Janek

Janek

okres Benešov
ne moc bystrý, ale hodný

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 15.11.2018  18:40
    K smíchu (TV seriál) (2018)

Velké velké sympatie ke Carreymu a k tomu, o čem seriál je. Bohužel většina linek není extra zajímavá a tak by formátu slušel spíše televizní celovečerák.

• 11.11.2018  15:12

Příjemně strávené dvě a čtvrt hodiny, jen ke konci režíruje Lee bílé policajty jak černochy, ale to byl asi záměr.

• 5.11.2018  22:14

Tak, Mercuryho měl hrát Sacha Baron, to je jasné (podoba by byla téměř přesná), Malek tlačí maximum, ale jeho Fredy je vzhledově spíš takový chcípák s falešnou protézou, který vypadá víc homo, než bylo třeba. V tom výkonu chyběl chlap, trochu mužnější pojetí, proto mi bylo líto, že tam nakonec nevidíme Cohena. Jako životopis je to strašně jalové, věčně (a zjevně) zadýmené interiéry, šustí to papírem a dozorem. Krev rozproudí až závěrečných dvacet minut, drtivou zásluhu na tom má ale ta geniální hudba, která by byla stejně strhující, kdyby šla na pozadí závěrečných titulků. No... překvapivě nuda. Uf. 60%

• 14.10.2018  10:35

Má to neuvěřitelně silné momenty, Bradley Cooper hraje výborně, je to velký herecký i režisérský výkon. Škoda toho očividného botoxu rtů na odlíčené Lady Gaga, trošku to ruší tu iluzi ošklivého kačátka, ačkoliv její postava začíná jako kabaretnice, mohlo by to mít tedy své opodstatnění. Moc se mi líbila lehce upozaděná (ale celým filmem se prolínající) linka Sama Elliotta, vytvořil silné momenty. Závěr už byl na mě příliš sentimentální, a obecně, z filmu bych si znovu pustil jen kusy, prokousávat celý bych ho už nechtěl.

• 16.9.2018  21:39

Jakoby talentovaní tvůrci byli pod časovým pressem a odevzdali něco, co je tak tak dodělané. Shane Black s tím nemůže být spokojen. Predátoři z 2010 jsou daleko čistší. Ačkoliv Shane Black tomu místy umí dát šťavnatost, přesto je to binec jak hrom, hlavně ke konci. Ale nuda to není, proto ***.

• 18.8.2018  19:00
    Máš ji! (2018)

Pusťme na tu látku Francouze a počůráme se smíchy!

• 18.8.2018  14:28

Americký Belmondo válí, všechna čest, to se dnes už moc nevidí. Parádně natočenou akci jsem čekal, ale zamrzel mě ten zmatený, zdlouhavý, plytký děj, kde mi bylo úplně jedno, co se zase zvrtne, kdo si sundá masku, kdo koho miluje. Jakoby tvůrci tou překombinavostí maskovali chatrné propojení všech akčních scén (kvůli kterým film vznikl). Úvodní titulky to má sestříhané výborně, bitka na záchodech nejlepší od Pravdivých lží, úprk na motorce dechberoucí.

• 11.6.2018  22:12
    Barry (TV seriál) (2018)

Překvapivě dobře napsané, osvěžující flashbacky do budoucnosti (žádné nimrání se v minulosti hlavní postavy), Barry chce jít dopředu, proto žádné ohlížení se. Dobře se pracuje s prvkem herectví, je to osvěžující. Doufám, že to v druhé sérii roztáhne křídla!

• 22.5.2018  23:25
    Deadpool 2 (2018)

Je to sice R, ale občas jsem si říkal, že se tvůrci drží při zdi a že by některé scény mohly být ještě vyšperkovanější. Hlasitě jsem se smál při fiasku X-Force. Škoda, že tomu na konci padá řetěz. Jinak dokonce i emoce fungovaly, Deadpool 2 se tak (pro mě) řadí hned pod Strážce galaxie. 70%

• 12.5.2018  20:38
    Psí ostrov (2018)

První třetina je osvěžující peckou, že jsem ani nedutal. Kdo by tedy řekl, že se celá ta krásná vypiplaná práce zadrhne na příběhu, jenž by stačil na stopáž delší povídky. Lišák měl skvělý background Roalda Dahla, měl jasnou vystavěnou linku a fungoval emočně, proto nad Psím ostrovem jasně vyhrává. V rámci geniálního Wese Andersona jde o "slabší kus", kterému chybí památné okamžiky. Navzdory tomu všemu pořád to nejlepší, co dnešní kinematografie může nabídnout. 80%

• 8.5.2018  12:39
    Smrtonosná zbraň (TV seriál) (2016)

Musí se přežít začátek, spoustu lidí to pravděpodobně může vzdát, kór když je to místy tak trochu Vražedné pobřeží. Ale! Představitel Rigse funguje výborně (i když se to zpočátku vůbec nezdá). Právě on je přidaná hodnota celého seriálu a dobře vyčnívá (navzdory jednoduchosti seriálu). Dokonce fungují i emoce (dobře zahrané, ze strany Crawforda), což je v tomto odlehčeném akčním žánru (který se vytrácí) už celkem nevídané. Žádná obr sláva, ale odlehčení v pravou chvíli.

