Janek

Janek

okres Benešov
ne moc bystrý, ale hodný

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 11.6.2018  22:12
    Barry (TV seriál) (2018)

Překvapivě dobře napsané, osvěžující flashbacky do budoucnosti (žádné nimrání se v minulosti hlavní postavy), Barry chce jít dopředu, proto žádné ohlížení se. Dobře se pracuje s prvkem herectví, je to osvěžující. Doufám, že to v druhé sérii roztáhne křídla!

• 22.5.2018  23:25
    Deadpool 2 (2018)

Je to sice R, ale občas jsem si říkal, že se tvůrci drží při zdi a že by některé scény mohly být ještě vyšperkovanější. Hlasitě jsem se smál při fiasku X-Force. Škoda, že tomu na konci padá řetěz. Jinak dokonce i emoce fungovaly, Deadpool 2 se tak (pro mě) řadí hned pod Strážce galaxie. 70%

• 12.5.2018  20:38
    Psí ostrov (2018)

První třetina je osvěžující peckou, že jsem ani nedutal. Kdo by tedy řekl, že se celá ta krásná vypiplaná práce zadrhne na příběhu, jenž by stačil na stopáž delší povídky. Lišák měl skvělý background Roalda Dahla, měl jasnou vystavěnou linku a fungoval emočně, proto nad Psím ostrovem jasně vyhrává. V rámci geniálního Wese Andersona jde o "slabší kus", kterému chybí památné okamžiky. Navzdory tomu všemu pořád to nejlepší, co dnešní kinematografie může nabídnout. 80%

• 8.5.2018  12:39
    Smrtonosná zbraň (TV seriál) (2016)

Musí se přežít začátek, spoustu lidí to pravděpodobně může vzdát, kór když je to místy tak trochu Vražedné pobřeží. Ale! Představitel Rigse funguje výborně (i když se to zpočátku vůbec nezdá). Právě on je přidaná hodnota celého seriálu a dobře vyčnívá (navzdory jednoduchosti seriálu). Dokonce fungují i emoce (dobře zahrané, ze strany Crawforda), což je v tomto odlehčeném akčním žánru (který se vytrácí) už celkem nevídané. Žádná obr sláva, ale odlehčení v pravou chvíli.

• 27.4.2018  22:07

Režiséři to samozřejmě udrželi celé, leč velmi standardně, pohromadě, klobouk dolů, ale postrádá to jakékoliv emoce (navzdory tomu, jak vážně se to bere), není to vystavěné (protože každý z hrdinů už má za sebou pár filmů, pochopitelně tedy není co stavět), takže se rázem ocitáme ve dvou a půl hodinovém jakémsi vyvrcholení, kde má jedinou výraznější linku záporák, který jako jediný trochu žije. Co ve filmu jakž takž funguje jsou Strážci galaxie, které považuji za jiskru mezi kolovrátkovými Marvel filmy. Velká nuda. Zlaté časy Spidermana od Sama Raimiho.

• 15.4.2018  21:18

Vzpomněl jsem si i na Sharknado, já si tenhle výplach skutečně užil, nebál bych se ještě o píď přitlačit na pilu (cowboy Jeffrey Dean Morgan prostě měl někoho zastřelit od pasu). Živá akční figurka Dwayne Johnson vrací "švarcnegerovství" zpátky do módy. Je to hrozně pitomé, ale né proto, že by se to tvůrcům vymklo. Může z toho být nový žánr: "vysokorozpočtové guilty pleasure"!

• 13.4.2018  21:37

Už dlouho mnou tak dobře provedený film neprosvištěl jako zrovna nový Spielberg. Neutkvělo mi nic. Radši bych se do nostalgie přivodil tím, že bych si nějakou tu osmdesátku vylovil a pustil. Tady je té emocionální nostalgie hrozně málo (vzhledem k té rychlosti sledu nejrůznějších narážek a odkazů). Žádný z hrdinů (kromě Marka Rylance, vždy výborného) se vám nedostane dostatečně pod kůži, aby to celé nebralo trochu přesah. Je to procházka Matějskou poutí, děti to budou milovat. Ale věřím, že to může uzrát a že se to za dvacet let bude vnímat jako mezníková pocta filmu.

