Prokletý ostrov (2010)

Proboha...nenalézám slov.Jak to jen popsat.Ano!Šachy!Prokletý ostrov fungoval jako dokonalá šachová partie.Začalo to nevinně rutinním vyšetřováním útěku psychopata.A tak začíná hra.Poté,co dorazili federálové na ostrov a pustili se do vyšetřování,vyplavalo na povrch,že se zde koná nějaké spiknutí a pobíhá zde původce psychické újmy našeho hlavního hrdiny.Všechno to bylo tak dokonale předvídatelné.No...a v tom přesně spočívá triumf vašeho protivníka.Celou dobu se tvářil jako totální zelenáč a vy jste si mysleli,kdo ví,jak nejste chytří a nemáte navrch.Ale,zatímco vy jste se již radovali z výhry a to opravdu předčasně,on vám v průběhu celé hry pomalu,po kousíčkách,rozebíral vaši psychiku.A když už jste se rozhodli zasadit poslední úder,on již skončil s analýzou vašich slabin a přešel do ofenzívy.Najednou se celá ta,téměř dvouhodinnová hra,jenž fungovala celou dobu údajně ve vaší režii,obrátila v prach a váš protivník vás dokonale přesvědčil,že nic,co se do tohoto momentu ve vaší hře stalo,nebylo nikdy důležité.A tomu se přátelé říká šachmat.Dokonce života mi tato hra zanechá šrám na srdci a obrovskou díru v hlavě a každý den budu chodit spát s otázkou,co je tedy horší...Jestli umřít jako dobrý člověk nebo žít jako zrůda.

Popelka (2015)

Awwww...tak tahle byla překrásná.Miluji pohádky a tahle byla naprosto úchvatná.Velkolepé.Nemám slov.Nikdy jsem si nemyslel,že by elfové,kteří tak vesele v každém filmu opovrhují lidmi,by mohli být tak zákeřní.Ano mluvím o paní Galadriel,která...uctivá poklona...macechu,jenž je mrcha až do morku kosti,zahrála báječně.Nuže to je první Oscar.:) Poté je tu Pop...Elka...,bože to jméno je fakt příšerné.Avšak k věci,herečka byla vybraná báječně o tom není pochyb a byla vážně krásná :).Dále princ.Teda z Krále Severu na prince..pff..ubožák.Hmm..no nic.Robb Stark,jak vidno,od Rudé svatby jen kvete a nutno podotknout,že se vrací s očíma modřejšíma než kdy předtím.Richard Madden se holt narodil k tomu,aby si nějakého toho prince zahrál.No a zbytek,neméně skvělých hereckých výkonů,si také zaslouží nějakou tu ceničku.Celé to,hlavně postavené na úžasných efektech a famózních kostýmech,šlape jako skvěle promazaný stroj a přeji spoustu cen jen za ty opravdu nádherné kostýmy.Ikdyž možná by to bylo o něco famóznějši,kdyby přece jen zahrály ty Deště Kastemeru.Avšak o tom,si mohu nechat jen zdát.A film doporučuji všem,bez ohledu na pohlaví,či věku.BTW..ve Fairylandu prodávají skvělé pushapky(viz. dekolt Carterové)./kinoverze - 100%/

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Ták finále se již blíží.Jak je ve filmu vidno,Jackie fight s Krakenem prohrál,ale není důvod se strachovat.Hrdé společenstvo v čele s zmrtvýchvstalým Hectorem Barbossou,stále pannou slečnou Swannovou,Legolasem Turnerem a zbytkem ostatních mořských vlků se vydává na konec světa zachránit Jackieho ze spárů již pokročilé schizofrenie a dovést ho na sněm bratrstva pirátů aby za pomoci "tolarů" osvobodili bohyni Calisto z lidské podoby.Pudrová hlava mezitím ovládla chapadlohlava a tak se schyluje k závěrečnému epickému souboji na život a na smrt.No abych pravdu řekl,film mě trošku zklamal oproti těm předchozím,protože tam bylo spousta nevyužitého,ale nedá se říci,že by to byl propadák.Efekty nádherné a narovinu,ikdyby byl film sebehorší,tak Johnny vždy potahá.A jelikož dobrých pirátských filmů není moc,stojí za to to prubnout. -/70%/

