• Thriller

Men tu (2007)

Uplne posledni scena je snad trosku pretazena, ale jinak poctivy film. Herci v hlavnich rolich (Daniel Wu a Andy Lau) jsou jako vzdy skveli. Pres par akcnich scen (opravdu docela naslaplych a drsnych) si film zachovava obcas az meditativni polohu ktera jenom podtrhuje jeho vlastne velmi humanisticke poselstvi. Skoro 5 hvezd.

Balzac a Švadlenka (2002)

Film, castecne autobiograficky je pres vsechny vytky natocen velmi ume a ne tak naivne jako libive a to vubec ne v tom spatnem slova smyslu. Hezky pribeh a par dobrych napadu, casem snad trochu vlekouci. Presto moc hezky zazitek.

Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

Vinikajici reziser, vinikajici namet a scenar, vinikajici (nejlepsi) herci i autenticka vyprava. Jo a moc se mi to tedy nelibilo, pocit podbizivosti me pronasledoval behem sledovani kazdeho dilu.

Pozdní jaro (1949)

Chishu Ryu a Setsuko Hara podavajii v tomto skvelem snimku, jak by rekla Saskia Buresova nebo Alexander Hemala "herecky koncert ". Um s jakym Ozu dokaze zobrazit kazdodenost a "obycejne" lidske vztahy me nikdy neprestane fascinovat. "Preji vam hluboky umelecky zazitek"

Bio Ráj (1988)

Film ktery pro me hodne znamena. Sentimentalni jsem hodne a nostalgicky tez, takze tuhle oslavu filmu proste musim milovat. Chtel bych mit v detstvi take takoveho kmeta/mudrce jako byl Philippe Noiret.

Samurajský zvěd (1965)

Poctivy dobrodruzny film, nekdy mozna budi usmev, ale opravdu sympaticke odlehceni zanru.

Pohřeb slunce (1960)

Musim rict, ze fim stoji tak za 4 hvezdy, ale co me tedy krome az rebelske nalady vylozene fascinovalo byla barevna a atmosfericka kamera Ko Kawamata.

Osmnáct výrostků (1963)

Pres jistou autenticnost zustava pro me Yoshiduv dalsi film celkem zklamanim.

Hana (2006)

Prijemna samurajska komedie. Humor je to tedy nekdy celkem lidovy, mozna proto, ze hlavni hrdina neprebyva ve slechtickem sidle, ale mezi chudinou. Prave proto mozna tolik prekvapi dva-tri vazne momenty ktere podle meho dokonale zapadli do autorova soucitneho poselstvi.