• 29.3.2018  16:12

No tedy, mně se to moc líbilo (navzdory většinově záporným hodnocení, ale to mělo i Aloha od Camerona Crow, a taky jsem si ho nakonec užil). Nesmí se od filmu čekat nové polské Kingsize, ve filmu jsou sice zmenšení lidé, ale kontrasty (mezi malým a velkým) jsou hlavně na začátku filmu, pak už to jede svůj příběh, kde je vlastně jedno, že dotyční měří 13 cenťáků. Ve výsledku ale milý film. Kdybych měl dát 15 filmů z roku 2017, tak Zmenšování tam bude. 80%

• 18.3.2018  00:42
    Tomb Raider (2018)

Možná to ještě stáhnu na tři, ale zatím ve mně převládá pocit, že jsem se celé dvě hodiny vlastně bavil a že jsem kvůli této speciální disciplíně (tedy "nenudě") ochoten spolknout i scény, kde se normální člověk plácne hlasitě do čela. Není to tak osvěžující džungle jako nové Jumanji, punc zdařilé videoherní adaptace si to ale zaslouží (i když na hru samotnou si vzpomenete asi tak dvakrát). Škoda, že ve filmu chybí jakékoliv napětí, vše je velmi předvídatelné, o nikoho nemáte extra strach. Lara Croft by mohla být zajímavá jako "eRko", střihnout to celé trochu Rambem a jít do většího hororu v podzemních scénách. Celé to nakonec stojí hlavně na dobře zvolené představitelce, která dobře vypadá a dobře hraje. Tvůrci zde zařadili něco jako vývoj postavy, ten je bohužel rychle překlopený a potřeboval by větší prostor nebo lepší scénář. Ve výsledku z toho vychází průměr, avšak naštěstí jde o druh, na který se velmi dobře kouká! 70%

• 14.3.2018  11:36
    Bába z ledu (2017)

Mohlo by se to jmenovat Báby tvář z ledové vody, že bychom se propojili s Hollywoodem, kde výsledky nejlepšího filmu byly taky rozpačité (tedy daleko rozpačitější, z devíti nominovaných byl zvolen jasně ten nejslabší, což je husarský kousek a asi historický okamžik). Bába z ledu byla nejspíš jedinou a nejlepší možností. Češi si zdá se stále ještě libují v sociální depresi, ve vachrlatých rodinných vztazích a ne úplně šťastných koncích. Já, jako český divák z roku 2018, kdy drtivá většina zpráv je negativních, všude kolem politické zlo, v Americe Lump, u nás Ovar, si na konci říkám: "Stálo mi to za ty dvě hodiny života?". Líbilo by se mi to jako čistá sonda do života otužilců (nebo přímo dokument o nich), ta rodinná část je překvapivě pitomě napsaná, postavy (čtyři vedlejší nominace!?) černobílé jak zebra, situace celkem otravné. Ale ukoukal jsem to s jistým zájmem celé, a to se dnes cení! 60%

• 29.1.2018  20:27

Všechno hasičské je poměrně super a klobouk dolů před chlapy. Finále je přímo spalující. Brolin castingová trefa, Bridges si s tou svou podsunutou čelistí a ultrajižanským přízvukem fakt už dělá prdel, začíná být lehce nesnesitelný (a já ho mám fakt rád). Dramatizace rodinného života "mariňáků" je překvapivě plytká (ale únosná). Žádný z těch chlapů mi nevlezl pod kůži (vyjma Brolina, který má nejvíce prostoru), nakonec to tedy není taková emocionální pecka, jaká by mohla být (se vší úctou k události samotné). Rád bych viděl verzi od kovboje Eastwooda (nebo někoho podobně zemitého). Kosinski je vizuální (a je to výborná práce), ale kdyby měl v týmu zkušenějšího dramaturga, tak jde (s takovouhle látkou) na Oscary.

• 14.1.2018  21:17
    Godless (TV seriál) (2017)

Chvílemi nejlepší western 21. století, ale hrozná škoda, že zakončení není tak pevné jako to, co mu předcházelo. Velmi autentická dobovka (se zajetými westernovými rituály) se na úplném konci promění ve vykolejenou kovbojku. Ale i tak, hodně dobré!

• 14.1.2018  21:04

Lepší už to nebude, ale ten film zraje a je lepší a lepší! 100%

• 10.1.2018  11:09
    Až po uši (TV seriál) (2014)

První řada 80%, druhá 40%

• 10.1.2018  10:04
    Lady Bird (2017)

Žádné velké téma, ale čistě napsané, s funkčními momenty, dobře zahrané. Gerwig je talent.

• 8.1.2018  01:03

VYNIKAJÍCÍ dokument, mohl bych na to koukat tři hodiny, Carrey je mimořádně vědomý člověk, ošlehaný depresemi, avšak na dobré cestě.

• 7.1.2018  14:06

Do půlky Thor šlape jak hodinky, s přibývající akcí přichází ale trochu nuda, tam k žádné extra inovaci nedochází. Rozhodně ale nejlepší Thor a jedna z nejvtipnějších komixovek. Hned za Strážci, kteří jsou vzhledem k lepším a zajímavějším postavám podstatně funkčnější.

