Everest (2015)

Chválím herecké obsazení a efekty. Co však musím vytknout je špatná práce režiséra a scénáristů. Na to, jak velkou pointu film má, tak se mi zdá úvod až moc dlouhý. Myslel jsem, že film vxpráví o horolezcích, kteří po dosažení vrcholu hory Mount Everest budou zápasit se silami matky přirody o holí život. Tak jsem šel do kina s tím, že naši hrdinové budou téměř celý film zápasit, ale bohužel většina filmu nám ukazuje jejich "dobrodružství" při dobývání hory a a bouři, která je zasáhla po dosažení cíle si moc neužijete. Scénář je odfláklý. Od Jakea Gyllenhalla jsem čekal více prostoru a větší "záporný" charakter jeho postavy. Ve filmu si ho moc neužijeme. Čekal jsem, že mezi postavami Clarkea a Gyllenhaalla vypukne soupeření, které mě připoutá ke křeslu, bohužel se tak nestalo. Postava Scotta byla zde na pouhou ozdobu. Film ke konci trpí velkou nezáživností. Telefonáty, mezi Keirou a Jasonem měly vyvolat v divákovi pocit smutku, ten se však nedostavil. Film je natočen na pouhý průměr. dá se dokoukat, efekty jsou udělány na jedničku a herci hrají jen to, co jim scénář dovolí. Od Kormákura jsem čekal lepší zpracování. Bohužel Vertical Limit se neopakoval.

Kdopak to mluví (1989)

Zajímavý nápad. Dítě, které "mluví" za pomocí myšlenek, které slyšíme jenom my, diváci. Pak efekty, které nám poukazují proces lidského oplodnění, či narození lidského potomka. Ale postupem času film ztrácí laťku a nápad není zas tak velký, aby se z toho stal nadprůměrný film. John Travolta baví, ale nestačí to. Jedná se o pouhý průměr.

Špión (2015) odpad!

Blbost s výborným Jude Lawem a příšernou Melissou McCarthy, u které nechápu, jak může dostávat takovéto "komediální" role. V jejím podání jsou trapné a nezajímavé. Fim je jen okrádačkou jiných filmů. Srandovní není v žádném případě. Zvlášť, když Melissa promluví, to už jsem byl připravenej film vypnout. Ikdyž jsem očekával, že se u filmu pobavím, tak jsem ho vypl po několika minutách! Zbytečný a trapný film, ve kterém ani Jude Law nedá hvězdičku na víc.

Příměří: Konec velké války (2014) (TV film)

1. světová válka patřila do konce 30tých let tou největší a nejděsivější válkou celé lidské historie. Válka, kde vojáci byli svědkem historicky prvního masového zabíjení. Pak přišla 2. světová válka, která byla ještě strašnější... přesto bývá ta první v dnešní době téměř přehlížena. Filmů o tomto konfliktů vzniklo málo, stejně, jako dokumentů. Zasloužila by si lepší pozornost, protože to, co se tam odehrávala si člověk není schopný představit. Jenom ti, co tam bojovali ano. Toto je další dokument o tomto konfliktu. Konkrétně se jedná o jednu z největších postav tohoto historického období - Erich Ludendorff měl na kontě jak německé vítězství bitvy u Tannenbergu, tak německou porážku na konci války. Snímek je výborně zpracován a do detailu vysvětlován. Velice chválím filmaře a hlavně pana vypravěče. Skvělý dokument díky nemuž jsem se o Velké válce dozvěděl víc...

Pravdivý příběh (2015)

Jamese Franca hodně uznávám jako herce. Hrát umí, dobře se na jeho herecké podání dá dívat. Zde si zahrál po boku tlouštíka Jonaha Hilla, který mi také přistál na srdci. Dobrá dvojka. Režie je však slabá, scénář nedodělaný. Chybělo v něm ještě něco dalšího... něco, co by film udělalo zajímavějším. Podobných filmů už jsem viděl. Konec mě nepřekvapil, možná mě trošku nabral ten začátek, kde mě film chytil za ruce, ale pak mě pustil a spadl do průměru. Snímek se dá dokoukat, ale spoustu scén je neohebanejch, chybí v nich více zajímavostí a sekvencí, které by diváka stále držely v pozornosti.