• 27.4.2018  22:07

Režiséři to samozřejmě udrželi celé, leč velmi standardně, pohromadě, klobouk dolů, ale postrádá to jakékoliv emoce (navzdory tomu, jak vážně se to bere), není to vystavěné (protože každý z hrdinů už má za sebou pár filmů, pochopitelně tedy není co stavět), takže se rázem ocitáme ve dvou a půl hodinovém jakémsi vyvrcholení, kde má jedinou výraznější linku záporák, který jako jediný trochu žije. Co ve filmu jakž takž funguje jsou Strážci galaxie, které považuji za jiskru mezi kolovrátkovými Marvel filmy. Velká nuda. Zlaté časy Spidermana od Sama Raimiho.

• 15.4.2018  21:18

Vzpomněl jsem si i na Sharknado, já si tenhle výplach skutečně užil, nebál bych se ještě o píď přitlačit na pilu (cowboy Jeffrey Dean Morgan prostě měl někoho zastřelit od pasu). Živá akční figurka Dwayne Johnson vrací "švarcnegerovství" zpátky do módy. Je to hrozně pitomé, ale né proto, že by se to tvůrcům vymklo. Může z toho být nový žánr: "vysokorozpočtové guilty pleasure"!

• 13.4.2018  21:37

Už dlouho mnou tak dobře provedený film neprosvištěl jako zrovna nový Spielberg. Neutkvělo mi nic. Radši bych se do nostalgie přivodil tím, že bych si nějakou tu osmdesátku vylovil a pustil. Tady je té emocionální nostalgie hrozně málo (vzhledem k té rychlosti sledu nejrůznějších narážek a odkazů). Žádný z hrdinů (kromě Marka Rylance, vždy výborného) se vám nedostane dostatečně pod kůži, aby to celé nebralo trochu přesah. Je to procházka Matějskou poutí, děti to budou milovat. Ale věřím, že to může uzrát a že se to za dvacet let bude vnímat jako mezníková pocta filmu.

• 29.3.2018  16:12

No tedy, mně se to moc líbilo (navzdory většinově záporným hodnocení, ale to mělo i Aloha od Camerona Crow, a taky jsem si ho nakonec užil). Nesmí se od filmu čekat nové polské Kingsize, ve filmu jsou sice zmenšení lidé, ale kontrasty (mezi malým a velkým) jsou hlavně na začátku filmu, pak už to jede svůj příběh, kde je vlastně jedno, že dotyční měří 13 cenťáků. Ve výsledku ale milý film. Kdybych měl dát 15 filmů z roku 2017, tak Zmenšování tam bude. 80%

• 18.3.2018  00:42
    Tomb Raider (2018)

Možná to ještě stáhnu na tři, ale zatím ve mně převládá pocit, že jsem se celé dvě hodiny vlastně bavil a že jsem kvůli této speciální disciplíně (tedy "nenudě") ochoten spolknout i scény, kde se normální člověk plácne hlasitě do čela. Není to tak osvěžující džungle jako nové Jumanji, punc zdařilé videoherní adaptace si to ale zaslouží (i když na hru samotnou si vzpomenete asi tak dvakrát). Škoda, že ve filmu chybí jakékoliv napětí, vše je velmi předvídatelné, o nikoho nemáte extra strach. Lara Croft by mohla být zajímavá jako "eRko", střihnout to celé trochu Rambem a jít do většího hororu v podzemních scénách. Celé to nakonec stojí hlavně na dobře zvolené představitelce, která dobře vypadá a dobře hraje. Tvůrci zde zařadili něco jako vývoj postavy, ten je bohužel rychle překlopený a potřeboval by větší prostor nebo lepší scénář. Ve výsledku z toho vychází průměr, avšak naštěstí jde o druh, na který se velmi dobře kouká! 70%

• 14.3.2018  11:36
    Bába z ledu (2017)

Mohlo by se to jmenovat Báby tvář z ledové vody, že bychom se propojili s Hollywoodem, kde výsledky nejlepšího filmu byly taky rozpačité (tedy daleko rozpačitější, z devíti nominovaných byl zvolen jasně ten nejslabší, což je husarský kousek a asi historický okamžik). Bába z ledu byla nejspíš jedinou a nejlepší možností. Češi si zdá se stále ještě libují v sociální depresi, ve vachrlatých rodinných vztazích a ne úplně šťastných koncích. Já, jako český divák z roku 2018, kdy drtivá většina zpráv je negativních, všude kolem politické zlo, v Americe Lump, u nás Ovar, si na konci říkám: "Stálo mi to za ty dvě hodiny života?". Líbilo by se mi to jako čistá sonda do života otužilců (nebo přímo dokument o nich), ta rodinná část je překvapivě pitomě napsaná, postavy (čtyři vedlejší nominace!?) černobílé jak zebra, situace celkem otravné. Ale ukoukal jsem to s jistým zájmem celé, a to se dnes cení! 60%

