Janek

Janek

okres Benešov
ne moc bystrý, ale hodný

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 14.11.2017  07:11
    This Is Us (TV seriál) (2016)

Všichni jsou tu emoční Einsteini, ale já tuhle dobře zahranou vztahovku mám rád a druhá série nepolevuje.

• 12.11.2017  18:33

Slušný, ale příště spíš tu Divokou řeku ze Streepovou, na Ostří nože s Hopkinsem nebo Vysvobození s Voightem z roku 1972. Tady nic nového pod sluncem (musel by to asi točit Danny Boyle). Nicméně Radcliffe se snaží celkem dobře vymanit ze škatulky!

• 8.11.2017  23:14
    Wind River (2017)

Tak trochu film o jedné působivé přestřelce a Rennerovi, který hraje hodně zevnitř (asi podobně jako Casey Affleck). Je to ale překvapivě ploché, a to nakonec i v emocích. Zasněžený Wyoming je ale fajn a i když to místy šustí papírem, tak to příjemně uteče. 70%

• 7.11.2017  13:41
    Tanečník (2016)

Dokument staví drama na tom, že se Poluninovi rozvedli rodiče, což je trochu slabý koncept. Polunin je výjimečný, ale pro silný celovečerní dokument o jeho životě to chtělo ještě chvíli počkat, nechat ho dozrát. Nemluvě o tom, že se k tanci určitě ještě obklikou vrátí.

• 3.11.2017  14:44
    Rozvod (TV seriál) (2016)

Nenechat se zmást nízkým hodnocením, seriál sice nevystrkuje příliš růžky, ale má senzační herecké duo, dobře napsané situace a tématu navzdory velmi příjemnou atmosféru.

• 23.10.2017  21:51
    Temná věž (2017)

No bylo to špatné, hlavně ke konci, ale tři hvězdy dám, protože jsem si během filmu uvědomil, že bych na tom v kině skejsl mnohem radši, než na áčkovém Blade Runnerovi či poslední Planetě opic!

• 21.10.2017  20:37

Opice jak živé, ale dvě hodiny a půl bych raději příště strávil v pavilonu opic v pražské Zoo.

• 6.10.2017  23:23

Nuda jako prase! Mě se nelíbila ani jednička (i když pochopení pro ten kult samozřejmě mám). Denis Villeneuve je top, takováhle zvláštní sci-fi tady opravdu dlouho nebyla. Šlo to ale úplně mimo mě, ani ne tak filozoficky, jako spíš emočně...

• 11.9.2017  15:05

Scenáristické křišťálové sklo a parádní exhibice toho, jak emočně zaujmout na poli kreslených 22 minut. Jedna z nejlepších epizod!

• 25.8.2017  21:53

Lehoučké, jak šlehačkový dort, věřím, že za týden o tom nebudu vědět. Ale bavil jsem se prakticky celou dobu.

• 7.8.2017  17:48

Výborné řemeslo, což o to, ale Jediné, co to s Vetřelcem má pocitově společného, je hudební motiv. Jinak blábolivé, bez emocí, bez napětí, CGI vetřelci, nevýrazné charaktery, o nikoho nemáte strach (postavy jednají občas natolik "neopatrně", že si empatii ani nezaslouží). Prostě nic z toho, co vytvořilo první dva unikátní Vetřelce. A od Promethea skok kolmo dolů.

• 19.7.2017  01:35

Nahuštěný barevný kolos, kterému by bylo nejlépe tak před dvanácti lety. Škoda je, že se nějaký ten lepší humor (na kterém bychom to celé odcválali) objeví jen zřídka (viz super začátek). Není to prohra, jen fakt, že dnešnímu divákovi pestré (dvě a půl hodiny dlouhé) fantazijní panoptikum nestačí.

• 8.6.2017  10:46
    Mumie (2017)

Uncharted 5: Mumie a trochu Noc oživlých mrtvol a taky Indiana Jones - proč ne? Dobře natočená jízda (letadlo, auto) postrádající ale jakékoliv emoce a napětí (a chemii mezi postavami). A když už se pan Hyde chystá v záchvatu zla a šílenství rozsápat Cruise (jako tenkrát ta medvědice DiCapria), tak namísto toho dostává otylý strýček Crow relativně nakládačku (i když jich Top Gun taky pár schytá). Bezpohlavní film, který jen vzácně vystrčí růžky.

• 1.6.2017  18:55

Gore Verbinski je klasa a laťku tohoto horroru nasadí hrozně vysoko (a drží ji celkem dlouho). Pak to ale postupně (záměrně) vykolejí a z těch přepálených 146 minut zůstane jen rybí pachuť. Pocitově srovnatelné s Get out, které je ale kratší, údernější a ve finále zábavnější.

• 13.5.2017  10:09
    Uteč (2017)

Už je to dlouho, co tady takhle někdo budoval atmosféru. Ve finále to celé tak trochu pankáčsky vykolejí (což je trochu škoda), ale já si ten šesták užil.

• 12.5.2017  23:32

Není to vůbec tak zlé, jak píší zahraniční recenze. Ritchie je mistr zkratky, jsou tam místa, kdy obraz se zvukem, střihem a hudbou jedou kupředu jak tank. Parádně natočen útěk z města. Největší mínus je ale nakonec v přístupnosti, Ritchie měl z Artuše udělat pořádné eRko, urvat se ze řetězu, takhle vystrkuje jen růžky. A člověk si chtě nechtě musí vzpomenout na Andersonovi Tři mušketýry, což je lichotivé tak napůl.

