• Fantasy

Valerian a město tisíce planet (2017)

Neskutočná vizuálna paráda... avšak pri plochosti postáv, dialógov, neskutočnom množstve vaty a niekedy absencii elementárnej logiky bola táto "paráda" hlavne pretrpená a to až do konca.

Zakladatel (2016)

Film o tom ako vás cielavadomosť, odhodlanie a vytrvalosť dokážu dosťať až úplne hore. Otázka znie, či ste ochotný zaplatiť cenu. V tvrdom biznise väčší hajzel vyhráva a tak veľký úspech veľakrát prichádza ruka v ruke so zapredaním svojej duše, zničením vzťahov a popretí ideálov, s ktorými ste do kariéry vôbec vstupovali. Silný film natočený podľa skutočných udalostí. Keaton v hlavnej role hviezdi. Akurát ma až do zúrivosti privádzali výkony predstaviteľov bratov MCdonallových, ktorí vo filme nepresvečili a vidím v ich linke nevyužitý potenciál

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Odvážny výtlak neopozeraných hercov (po tomto filme určite) na zaslúžené výslnie. Film obsahuje množstvo neočakávných zvratov. Rozvinutý vnútorný svet postáv a ich plastickosť - nikto a nič nie je vo filme čiernobiele. Film krásne dopĺna pôvodnú trilógiu - jej hrdinom a ich odhodlaniu dáva novú hĺbku. Drobné epizódky s odkazmi na viaceré už kultové Star wars záležitosti potešia každého vernejšieho diváka Lucasovho sveta.

Poslední nás zachrání (2015)

Ano, film plny hororovych kliche. pri nich vsak zostava a ani zdaleka nie je schopny obratit ich na vtip. Film obsahuje neskutocne mnozstvo hluchych miest a vaty (len aby vyplnili kino metraz, dobry vtipny pribeh by sa z materialu aky ponukal scenar zmestil do 30 min) "Moderne" kamerove efekty, cgi jazdy do filmi vobec nesedeli. Pre dobru parodiu beckovych hororov odporucam Cabin in the woods a final girls sa zdaleka vyhnut Jednu hviezdicku davam za zopar vtipnych momentov, ktore ale zial spocitate na prstoch jednej ruky

Abulele (2015)

Film po ktorom sme odchádzali z kina plní takej nevinnej pozitívnej detskej energie. Zhodou okolností sme film videli práve na Deň detí v sále asi s 200 školákmi, ktorí počas posledných silných scén už iba rodostne výskali a tieskali. Určite odporúčam na rodinné sledovanie, film svojími často aj skrytými odkazmi má čo ponúknuť divákovi v každom veku.