Janek

Janek

okres Benešov
ne moc bystrý, ale hodný

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 8.6.2017  10:46
    Mumie (2017)

Uncharted 5: Mumie a trochu Noc oživlých mrtvol a taky Indiana Jones - proč ne? Dobře natočená jízda (letadlo, auto) postrádající ale jakékoliv emoce a napětí (a chemii mezi postavami). A když už se pan Hyde chystá v záchvatu zla a šílenství rozsápat Cruise (jako tenkrát ta medvědice DiCapria), tak namísto toho dostává otylý strýček Crow relativně nakládačku (i když jich Top Gun taky pár schytá). Bezpohlavní film, který jen vzácně vystrčí růžky.

• 1.6.2017  18:55

Gore Verbinski je klasa a laťku tohoto horroru nasadí hrozně vysoko (a drží ji celkem dlouho). Pak to ale postupně (záměrně) vykolejí a z těch přepálených 146 minut zůstane jen rybí pachuť. Pocitově srovnatelné s Get out, které je ale kratší, údernější a ve finále zábavnější.

• 13.5.2017  10:09
    Uteč (2017)

Už je to dlouho, co tady takhle někdo budoval atmosféru. Ve finále to celé tak trochu pankáčsky vykolejí (což je trochu škoda), ale já si ten šesták užil.

• 12.5.2017  23:32

Není to vůbec tak zlé, jak píší zahraniční recenze. Ritchie je mistr zkratky, jsou tam místa, kdy obraz se zvukem, střihem a hudbou jedou kupředu jak tank. Parádně natočen útěk z města. Největší mínus je ale nakonec v přístupnosti, Ritchie měl z Artuše udělat pořádné eRko, urvat se ze řetězu, takhle vystrkuje jen růžky. A člověk si chtě nechtě musí vzpomenout na Andersonovi Tři mušketýry, což je lichotivé tak napůl.

• 5.5.2017  14:14

Strážci mají chytrý humor a já se po dlouhé době v kině od srdce zasmál. Velmi příjemné a to i přesto, že sentiment ve dvojce hraje prim. Klidně bych si to dal znovu. Ze Strážců se stává nejsvěžejší komiksová látka.

• 9.4.2017  14:57

Prvky staré dobré bláznivé komedie rozblemclé ve "fuck fucking fuck fuck" přeburanštělých dialozích.

• 2.3.2017  12:01

Čím byl Temný rytíř pro Batmany, tím bude Logan pro X-meny. Něco, co se bude v budoucnu těžko překonávat. Mangold využil "poslední výstřel" bravurně. Nekompromisní, temné, pesimistické, osvěžující :-) Mohl by to klidně být film roku.

• 26.2.2017  22:55
    John Wick 2 (2017)

Parádní videoherní akce, tak to je. Chybí tomu ale zásadní věc. Adrenalin (viz Raid 2).

• 17.2.2017  13:36

Parádní scénář, osvěžení v podobě dějových elips a vše dává i tak dobrý smysl. Jen jsem měl dojem, že kdyby se té Lonerganovy látky chopil někdo malinko údernější, bylo by líp... Je to dloooouhé... atmosféra Manchesteru skvělá.

• 22.1.2017  00:11
    Pustina (TV seriál) (2016)

Český mazec, který nemá obdoby! Přesně ta věc, která může restartovat chuť po české tvorbě. Tvůrci měli volné ruce a HBO júrop v zádech. Super!