Stezky slávy (1957)

První film od Kubricka, který na de vše chválím! Jeho první film, kterému jsem dal víc jak průměrné hodnocení a zároveň první film, který má plný počet bodů! V tomto filmu jsem nezaznamenal žádnou výtku, žádná chybka, která by mě donutila snížit hodnocení. Film je tak dobře natočený a cíleně proti prachsprostým generálům a politikům, kvůli kterým umírali a trpěli lidé v nepředstavitelných podmínkách 1. světové války. Snímek je opravdu hodně silný. Po celou dobu sledování jsem si nemohl odpustit pár sprostých slov, protože je síla koukat na lidi, kteří záměrně chtějí ublížit dalším lidem, ať v zákopech, tak mimo ně a to tu nemluvím o nepřátelské německé straně, která proti Francouzům v té době stála. Řec je především o již zmíněných spojeneckých generálech, kteří záměrně pálí děli do vlastních řad, nebo dokonce nastaví soudní proces tak, aby vojáci byli odsouzeni a popraveni jen kvůli tomu, že se odmítli přizpůsobit sebevražednému útoku na nepřítele. Opravdu síla, čeho je člověk schopen. Snímek je prostě válečná bomba. Jeden z nejlepších válečných filmů všech dob a to říkám na rovinu! Rozhodně bych toto dílo neočekával od Kubricka, nad kterým už jsem po shlédnutí jeho několika filmech zlomil hůl, ale po této bombě ji musím slepit. Gratuluji!

Rudý baron (2008)

Není to propadák, není to ani vyloženě nuda. Jenom výběr hlavního hrdiny, místy nedodělané a nic neříkající scény film hrzoně shazují k zemi, stejně, jako kulka, která která ukončila život Richtohaffena a jeho letadlo se zřítilo. Ve filmu hrají i čeští herci. Nejvíce mě potěšil Ladislav Frej v roli císaře Wiléma druhého. Matthias Schweighofer je herecká katastrofa tohoto snímku. Kdyby ve filmu hrálo více takových, jako Joseph Fiennes, Lena Headey či Ladislav Frej, zážitek by byl lepší. Nejvíce bodů si snímek získal na celkem vydařených efektech, které na německou produkci vůbec nevypadaly špatně. Záčátek filmu má dobrý potenciál, ten však časem zničen kvůli nudným a nic neříkajícícm dialogům a hlavně neherecký m ksichtem Schweighofera.

Bessie (2015) (TV film)

Potenciál dobrý, ale špatně provedený. Herci dobří, ale nestačilo to. Scénář je nevyrovnaný. Chvílema se něco děje a snímek vás dokáže zaujmout, ale hned na další scéně je všechno zazděný a nastává nuda. O Bessie jsem před tímto filmem nikdy neslyšel. Zřejmě je to tím, že se o hudbu téměř nezajímám. Kdyby snímek měl lepšího režiséra a netelevizní produkci, tak by mohl být lepší, ale na tohle se časem nedalo dívat. Qeen Latifah se snažila film držet nad vodou a také díky ní tento film odměním hvězdičkou navíc.

Rytíři nebes (2006) odpad!

Blábol a hodně velká zhovadilost, kde vás kromě postav se špatnými hereckými výkony nepřekvapí ani scénář, který je tvořen ze samých klišé. Film snad natočily děti!

Báječná léta pod psa (1997)

Nuda od samého začátku, kde jsem vůbec nepochytil úvod filmu. Pak jsem pochopil, že vlastně jde jen o nahaté ženský, za které také přidávám body, jinak je film na pokraji odpadu. Krásná Bendová i Ježková, na ně se krásně dívalo. Z hereckých umělců snímek nabízí pouze Vetchýho, který ale opět hraje "blba". Snímek mě nebavil.