• 5.5.2017  14:14

Strážci mají chytrý humor a já se po dlouhé době v kině od srdce zasmál. Velmi příjemné a to i přesto, že sentiment ve dvojce hraje prim. Klidně bych si to dal znovu. Ze Strážců se stává nejsvěžejší komiksová látka.

• 9.4.2017  14:57

Prvky staré dobré bláznivé komedie rozblemclé ve "fuck fucking fuck fuck" přeburanštělých dialozích.

• 2.3.2017  12:01

Čím byl Temný rytíř pro Batmany, tím bude Logan pro X-meny. Něco, co se bude v budoucnu těžko překonávat. Mangold využil "poslední výstřel" bravurně. Nekompromisní, temné, pesimistické, osvěžující :-) Mohl by to klidně být film roku.

• 26.2.2017  22:55
    John Wick 2 (2017)

Parádní videoherní akce, tak to je. Chybí tomu ale zásadní věc. Adrenalin (viz Raid 2).

• 17.2.2017  13:36

Parádní scénář, osvěžení v podobě dějových elips a vše dává i tak dobrý smysl. Jen jsem měl dojem, že kdyby se té Lonerganovy látky chopil někdo malinko údernější, bylo by líp... Je to dloooouhé... atmosféra Manchesteru skvělá.

• 22.1.2017  00:11
    Pustina (TV seriál) (2016)

Český mazec, který nemá obdoby! Přesně ta věc, která může restartovat chuť po české tvorbě. Tvůrci měli volné ruce a HBO júrop v zádech. Super!

• 28.12.2016  01:17
    La La Land (2016)

Fialová a růžová. Tak nějak si nemohu vzpomenout, kdy naposled mě v kině rozbil film (a mockrát to nebylo, napočítal bych na prstech jedné ruky). Jsem hrozně moc rád, že ještě někdo dokáže fouknout svěží vítr, byť prostřednictvím naprosto banálního příběhu, který je ale podpořen takovým zápalem a takovou láskou k hudbě a filmu... Whiplash byl pro mě zjevením, La la land jen potvrzuje, že tenhle Damien Chazelle to má sakra v sobě a už teď je pro mě velikánem. Justin Hurwitz má na tom všem lví podíl, protože ta hudba je geniální a může s přehledem zápasit s těmi nejklasičtějšími muzikály. Je to sice komornější, než třeba West side story nebo Chicago, ani to není tak živelné jako Moulin Rouge, nemá to top choreografické prvky, jako třeba Zpívání v dešti, ani tu dospělost/zkušenost ala All that jazz. Ale má to ohromnou duši, která by mě utáhla i na vařený nudli. A duše dnešnímu "strojovému" Hollywoodu chybí. Damien Chazelle si splnil sen, a to je z toho hrozně moc znát. Bez konkurence, film roku! 100%

• 29.11.2016  15:59

Eddie Redmayne hraje pořád stejně, ale pak je tady taky nějaký Dan Fogler a já se těším na další díl! :-)

• 25.10.2016  16:57
    Horace and Pete (TV seriál) (2016)

O Louisovi jsem doteď nic moc neslyšel, ale mohu konstatovat, že jeho umění dialogu je řekl bych na takové úrovni, jako třeba to Tarantinovo. Někoho rovnou odradí ta přemíra kecání, ale ten, kdo to poctivě projede, musí uznat, že jde o něco neobvyklého. Dlouho jsem neviděl něco tak autentického (herci občas i zapomenou text, ale znovu se nahodí, viz třetí díl, desetiminutový monolog točen na jeden záběr). Ta autenticita vs divadelnost připomíná takového odlehčenějšího/přístupnějšího Triera. Je z toho velmi cítit, že je to pro tvůrce srdcovka. Louis se kvůli seriálu zadlužil, ale sám říkal, že to stálo za to. Před dvaceti lety by to nejspíš propadlo, ale dnes přichází doba, kdy se musí zase trochu zvolnit (po všech těch Hrách o trůny atp.). Možná i proto mi Horace and Pete přijdou tak strašně osvěžující. Paráda! (PS. Škoda, že závěrečný díl už tak stoprocentní není...)

• 1.8.2016  11:53
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Wow - skvělá tajemná jízda (která tu dlouho nebyla) zhruba do šestého dílu, poslední dvě části pak rozsypávají a podtrhávají vše, co bylo tak pečlivě gradováno. S01 70%

• 8.4.2016  14:35

Překvapivě svěží Allenovka, která stojí na Phoenixovi a na celkově velmi příjemné atmosféře. Pořád na to ještě má! + výborný hudební leit motiv https://www.youtube.com/watch?v=5vu2tyk8cvc

• 17.3.2016  12:27
    Anomalisa (2015)

Perfektní provedení, ale Kaufman uvízl a zdá se, že bude neustále řešit své depresivní Já. Mělo to mít 40 minut...

• 5.3.2016  00:01
    Ave, Caesar! (2016)

S těžkým srdcem: nejhorší film Coenů... do poslední chvíle jsem doufal, ale i geniální bratrské duo má právo na takovouto botu. Průšvih to není, ale nuda nuda... 50%

• 18.2.2016  22:24

První Zoolender je výborná střelená komedie, která se zkrátka povedla. Co do vtipu nesrovnatelně hustší a sympatických 85 minut dlouhá. Pokračování je o dvacet minut delší, táhne se a ve svých nejlepších špecích příliš nefunguje, protože jen recykluje. :/

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26