Adamova jablka (2005)

Ještě předtím, než Martin McDonagh natočil Sedm psychopatů, vyrazil spolu s Carterem Burwellem na trip (na tripu) do Dánska, kde se pořádně zhulili a pod dánskými pseudonymy natočili Čtyři psychopaty s biblickým názvem Adamova jablka. Netřeba více dodávat. 6/10

Adamovo žebro (1949)

Docela zklamání. Jeden z nejslabších Cukorů, co jsem zatím viděl. Má to dobré momenty, ale celá ta proslavená chemie Tracy Hepburn tady vychází tak nějak do ztracena. Scénář má spoustu hluchých míst, mnohdy sledujeme desítky vteřin statického záběru, ve kterém dva lidé konverzují, ale vzhledem k tomu, že se bavíme o komedii (naivně jsem očekával screwball komedii), čekal bych, že se o svižné tempo budou starat sami herci, jejich repliky, ale i určitá dynamika střihu a záběrování. Nic podobného se nekoná a výsledkem je ospalá konverzačka s několika vtipnými momenty. Škoda. 5/10

Adaptace (2002)

Tak tady jsem asi něco prošvihnul, bude to chtít pustit podruhý.

Ad Astra (2019)

V podstatě půjdu s proudem a odsouhlasím ten většinový názor. James Gray se chvílemi pokouší diváka ohromit novou Vesmírnou odyseou, aby vzápětí sklouzl k béčkovému feelingu Horizontu událostí a dohromady to prostě asi nefunguje. Brad Pitt je samozřejmě fajn, ale ty malickovské promluvy jsou podle mě zbytečné. Film by byl silnější, pokud by myšlenky vyprávěl obrazem a ne monologem. Vesmírná Sci-Fi, obzvlášť ta, která ráda filozofují, patří mezi můj oblíbený žánr. O to víc mě mrzí, že Ad Astra mnou tak nějak profrčelo, ale vlastně nic moc nezanechalo. 5/10

Adelheid (1969)

Adelheid není v žádném případě špatný film a stále váhám mezi 3 a 4. Nicméně s ním mám podobný problém jako s Údolím včel. Zdánlivě se v něm nic neděje. Ač to zní pitomě (ostatní snímky Nové vlny jsou také postaveny na podobném cítění a u nich problém nemám), nedaří se mi s Vláčilem najít společnou řeč. Ale abych jen nekritizoval. Čepek je samozřejmě skvělý, kamera taktéž a hudba, stejně jako třeba v Kočáru do Vídně, tvoří značnou část hutné atmosféry. 6,5/10

A Dog Called Money (2019)

Pro fanoušky PJ Harvey patrně zábavný dodatek k jejímu albu, pro diváka, který její hudbu jen povrchně zná, případně ji nezná vůbec, je těch 90 min zacyklené dramaturgie příliš. Střídající se systém "pár abstraktních záběrů cizí země doplněné o lyrický komentář" a "pár záběrů z nahrávání souvisejícího songu" je zajímavý třeba 20 minut. Na stopáž celovečerního filmu to nemá dostatečnou dynamiku temporytmu a dramaturgickou rozmanitost a co si budeme povídat, ani nějaké nosné téma. //KVIFF 2019// 5/10

Aein (2005)

Takový neklidný film, který nějak rušil mojí vnitřní spokojenost a nijak to nezvrátil ani dosti otevřenou sexualitou.

Agatha Christie's Poirot - Hodiny (2011) (epizoda)

Trochu jsem se bál novýho zpracování dílů a to se trochu dostavilo, protože atmosféra není tak jedinečná jako kdysi, na druhou stranu zápletka a především pak seance na konci to nahrazují.

Agatha Christie's Poirot - Případ v ulici Hickory (1995) (epizoda)

Další z excelentních starších dílů, kde se tentokrát objevují jakoby dvě linie příběhu (Hickory road a Sir Arthur Stanley) a až do konce čekáme, kdo a proč je ten spojovací článek.