Janek

Janek

okres Benešov
ne moc bystrý, ale hodný

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 14.1.2018  21:17
    Godless (TV seriál) (2017)

Chvílemi nejlepší western 21. století, ale hrozná škoda, že zakončení není tak pevné jako to, co mu předcházelo. Velmi autentická dobovka (se zajetými westernovými rituály) se na úplném konci promění ve vykolejenou kovbojku. Ale i tak, hodně dobré!

• 14.1.2018  21:04

Lepší už to nebude, ale ten film zraje a je lepší a lepší! 100%

• 10.1.2018  11:09
    Až po uši (TV seriál) (2014)

První řada 80%, druhá 40%

• 10.1.2018  10:04
    Lady Bird (2017)

Žádné velké téma, ale čistě napsané, s funkčními momenty, dobře zahrané. Gerwig je talent.

• 8.1.2018  01:03

VYNIKAJÍCÍ dokument, mohl bych na to koukat tři hodiny, Carrey je mimořádně vědomý člověk, ošlehaný depresemi, avšak na dobré cestě.

• 7.1.2018  14:06

Do půlky Thor šlape jak hodinky, s přibývající akcí přichází ale trochu nuda, tam k žádné extra inovaci nedochází. Rozhodně ale nejlepší Thor a jedna z nejvtipnějších komixovek. Hned za Strážci, kteří jsou vzhledem k lepším a zajímavějším postavám podstatně funkčnější.

• 6.1.2018  16:51

Jestli tady letos chyběli nějací kvalitní poloCoeni, tak McDonagh to zastal velmi dobře. Billboardy stojí na scénáři, vyzrálém psaní, které je svěží, drsné, ale nikdy nesklouzne k prvoplánovosti. Stojí to i na výkonu McDormand, která by měla vrátit Oscara za Fargo a získat ho znovu, tentokrát zcela oprávněně. Líbil se mi vývoj postavy Sama Rockwella a celková nejednoznačnost, kdo je v tom filmu tedy ten správný. Oscar za scénář v kapse.

• 2.1.2018  19:29

Ed Wood měl trumfy: výrazný časový odstup, Ameriku 50. let minulého století (tedy prostor pro Burtonovu stylizaci) a hrdinu, jemuž fandíte. Tommy Wiseau je pouze nesympatický manipulativní ego-podivín (bohužel ale né až tak podivný, že by třeba nosil dámské šaty, nebo neměl přední zuby), kterému se povedl husarský kousek s jedním svérázně špatným filmem. James Franco hraje výborně, ale v jeho filmu nenacházím nic, co by mě ponouklo se k němu v budoucnu vrátit. Lidským plusem je, že si z mimozemšťana Tommyho nedělá vyloženě srandu. Diváckým mínusem je, že je to možná i proto celé trochu nuda... Dave Franco je sympaťák, ale do role Sestera se nehodí, roli měl hrát někdo daleko panenštější, naivnější. Autenticitu trochu ruší i Seth Rogen. Zažít ale původní The Room v napraném kině musí být super zážitek.

• 1.1.2018  11:28

Dvě hodiny utekly jak voda, ukázkově vyrobená zábava, koncept únikových her, humor těžící hlavně z přesně vybraného castingu, Rock i Hart ve své zatím nejfunkčnější roli. Hned bych šel znovu. 80%

• 16.12.2017  08:32

O třídu lepší než předchozí díl. Mark Hamill navíc sehrál výrazně(!) lepší návrat, než vyžehlený Harrison Ford. Výběr Adama Drivera začíná mít smysl. Tenhle Rian Johnson z toho opravdu vytřískal maximum - super!

• 14.12.2017  23:22

Krucipísek, má to super místa a dobré nápady (střih v polovině věty), ale od půlky je to utahané a postrádá to tu zábavnou osudovost Royal Tenenbaums, postrádá to humor, jakýkoliv spád... Přitom karty byly rozdány exkluzivně! Sandler, Stiller, Hoffman, Baumach... Z výsledku je mi trochu smutno.

• 27.11.2017  22:07

První série mě mile překvapila a zhltl jsem jí na jeden zátah. druhá série je po dvou hodinách stále ještě bez příběhu, objevují se přiblble napsané postavy (esoterická matka Karla) a někteří hrdinové ztratili absolutně tah (Polívková, Čermák). Celé to působí hodně nastavovaně, ale třeba to ještě vystrčí růžky.

• 14.11.2017  07:11
    This Is Us (TV seriál) (2016)

Všichni jsou tu emoční Einsteini, ale já tuhle dobře zahranou vztahovku mám rád a druhá série nepolevuje.

• 12.11.2017  18:33

Slušný, ale příště spíš tu Divokou řeku ze Streepovou, na Ostří nože s Hopkinsem nebo Vysvobození s Voightem z roku 1972. Tady nic nového pod sluncem (musel by to asi točit Danny Boyle). Nicméně Radcliffe se snaží celkem dobře vymanit ze škatulky!