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

No takhle,jak tak koukám né všichni jsou toho názoru,ale podle mého je to důstojné pokračování skvělé série.Sic slabší,ale důstojné.Je to možná taky tím,že pokud jde o piráty,tak nejsem moc objektivní,ale hold už jsem takovej.Kapitán Jack Sparrow je zase ve formě,slečna Swannová je pořád sexy,ikdyž trošku podrazačka vzhledem k Jackovi.A Legolas,tedy pan Turner je pořád stejnej hajzl.Na scénu vstupují hned dva záporáci.Na straně "dobra" nová napudrovaná paruka a na té zlé straně chapadlodlak,vůči kterému má Jackie jakísi dluh ze kterého se snaží,samozřejmě za jakýchkoliv okolností,vymanit.Místo kostlivců,je enemy team složen z rybáků + eso v rukávu-KRAKEN.Je to trošku nefér,protože Káčko je krapátek "OverPower".Ale Jack je mistr v improvizaci a samozřejmě si se všemi strastmi poradí.Ať už je považován za boha,kmenem dřeváků,kteří ho chtějí poctít snězením,či konečnej "fight" s Krakenem. - /80%/

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Johnny Depp + Skvělej kostým = Velkolepá podívaná.Jack Sparrow..ehm...Kapitán Jack Sparrow po celou dobu hláškuje jak o život.Sexy K.Knightley a Legolas,kterej je místama trošku hajzl,ale to se mu dá odpustit a taky nesmíme zapomenout na kapitána Barbossu,opičku Jacka a na Komodora Noringtona.Mně osobně se film velice líbil,protože jsou to přeci jen piráti a taky tomu nahrává fakt,že moc povedenejch pirátskejch filmů není.Sic je pravda,že je to chvílemi trošku protahované,ale vždyť není to jen dobře? Když jsou to ti P-I-R-Á-T-I? - /100%/

Vlk z Wall Street (2013)

Skandální,sprosté,zhulené porno,tak nějak se dá zhrnout WoWS.Ale také se to dá nazývat jako dokonalé.3 hodiny plné opravdového poctivého smìchu.Leo a jeho improvizace válí.Např.Svatební tanec nebo zdrogované nastupování do auta.Film se pyšní také rekordem.Je to nejsprostší film všech dob s cca asi 500x "fuck" + 200 dalších.Za celej svůj život jsem neslyšel tolik názvů drog jako právě v tomhle filmu.Celé je to dokonalé jako zářivě bílý ubrus právě vypraný v Perwollu.Avšak je tu jediná malinká kapička červeného vína a to je scéna,kdy si gay komorník,zatímco pán tvrdě vydělává,pozve pár svých,též gay,přátel a uspořádají orgie.To byla opravdu rána podpás.Upřímně,nejsem žádný homofób,ale tohle bylo příliš.Avšak dá se to odpustit.No a ikdyž ani tento skvost nepřinesl Leovi Oscara,tak rozhodně doporučuji,jste-li připraveni se královsky bavit.-/100%/

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Zde není,co bych vytknul.Je to prostě jednička ve svém žánru a nejen v tom.A právě kvůli tomuto filmu dopadají později natočené fantasy,tak jak dopadají(viz. Eragon).Dokonalé obsazení,tradiční umírání Seana Beana(Borormir) a příběh ? Co je lepšího,než se plazit přes celou Středozem ve snaze zničit "ten" Prsten?Mohl bych ho vidět tisíckrát a pokaždé bych vypínal se stejným dojmem jako,když jsem ho viděl poprvé.Nebýt tohohle filmu,svět by byl tak nějak prázdnější.-/100%/