, nejsem schopná zhodnotit Spielbergův styl ani herecký výkony. Neuvěřitelná síla příběhu mi všechno ostatní vytěsnila z hlavy.