Divoká řeka (1994)

Divoká řeka je napínavý film, který je dobře natočený a funkci dobrodružného thrilleru plní velmi obstojně. Dokonce si troufám tvrdit, že film trošičku uzrál, protože zde není herec, který by dneska nebyl v Hollywoodské špičce (myslím, že až nyní doceníme přítomnost Reillyho či Strathairna). A v zásadě herci drží tento film pohromadě. Scénář je ovšem s přibývající stopáží čím dál tím naivnější a fráze typu "Máš rád svou mámu?" jsou spíše k smíchu (ovšem z úst Meryl Streepové to nezní až tak pateticky). Takže suma sumárum velmi napínavý snímek, který pozornost udrží a já promijím i ty propady, které film má. 70%

Těžká váha (2005)

Nevím čím to je, ale já nemám rád Zellwegerovou, něco mi na ní vadí - asi to jak kuňká, a hraje furt stejně. Crowe je dobrej, dokonce mu udělali i odstátý uši. Jinak jde o neškodnou americkou pohádku, značně přeidealizovanou. Box je natočen strhujícím způsobem, to se musí uznat, řekl bych dokonce, že lépe natočen nebyl (teď myslím pouze scény v ringu). Je srandovní, když se podíváte do bonusů na dvd, kde Howard pouští skutečný zápas, utkání o titul v těžké váze - zdaleka, opravdu zdaleka to nebylo tak surové, jako je ve filmu. **** si film zaslouží, protože v některých momentech je opravdu strhující. Ale podruhý bych se na to už nekoukl. 70%

Před úsvitem (1995)

Pro mě lepší než pokračování. Film vás vtáhne a nepustí. Tady to Ethanovi ještě slušelo, v pokračování vypadá jako by prodělal nějakou těžkou nemoc. 90%

Před soumrakem (2004)

Tvůrci odvedli dobrou práci a udělali z nemožného možné. Po pravdě ze začátku jsem se trošku nudil a film mě nedokázal přesvědčit, že se ty dva opravdu znovu sešli. Přišlo mi to málo uvěřitelný. Až posledních 20 minut dává celému filmu jinou formu a vy poznáváte ty staré známé zranitelné hrdiny. Konec je geniální a opravdu by mě nenapadl, čekal jsem slzypudné loučení na letišti, kdy hrdina mává z okýnka letadla a hrdinka běží přes letištní halu s bílým kapesníkem. Takže nakonec divák zjišťuje, že ho opět dostali a kouká na závěrečné titulky s otevřenou pusou. Mě se sice první film líbil asi více, ale je neuvěřitelné, co byli tvůrci schopni udělat z tak těžké látky. 80%

Údolí stínů (2002)

Americká patetická rádoby filozofická sr**ka. To teda smekám...40%

Pobřeží moskytů (1986)

Neuvěřitelně poutavý film, který jsem náhodou viděl jedno nedělní ráno na ČT2 a neodtrhl jsem z něj oči. 90%

Nechoď klepat na dveře (2005)

Wenders pracuje velmi zajímavě s atmosférou. Hipnoticky plynoucí film o vyhaslém herci v podání výborného Sheparda. Škoda konce, který jako by vypadl z Cimrmana. 70%

Vůně ženy (1992)

Nezapomenutelný Pacino v nezapomenutelné scéně s tangem. 90%

The Doors (1991)

Jasně pro mě nejlepší Stone a jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Velmi se mě dotýká fakt, že film nezískal ani jednu oscarovou nominaci a to ani za Kilmera, který toho oscara měl prostě dostat. A je mi fyzicky nevolno, když koukám, že film má na IMDb 67%. Jde bezpochyby o nedoceněný film, ale škoda slov. 100%