• 28.12.2016  01:17
    La La Land (2016)

Fialová a růžová. Tak nějak si nemohu vzpomenout, kdy naposled mě v kině rozbil film (a mockrát to nebylo, napočítal bych na prstech jedné ruky). Jsem hrozně moc rád, že ještě někdo dokáže fouknout svěží vítr, byť prostřednictvím naprosto banálního příběhu, který je ale podpořen takovým zápalem a takovou láskou k hudbě a filmu... Whiplash byl pro mě zjevením, La la land jen potvrzuje, že tenhle Damien Chazelle to má sakra v sobě a už teď je pro mě velikánem. Justin Hurwitz má na tom všem lví podíl, protože ta hudba je geniální a může s přehledem zápasit s těmi nejklasičtějšími muzikály. Je to sice komornější, než třeba West side story nebo Chicago, ani to není tak živelné jako Moulin Rouge, nemá to top choreografické prvky, jako třeba Zpívání v dešti, ani tu dospělost/zkušenost ala All that jazz. Ale má to ohromnou duši, která by mě utáhla i na vařený nudli. A duše dnešnímu "strojovému" Hollywoodu chybí. Damien Chazelle si splnil sen, a to je z toho hrozně moc znát. Bez konkurence, film roku! 100%

• 29.11.2016  15:59

Eddie Redmayne hraje pořád stejně, ale pak je tady taky nějaký Dan Fogler a já se těším na další díl! :-)

• 25.10.2016  16:57
    Horace and Pete (TV seriál) (2016)

O Louisovi jsem doteď nic moc neslyšel, ale mohu konstatovat, že jeho umění dialogu je řekl bych na takové úrovni, jako třeba to Tarantinovo. Někoho rovnou odradí ta přemíra kecání, ale ten, kdo to poctivě projede, musí uznat, že jde o něco neobvyklého. Dlouho jsem neviděl něco tak autentického (herci občas i zapomenou text, ale znovu se nahodí, viz třetí díl, desetiminutový monolog točen na jeden záběr). Ta autenticita vs divadelnost připomíná takového odlehčenějšího/přístupnějšího Triera. Je z toho velmi cítit, že je to pro tvůrce srdcovka. Louis se kvůli seriálu zadlužil, ale sám říkal, že to stálo za to. Před dvaceti lety by to nejspíš propadlo, ale dnes přichází doba, kdy se musí zase trochu zvolnit (po všech těch Hrách o trůny atp.). Možná i proto mi Horace and Pete přijdou tak strašně osvěžující. Paráda! (PS. Škoda, že závěrečný díl už tak stoprocentní není...)

• 1.8.2016  11:53
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Wow - skvělá tajemná jízda (která tu dlouho nebyla) zhruba do šestého dílu, poslední dvě části pak rozsypávají a podtrhávají vše, co bylo tak pečlivě gradováno.

• 8.4.2016  14:35

Překvapivě svěží Allenovka, která stojí na Phoenixovi a na celkově velmi příjemné atmosféře. Pořád na to ještě má! + výborný hudební leit motiv https://www.youtube.com/watch?v=5vu2tyk8cvc

• 17.3.2016  12:27
    Anomalisa (2015)

Perfektní provedení, ale Kaufman uvízl a zdá se, že bude neustále řešit své depresivní Já. Mělo to mít 40 minut...

• 5.3.2016  00:01
    Ave, Caesar! (2016)

S těžkým srdcem: nejhorší film Coenů... do poslední chvíle jsem doufal, ale i geniální bratrské duo má právo na takovouto botu. Průšvih to není, ale nuda nuda... 50%

• 18.2.2016  22:24

První Zoolender je výborná střelená komedie, která se zkrátka povedla. Co do vtipu nesrovnatelně hustší a sympatických 85 minut dlouhá. Pokračování je o dvacet minut delší, táhne se a ve svých nejlepších špecích příliš nefunguje, protože jen recykluje. :/

• 14.2.2016  12:27
    Deadpool (2016)

Určitě nejvtipnější Marvelovka, na které je ale krásně vidět, jak otrlý (otupělý) dnešní divák je a jak moc se musí přitlačit na pilu. Film ale je nakonec určen spíše těm divákům, kteří na něj musí s doprovodem rodičů :-) Kolotoč pubertálních vtipů a nějaká hutnější atmosféra "tatam" (nemluvě o véééélmi slabých záporácích). Není důvod vidět dvakrát, ale čtrnáctiletí to budou milovat!

