• Thriller

Pan Klein (1976)

Kafka, hledani pravdy a peklo - vlakem do koncentraku, vam tanou mysli pri sledovani tohoto vytribeneho snimku. Sorry, ted jsem si hodne zaspoileroval.

Dům ztracených duší (1967)

Nadprumerna, pro dobu sveho vzniku ukazkova detektivka. Velmi komorni, ponura a se skvelimi herci.

Co nikdo neví (2008)

Netypicky thriller s netypickym hlavnim hrdinou (po skolach pro deti vystupujici loutkoherec a zpevak). Musim rict, ze jsem byl celkem hodne nadsen. Film si drzi sve tempo a ume balancuje od spionazne - detektivniho napinaku az po rodinne drama. To vse v tradici skandinavskeho pojeti jednotlivych zanru. Hitchcock po sedesati letech v silnem postdogmatickem kabate.

Plamen a Citron (2008)

Skveli, doslova necernobily pohled na pribeh hrdinu danskeho odboje a ackoli vytek je hodne odchazel jsem z kina hodne potesen. Skvela prace s herci. Citron byla jistota, ale Plamen hodne prijemne prekvapil.

Předčítač (2008)

To vklineni anglictiny do ryze nemeckeho prostredi je tedy pro me docela minus. Ale jinak ... temna romantika je Rudovousovi vzdycky hodne blizka. Nepochybuju, ze predloha by me vystrelila rovnou do pekla.

Volejte řediteli (1994) (pořad) odpad!

Teda! Amarcord_1 - arbitr dobreho vkusu na CSFD ctyri hvezdy! Na to se budu muset nekdy podivat. Kde to davaji? Jo youtube! DaViD´82 dalsi nestor CSFD - odpad! Je zajimave jak se hodnoceni deli od temer absolutni nostalgicke adorace po rezolutni zhnusenou negaci. Davam odpad, protoze toho co se ten clovek dopoustil pred zraky celeho naroda byla bohapusta a dechberouci manipulativni drzost. Ale zaroven musim poznamenat ... bylo to fascinujici Vladimire. ZAZO ZATIM ZA 10 MILIARD. Absolutne skvele komentare! : Amarcord_1, Cival , pshimi !!!!!!, Radek99, DaViD´82. A jen tak mimochodem, pane euro posrance jak to tedy bylo s tim svedkem vrazdy milence jednoho nejmenovaneho vrcholneho politika? Eva Holubova by mozna vedela... . http://www.youtube.com/watch?v=MwyPMC0PV_Y&feature=related

Zebraman (2004)

Takashi Miike me zase nadchl, jako vzdy jeho humor je proste velmi originalni. Film kompiluje ruzne zanrove postupy, jak je ve vychodni asii v oblasti filmu dnes uz vice nez typicke. Velmi zabavny superhrdinsky filmecek.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Mam radost, ze stejne jako film si drzi i komentare ostatnich zdejsich kolegu az profesionalni odstup a nezaujatost. Ano nemecke filmy poslednich let rozhodne patri k tomu nejlepsimu ve svetove kinematografii a to jak se pres sve snimky vyrovnavaji se svou bolestivou minulosti plnou slepych cest je uctihodne. Vsak si za to vysluhuji po svete nemale uznani - prave pro ten pocit autentickeho prezentovani historie, ktere dokazou s takovou bravurou vytvorit. Baader Meinhof Komplex je ovsem navzdory vetsine reflexi o moc vice nez dokumentarne pojatym retro dramatem, filmem ktery vychazi ze soucasnosti, je o soucasnosti a rafinovane na soucasnost odkazuje. V tom podle meho tkvi jeho genialita. Od pusobiveho vykresleni hlavich postav, jejich motivu a nalad, pres uzasne spolecenske teze z ust bravurniho Bruno Ganze az po autenticke dobove zabery, to vse reziserovi slouzi k tomu ziskat divaka na svou stranu, nikoli na stranu hlavnich protagonistu (a ani ne jejich odpurcu), ale na stranu sveho "nezaujateho" pohledu. Rad ctu skvele komentare ke skvelim filmum: Radek99, castor, flanker.27. A jen tak mimochodem odpoved na otazku 'jak vznika revolucionar' film nabizi prave podrobnou studii zivota novinarky Ulriky Meinhofove. V momente, kdyz jeji kolegove zpovidaji u soudu rodice Gudrun Ensslinove (tatinek evangelicky farar), zacina byt ,take diky jejich prekvapivemu priklonu k dcerine nasilnemu cinu, radikalizaci formy protestu dost facinovana. V tento moment tvurci zabrousili prekvapive k silne filmove psychologii.

Kočár do Vídně (1966)

Uhranciva filmova kompozice - rezijne, hudebne, scenaristicky, vizualne a herecky zvladla na te nejvyssi urovni. Klobouk dolu - Pan Kachyna byl opravdu mistr, tohle je dalsi skvela ukazka jak skvele filmy se zde v sedesatych letech tocili.

Bubeník (2007)

Tony Leung Ka Fai je v roli mafianskeho otce velmi presvedcivi. Film rozhodne trpy jistou nekonzistentnosti, ale docela me vlastne potesil svym humorem i hudbou.