• Thriller

Barbarella (1968)

"Nepochopili jste!" Astar Seran

Revizoři (2003)

Nejlepsi madarsky film ktery jsem kdy videl.

Geukrakdo salinsageon (2007)

Ano 17 korejskych malych cernousku. Napad je to velmi zajimavy. Ovsem dojem mysteriozniho thrileru je znat pouze na samem zacatku filmu a pak az na jeho konci. To co je mezitim by se dalo nazvat: tragykomicky survival.

Jjakpae (2006)

Po tak vyvedenem zacatku ocekavate mozna vic nez muze byt nabidnuto. Ale zanrova bohatost je tentokrat ke skode a Bullet in the head se nekona. Ale nadruhou stranu atributy jiste a to nekdy velmi slusne originality zustavaji zachovany. Jako pozitivum bych rozhodne bral akcni sceny, jejich choreorafii, plynouci kameru, jako obvykle velmi dobre herce a odkaz na Honk Kong osmdesatych let.

Kumo no mukó, jakusoku no bašo (2004)

Nadherne a originalni dilo s dechberouci atmosferou a vytvarnou strankou. Mysteriozni, romanticke a v mnoha smerech fantasticke... tak jak to ma Rudovous moc, moc rad. Proste kyc pro nas snoby. Vubec se nedivim, ze oblibenym spisovatelem Shinkaie je Haruki Murakami, tema snu je jim oboum ocividne blizke.

Yasoo (2006)

Tedy neco mezi 60-70 %. Ume nasnimano, jiz mene ume napsano a hlavne scenaristicky poskladano. Prvni polovina nenudi, ale ze zidle rozhodne take nezveda. To poslednich 30 minut cini z tohoto snimku opravdu neco zajimaveho. Herecky vykon Ji-tae Yu (Oldboy) je excelentni.

Válka rozumu a cti (2006)

Koprodukcni vychodoasijsky historicky velkofilm. Andy Lau v uloze mohistickeho stratega je jako vzdy skveli. Po vsech strankach vydareny pocin v nemz akce nehraje takovou roli a objevuje-li se tak je pekne ztvarnena. Vyprava je slusna jakoz i dalsi slozky filmu, ale to proc je Muk gong tak vydareny je jeho myslenkovy naboj.

Zrzavá veverka (1993)

Julio Medem je na poli mysterioznich dramatu skutecny mag.

Sex a Lucía (2001)

Nadherny pribeh, nadherna vizualni stranka, nadherna hudba, nadherna Paz Vega!

Dva na koni, jeden na oslu (1986) odpad!

Nic proti panum Dankovi, Hanzlikovi, Vinklarovi, Skopalovi, Preucilovi, Rösnerovi a Brzobohatemu, ba naopak mam je rad. Ale uprime... je to bes, je to bes. Zlo se vratilo do Bradavic! Omilem jsem tento opus shledl a lituji, vlastne ne, vlastne jsem se bavil. Vyprava, zpracovani scenare, "REZIJE"!, "hudba", "choreografie" - UNO... ! Kdo mate radi sledovani "vtipnych" filmu - jdete do toho!