• 29.1.2018  20:27

Všechno hasičské je poměrně super a klobouk dolů před chlapy. Finále je přímo spalující. Brolin castingová trefa, Bridges si s tou svou podsunutou čelistí a ultrajižanským přízvukem fakt už dělá prdel, začíná být lehce nesnesitelný (a já ho mám fakt rád). Dramatizace rodinného života "mariňáků" je překvapivě plytká (ale únosná). Žádný z těch chlapů mi nevlezl pod kůži (vyjma Brolina, který má nejvíce prostoru), nakonec to tedy není taková emocionální pecka, jaká by mohla být (se vší úctou k události samotné). Rád bych viděl verzi od kovboje Eastwooda (nebo někoho podobně zemitého). Kosinski je vizuální (a je to výborná práce), ale kdyby měl v týmu zkušenějšího dramaturga, tak jde (s takovouhle látkou) na Oscary.

• 14.1.2018  21:17
    Godless (TV seriál) (2017)

Chvílemi nejlepší western 21. století, ale hrozná škoda, že zakončení není tak pevné jako to, co mu předcházelo. Velmi autentická dobovka (se zajetými westernovými rituály) se na úplném konci promění ve vykolejenou kovbojku. Ale i tak, hodně dobré!

• 14.1.2018  21:04

Lepší už to nebude, ale ten film zraje a je lepší a lepší! 100%

• 10.1.2018  11:09
    Až po uši (TV seriál) (2014)

První řada 80%, druhá 40%

• 10.1.2018  10:04
    Lady Bird (2017)

Žádné velké téma, ale čistě napsané, s funkčními momenty, dobře zahrané. Gerwig je talent.

• 8.1.2018  01:03

VYNIKAJÍCÍ dokument, mohl bych na to koukat tři hodiny, Carrey je mimořádně vědomý člověk, ošlehaný depresemi, avšak na dobré cestě.

• 7.1.2018  14:06

Do půlky Thor šlape jak hodinky, s přibývající akcí přichází ale trochu nuda, tam k žádné extra inovaci nedochází. Rozhodně ale nejlepší Thor a jedna z nejvtipnějších komixovek. Hned za Strážci, kteří jsou vzhledem k lepším a zajímavějším postavám podstatně funkčnější.

• 6.1.2018  16:51

Jestli tady letos chyběli nějací kvalitní poloCoeni, tak McDonagh to zastal velmi dobře. Billboardy stojí na scénáři, vyzrálém psaní, které je svěží, drsné, ale nikdy nesklouzne k prvoplánovosti. Stojí to i na výkonu McDormand, která by měla vrátit Oscara za Fargo a získat ho znovu, tentokrát zcela oprávněně. Líbil se mi vývoj postavy Sama Rockwella a celková nejednoznačnost, kdo je v tom filmu tedy ten správný. Oscar za scénář v kapse.

• 2.1.2018  19:29

Ed Wood měl trumfy: výrazný časový odstup, Ameriku 50. let minulého století (tedy prostor pro Burtonovu stylizaci) a hrdinu, jemuž fandíte. Tommy Wiseau je pouze nesympatický manipulativní ego-podivín (bohužel ale né až tak podivný, že by třeba nosil dámské šaty, nebo neměl přední zuby), kterému se povedl husarský kousek s jedním svérázně špatným filmem. James Franco hraje výborně, ale v jeho filmu nenacházím nic, co by mě ponouklo se k němu v budoucnu vrátit. Lidským plusem je, že si z mimozemšťana Tommyho nedělá vyloženě srandu. Diváckým mínusem je, že je to možná i proto celé trochu nuda... Dave Franco je sympaťák, ale do role Sestera se nehodí, roli měl hrát někdo daleko panenštější, naivnější. Autenticitu trochu ruší i Seth Rogen. Zažít ale původní The Room v napraném kině musí být super zážitek.

• 1.1.2018  11:28

Dvě hodiny utekly jak voda, ukázkově vyrobená zábava, koncept únikových her, humor těžící hlavně z přesně vybraného castingu, Rock i Hart ve své zatím nejfunkčnější roli. Hned bych šel znovu. 80%

• 16.12.2017  08:32

O třídu lepší než předchozí díl. Mark Hamill navíc sehrál výrazně(!) lepší návrat, než vyžehlený Harrison Ford. Výběr Adama Drivera začíná mít smysl. Tenhle Rian Johnson z toho opravdu vytřískal maximum - super!

• 14.12.2017  23:22

Krucipísek, má to super místa a dobré nápady (střih v polovině věty), ale od půlky je to utahané a postrádá to tu zábavnou osudovost Royal Tenenbaums, postrádá to humor, jakýkoliv spád... Přitom karty byly rozdány exkluzivně! Sandler, Stiller, Hoffman, Baumach... Z výsledku je mi trochu smutno.

• 27.11.2017  22:07

První série mě mile překvapila a zhltl jsem jí na jeden zátah. druhá série je po dvou hodinách stále ještě bez příběhu, objevují se přiblble napsané postavy (esoterická matka Karla) a někteří hrdinové ztratili absolutně tah (Polívková, Čermák). Celé to působí hodně nastavovaně, ale třeba to ještě vystrčí růžky.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27