• 4.1.2016  21:47
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Jeden z nejlépe udělaných seriálů (a to po všech stránkách), které jsem kdy viděl... A to to z počátku vůbec tak nevypadalo. Svěží, nepředvídatelné, hluboké, emotivní, výborně zahrané, Max Richter... Pecka.

• 21.12.2015  23:53
    Creed (2015)

Všechno už tu bylo, přesto je Creed dobře a přehledně natočená (zápas braný na jeden zátah) a civilně zahraná stará známá pohádka, která má pár hezky opravdových míst (a to je na novém ´Rockym´ - oproti jeho předchůdcům - osvěžující a rozhodně lze řadit ke špičce v sérii). 70%

• 15.10.2015  23:04
    San Andreas (2015)

Sharknado s o něco lepšíma efektama a s lepší PR kampaní. Kdyby to mělo ještě horší herecké výkony, tak to mohlo být paradoxně lepší. 20%

• 10.10.2015  17:30
    Marťan (2015)

Pohodový, rodinný, dobrodružný, optimistický film, kde největší drama sehrají brambory. Nesouhlasím s tvrzením, že jde o nejlepšího Scotta za posledních 20 let. Ale souhlasím, že jde nejlíbivější scénář, který v poooosledních letech realizoval. Zároveň jde nejspíš o nejpozitivnější film z vesmíru, tím je osvěžující. 80%

• 23.9.2015  13:53
    Aloha (2015)

Bavilo mě to víc, než ´oscarové´ a rovněž hawaiské Děti moje. Podle hodnocení je film průšvih, ale pokud pro vás Cameron Crowe něco znamená, tak vás to absolutní neočekávání může příjemně překvapit (jako mě). Jemný film, který mě nenudil ani chvilku; parádně zahráno (scény bez řečí jsou skvělé), dobrá atmosféra. Opravdu nevím, co bych vytkl. Občas je třeba vidět takovýto bezkonfliktní film (pro někoho to ´bezkonfliktní´ může být zároveň varování).

• 25.2.2015  10:50

Rutinní doják, který ale překvapivě funguje a stoprocentní zásluhu na tom má Eddie Redmayne. 70%

• 23.2.2015  16:44
    Skrytá vada (2014)

Naprosto jsem propadl atmosféře filmu, netřeba nějak dál obhajovat Andersonovu jedinečnou práci. Jednu hvězdu ubírám za svou vlastní pitomost, jelikož jsem se někdy za půlkou začal ztrácet ve jménech; a nejen proto film rád prozkoumám znovu.

• 9.2.2015  23:38
    Cena svobody (2014)

Není letos filmu, který by měl většího srdce, než Good Lie; proto je škoda, že se neobjevil v nominacích. Scénář a film by si jí určitě zasloužil. 90%

• 7.2.2015  20:38
    Divočina (2014)

Čistá filmařina, Vallée vsadil na civilnější látku, dobře zkomponoval vnitřní běsy herečky s přírodou (a je na co se koukat), a celé to příjemně uteče. Navíc je to méně vlezdoprdelské než Into the wild a řekl bych, že lepší. Překvapení a klidně těch nominací mohlo být více... 80%

• 7.2.2015  20:23

Zběsilost, která nemilosrdně KickAssuje všechny teenage Divergence, Hunger Games a další podobné; a to zřejmě hlavně proto, že Vaughn měl naprosto volné ruce a dělá si absolutně co chce (což je vidět hlavně v kostelní scéně, kde se jde za hranice zdravého vkusu :-) Pobavil jsem se velmi a pro mě nejlepší film režiséra. 80% - PS - jsem zvědavý, kdo tentokrát zvládne spočítat ´mrtvé ve filmu´! - PPS - lepší než nové bondovky!

• 29.1.2015  00:37
    Big Eyes (2014)

Svěží a umírněný Burton (skoro televizní), ale chybí tomu silné (v případě Burtona autorské) momenty (takové, jako je třeba zastavení vidličky před kamennou tváří kritika umění), nejde ani tak o zápletku, jako spíš o hrdiny, a na ty se výborně kouká (Waltz i Adams!), takže film uteče bez škobrtnutí. 70%

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26