Útěk z vězení (2005) (seriál)

když to rozkoukáte, tak vás to asi nepustí, je to vážně ohromně napínavé, ale bohužel tvůrci se nevyhnuli kliše a některé scény jsou až "blbé". Přesto velmi návyková látka, kterou prostě musíte dokoukat do konce.

Král rybář (1991)

Typově naprosto přesně obsazení herci - ani nevím koho bych měl vychválit na prvním místě. Tento film má pro mě tak úžasnou atmosféru, že bych si nedovolil být k němu kritický. Gilliama mám velmi rád a jestli bych měl zvolit jeho nejpříjemnější film tak právě tento. 100%

Smolař (2003)

Námět k filmu je velmi nápaditý, ovšem šmrnc a hřejivá atmosféra se z filmu nedostavila. Asi jsem čekal trošku něco jiného. Není to sympatický film, je depresivní a neutěšující (tak teda působil na mě). Pro mě trošku nesmyslné sexuální scény a občas nedotáhlé klišé (viz. slečna Bello uroní slzu, když uvidí veselé dítě, řekne, že jí zemřel syn - vzejde to nakonec tak nějak docela doprázdna). Jsou to drobnosti, které ale narušují celkový pocit z filmu. 60%

Gambler (1996)

Určitě kvalitní film, který si pozornost zaslouží. Snímek je velmi pomalý, až hypnotický. Je dost možné, že to dost lidem vyhovovat nebude, ale mě osobně film upoutal a je rozhodně lepší, než kladně hodnocený Smolař (Cooler).

Škola rocku (2003)

Český dabing tomu bere tak tři hvězdy (a i tu šílenou Blackovu živelnost), takže rozhodně pouštět v originále. Jinak krásná ukázka toho, jak napsat roli přímo na tělo, nevzpomínám si, kde by se to TAKHLE povedlo.

Ponorka U-571 (2000)

Dost dost napínavé...ale jen poprvé.