• 6.1.2018  16:51

Jestli tady letos chyběli nějací kvalitní poloCoeni, tak McDonagh to zastal velmi dobře. Billboardy stojí na scénáři, vyzrálém psaní, které je svěží, drsné, ale nikdy nesklouzne k prvoplánovosti. Stojí to i na výkonu McDormand, která by měla vrátit Oscara za Fargo a získat ho znovu, tentokrát zcela oprávněně. Líbil se mi vývoj postavy Sama Rockwella a celková nejednoznačnost, kdo je v tom filmu tedy ten správný. Oscar za scénář v kapse.

• 2.1.2018  19:29

Ed Wood měl trumfy: výrazný časový odstup, Ameriku 50. let minulého století (tedy prostor pro Burtonovu stylizaci) a hrdinu, jemuž fandíte. Tommy Wiseau je pouze nesympatický manipulativní ego-podivín (bohužel ale né až tak podivný, že by třeba nosil dámské šaty, nebo neměl přední zuby), kterému se povedl husarský kousek s jedním svérázně špatným filmem. James Franco hraje výborně, ale v jeho filmu nenacházím nic, co by mě ponouklo se k němu v budoucnu vrátit. Lidským plusem je, že si z mimozemšťana Tommyho nedělá vyloženě srandu. Diváckým mínusem je, že je to možná i proto celé trochu nuda... Dave Franco je sympaťák, ale do role Sestera se nehodí, roli měl hrát někdo daleko panenštější, naivnější. Autenticitu trochu ruší i Seth Rogen. Zažít ale původní The Room v napraném kině musí být super zážitek.

• 1.1.2018  11:28

Dvě hodiny utekly jak voda, ukázkově vyrobená zábava, koncept únikových her, humor těžící hlavně z přesně vybraného castingu, Rock i Hart ve své zatím nejfunkčnější roli. Hned bych šel znovu. 80%

• 16.12.2017  08:32

O třídu lepší než předchozí díl. Mark Hamill navíc sehrál výrazně(!) lepší návrat, než vyžehlený Harrison Ford. Výběr Adama Drivera začíná mít smysl. Tenhle Rian Johnson z toho opravdu vytřískal maximum - super!

• 14.12.2017  23:22

Krucipísek, má to super místa a dobré nápady (střih v polovině věty), ale od půlky je to utahané a postrádá to tu zábavnou osudovost Royal Tenenbaums, postrádá to humor, jakýkoliv spád... Přitom karty byly rozdány exkluzivně! Sandler, Stiller, Hoffman, Baumach... Z výsledku je mi trochu smutno.

• 27.11.2017  22:07

První série mě mile překvapila a zhltl jsem jí na jeden zátah. druhá série je po dvou hodinách stále ještě bez příběhu, objevují se přiblble napsané postavy (esoterická matka Karla) a někteří hrdinové ztratili absolutně tah (Polívková, Čermák). Celé to působí hodně nastavovaně, ale třeba to ještě vystrčí růžky.

• 14.11.2017  07:11
    This Is Us (TV seriál) (2016)

Všichni jsou tu emoční Einsteini, ale já tuhle dobře zahranou vztahovku mám rád a druhá série nepolevuje.

• 12.11.2017  18:33

Slušný, ale příště spíš tu Divokou řeku ze Streepovou, na Ostří nože s Hopkinsem nebo Vysvobození s Voightem z roku 1972. Tady nic nového pod sluncem (musel by to asi točit Danny Boyle). Nicméně Radcliffe se snaží celkem dobře vymanit ze škatulky!

• 8.11.2017  23:14
    Wind River (2017)

Tak trochu film o jedné působivé přestřelce a Rennerovi, který hraje hodně zevnitř (asi podobně jako Casey Affleck). Je to ale překvapivě ploché, a to nakonec i v emocích. Zasněžený Wyoming je ale fajn a i když to místy šustí papírem, tak to příjemně uteče. 70%

• 7.11.2017  13:41
    Tanečník (2016)

Dokument staví drama na tom, že se Poluninovi rozvedli rodiče, což je trochu slabý koncept. Polunin je výjimečný, ale pro silný celovečerní dokument o jeho životě to chtělo ještě chvíli počkat, nechat ho dozrát. Nemluvě o tom, že se k tanci určitě ještě obklikou vrátí.

• 3.11.2017  14:44
    Rozvod (TV seriál) (2016)

Nenechat se zmást nízkým hodnocením, seriál sice nevystrkuje příliš růžky, ale má senzační herecké duo, dobře napsané situace a tématu navzdory velmi příjemnou atmosféru. Druhá série to vytahuje na plný počet.

• 23.10.2017  21:51
    Temná věž (2017)

No bylo to špatné, hlavně ke konci, ale tři hvězdy dám, protože jsem si během filmu uvědomil, že bych na tom v kině skejsl mnohem radši, než na áčkovém Blade Runnerovi či poslední Planetě opic!

• 21.10.2017  20:37

Opice jak živé, ale dvě hodiny a půl bych raději příště strávil v pavilonu opic v pražské Zoo.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27