Galadriel

Galadriel

Katka Samková

okres Plzeň
más que nada

homepage

3182 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Akta X (TV seriál) (1993)

  Přinejmenším za první 2 řady si určitě 5 hvězdiček zaslouží. Jednoznačně nejlepší mysteriózní seriál, ve své době navíc hodně originální a navíc pro tohle ufounsko a tajemno mám vždycky slabost, i když většinou sdílím spíš Scullyové pohled na věc, ale o to víc mě baví Mulder :-).

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Tohle musíte buď milovat a nebo nenávidět. Já patřím k té první skupině - skvělý parodický seriál, který přes svůj lehce papundeklový vzhled (nevím, jestli je to úmysl, ale asi jo) zkultovněl a on opravdu nemá chybu.

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

 • poster

  Chirurgové (TV seriál) (2005)

 • poster

  Městečko South Park (TV seriál) (1997)

  "Krucinál, zabili Kennyho, parchanti!" Hlášky, který zkultovněly, což se u kreslených seriálů moc často nestává. K tomuhle není co dodat, snad jen: "seru na vás, du domů!"

 • poster

  Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál) (1969)

  And now for something completely different! Zbožňuju tyhle pány - takový humor, jako mají oni hned tak nenajdete. Odvaha, s jakou se pustili tam, kam se dosud žádný člověk nevydal je obdivuhodná. Britský humor v té nejextrémnější podobě nesnesou všichni a ne každému sedne. Ale pokud vydržíte a najdete si k Pythonům nakonec cestu, nebudete litovat.

 • poster

  Odpočívej v pokoji (TV seriál) (2001)

  Můžu říct jen WOW! Neuvěřitelných pět sérií si seriál držel laťku hodně vysoko, ale to, co předvedl na konci, nemá obdoby. Začalo to několik dílů před koncem a vyvrcholilo to závěrečnými asi deseti minutami. Síla, opravdu síla. Nikdy mě žádný film ani seriál nedokázal dojmout natolik, jako tenhle závěr, žádný film mě dosud nerozbrečel, ale tady jsem měla opravdu hodně co dělat, abych se udržela. Seriál, který je opravdový, někdy depresivní, syrový, pesimistický, silný, originální, zajímavý, bizarní, plný toho nejčernějšího humoru a nebojí se zpracovávat ani ta nejkontroverznější témata. Postavy jsou výborně napsané, takoví normální, ale přeci jen trochu divní lidé, se kterými se můžete setkat dnes a denně v každodenním životě. David je homosexuál, Nate flákač a děvkař, Claire rebeluje proti rodině co to dá a depresivní maminka Ruth si stále snaží najít nového muže (vystřídá leckoho od ruského zadluženého květináře po asexuálního funebráka Arthura). Nejzajímavější na tom ale je, že chvíli danou postavu milujete a chvíli si říkáte, jak je vlastně šílená. Chvíli jí fandíte a chvíli byste jí zase nejradši poslali někam. Jenže tak to prostě chodí a proto je pro mě "Six Feet Under" nejlepším seriálem ze života, o životě a smrti a žádný z kolegů mu ani omylem nešlape na paty. "This movie is sooo gay!" - "Do you now what "gay" means?" - "Yeah, it doesn't have sound!"

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Nikdy jsem nebyla na žádném seriálu tak závislá, nikdy mi nebylo tak líto, že ten 240. díl, který sleduju, je skutečně poslední...

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

  Nedokážu si představit, že by Simpsoni někdy skončili. To by byla hrůůůůza!

 • poster

  Star Trek: Voyager (TV seriál) (1995)

  Pro mě se po druhém, tentokrát naprosto kompletním shlédnutí, stal Voyager nejlepším ST a vůbec snad nejlepším sci-fi seriálem všech dob. A proč u mě vede i v rámci toho Star Treku, když je tahle série mnohými zatracována a většina lidí upřednostňuje NG (která je u mě "až" na druhém místě)? Důvodů je několik. Voyager je taková vesmírná road movie, ve které posádka, vedená charismatickou a emancipovanou Kathyin Janeway, je uzavřená na jedné lodi po několik let, uvězněná v delta kvadrantu, bez možnosti kontaktovat jakéhokoliv jiného pozemšťana, svoje přátele, svoji rodinu. Z alianční hierarchie se stává tak trochu rodina a možná i díky tomu mi posádka Voyageru přirostla nejvíc k srdci. Samozřejmě, že se objevují charaktery dle starých známých schémat, ale ti z Voyageru jsou mi prostě nejvíc sympatičtí, přizpůsobování se Sedmé z Devíti mi přijde vtipnější než třeba u Data z NG, Tom Paris je největší sympaťák z vesmíru, Chakotay pro změnu největší fešák a Janewayová je prostě idol všech emancipovaných žen... Říkala jsem si, že dívat se na ST po tolika letech znova je velký risk, že už to nebude jako dřív a bude to na mě působit strašně naivně. Naštěstí se to nestalo, protože Voyager je prostě výborně natočený a přestože někdy v 5. sérii trochu ztrácí dech a některé nápady a scénáře se začnou trochu opakovat, ale pár nejlepších dílů (mezihvězdná Rallye) se nachází právě v pozdějších sériích a pořád je jako celek výborné. Navíc mi ze všech ST přijde i nejlépe zahraný (Patrick Steward budiž čestnou výjimkou potvrzující pravidlo) a vzhledem k době vzniku i triky už jsou na dost slušné úrovni.