• 8.11.2017  23:14
    Wind River (2017)

Tak trochu film o jedné působivé přestřelce a Rennerovi, který hraje hodně zevnitř (asi podobně jako Casey Affleck). Je to ale překvapivě ploché, a to nakonec i v emocích. Zasněžený Wyoming je ale fajn a i když to místy šustí papírem, tak to příjemně uteče. 70%

• 7.11.2017  13:41
    Tanečník (2016)

Dokument staví drama na tom, že se Poluninovi rozvedli rodiče, což je trochu slabý koncept. Polunin je výjimečný, ale pro silný celovečerní dokument o jeho životě to chtělo ještě chvíli počkat, nechat ho dozrát. Nemluvě o tom, že se k tanci určitě ještě obklikou vrátí.

• 3.11.2017  14:44
    Rozvod (TV seriál) (2016)

Nenechat se zmást nízkým hodnocením, seriál sice nevystrkuje příliš růžky, ale má senzační herecké duo, dobře napsané situace a tématu navzdory velmi příjemnou atmosféru.

• 23.10.2017  21:51
    Temná věž (2017)

No bylo to špatné, hlavně ke konci, ale tři hvězdy dám, protože jsem si během filmu uvědomil, že bych na tom v kině skejsl mnohem radši, než na áčkovém Blade Runnerovi či poslední Planetě opic!

• 21.10.2017  20:37

Opice jak živé, ale dvě hodiny a půl bych raději příště strávil v pavilonu opic v pražské Zoo.

• 6.10.2017  23:23

Nuda jako prase! Mě se nelíbila ani jednička (i když pochopení pro ten kult samozřejmě mám). Denis Villeneuve je top, takováhle zvláštní sci-fi tady opravdu dlouho nebyla. Šlo to ale úplně mimo mě, ani ne tak filozoficky, jako spíš emočně...

• 11.9.2017  15:05

Scenáristické křišťálové sklo a parádní exhibice toho, jak emočně zaujmout na poli kreslených 22 minut. Jedna z nejlepších epizod!

• 25.8.2017  21:53

Lehoučké, jak šlehačkový dort, věřím, že za týden o tom nebudu vědět. Ale bavil jsem se prakticky celou dobu.

• 7.8.2017  17:48

Výborné řemeslo, což o to, ale Jediné, co to s Vetřelcem má pocitově společného, je hudební motiv. Jinak blábolivé, bez emocí, bez napětí, CGI vetřelci, nevýrazné charaktery, o nikoho nemáte strach (postavy jednají občas natolik "neopatrně", že si empatii ani nezaslouží). Prostě nic z toho, co vytvořilo první dva unikátní Vetřelce. A od Promethea skok kolmo dolů.

• 19.7.2017  01:35

Nahuštěný barevný kolos, kterému by bylo nejlépe tak před dvanácti lety. Škoda je, že se nějaký ten lepší humor (na kterém bychom to celé odcválali) objeví jen zřídka (viz super začátek). Není to prohra, jen fakt, že dnešnímu divákovi pestré (dvě a půl hodiny dlouhé) fantazijní panoptikum nestačí.

• 8.6.2017  10:46
    Mumie (2017)

Uncharted 5: Mumie a trochu Noc oživlých mrtvol a taky Indiana Jones - proč ne? Dobře natočená jízda (letadlo, auto) postrádající ale jakékoliv emoce a napětí (a chemii mezi postavami). A když už se pan Hyde chystá v záchvatu zla a šílenství rozsápat Cruise (jako tenkrát ta medvědice DiCapria), tak namísto toho dostává otylý strýček Crow relativně nakládačku (i když jich Top Gun taky pár schytá). Bezpohlavní film, který jen vzácně vystrčí růžky.

• 1.6.2017  18:55

Gore Verbinski je klasa a laťku tohoto horroru nasadí hrozně vysoko (a drží ji celkem dlouho). Pak to ale postupně (záměrně) vykolejí a z těch přepálených 146 minut zůstane jen rybí pachuť. Pocitově srovnatelné s Get out, které je ale kratší, údernější a ve finále zábavnější.

• 13.5.2017  10:09
    Uteč (2017)

Už je to dlouho, co tady takhle někdo budoval atmosféru. Ve finále to celé tak trochu pankáčsky vykolejí (což je trochu škoda), ale já si ten šesták užil.

• 12.5.2017  23:32

Není to vůbec tak zlé, jak píší zahraniční recenze. Ritchie je mistr zkratky, jsou tam místa, kdy obraz se zvukem, střihem a hudbou jedou kupředu jak tank. Parádně natočen útěk z města. Největší mínus je ale nakonec v přístupnosti, Ritchie měl z Artuše udělat pořádné eRko, urvat se ze řetězu, takhle vystrkuje jen růžky. A člověk si chtě nechtě musí vzpomenout na Andersonovi Tři mušketýry, což je lichotivé tak napůl.

• 5.5.2017  14:14

Strážci mají chytrý humor a já se po dlouhé době v kině od srdce zasmál. Velmi příjemné a to i přesto, že sentiment ve dvojce hraje prim. Klidně bych si to dal znovu. Ze Strážců se stává nejsvěžejší komiksová látka.

• 9.4.2017  14:57

Prvky staré dobré bláznivé komedie rozblemclé ve "fuck fucking fuck fuck" přeburanštělých dialozích.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27