Johny_fork

student ZČU

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 7.3.2020  10:37
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Občas se objeví dílko, které rozzáří mé srdce. Tenhle upřímný, zábavný a magický seriál jsem přijmul se samozřejností a přirozeností..

• 7.3.2020  10:31
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Série s Ragnarem +1* .

• 13.2.2020  16:00

Akční film z 80. let patří i do roku 2020! Postava Ramba na mě pořád funguje. Úvod je stylovej, Rambo si prožívá svůj utěšený post-traumatický syndrom na ranči, skoro v rodinném prostředí. Když se to zvrtne, tak příběh začne trošku pokulhávat v logice. Ale ruku na srdce, to nikdo z nás řešit nebude. Ale co se řešit bude, je závěr, který neodpovídá předchozímu napětí. Je na můj vkus příliš uspěchaný a negraduje způsobem, jakým bych si to vychutnal ještě mnohem více.

• 15.11.2019  12:05

Epický válečný velkofilm s největšími hereckými osobnostmi své doby. Oceňuji i dokumentární hodnotu - udělal jsem si ucelený obrázek o operaci Market Garden. Líbila se mi kombinace pohledu z válečného pole i z generálního štábu. Jednotlivé pasáže jsou skvěle nafilmované, napínavé. Důvodem pro průměrné hodnocení je přílišná rozvleklost a napojení několika operací do tříhodinové stopáže. Nevím jestli jsem jenom neměl den, ale už jsem to dokoukal jenom z povinnosti.

• 15.11.2019  12:00
    Duna (1984)

Znáte ten typ nadčasovým filmů, které ani po 50. letech nezestárnou? Tak Duna není ten případ:). Zub času je zde ohromně vidět a je to vlastně vcelku zábavné. Ze začátku mi to moc nebavilo kvůli přemíře postav, nakonec si mě ale příběh získal na svojí stranu. Duna je taková hezká epická sci-fi pohádka. Minimálně kvůli podpisu Davida Lynche stále stojí za shlédnutí.

• 12.11.2019  10:54

Aktuální námět, povedený úvod do filmu, zábavné ústřední duo. Bohužel se ale režisér nevyvaroval zbytečné marxistické agitce. Zároveň tempo postupně uvadá.

• 1.11.2019  16:39
    Snowden (2016)

Slušný špionážní film. Bohužel je to celé dost čitelné a bez invence.

• 1.11.2019  16:20
    Rocketman (2019)

Období divokého zrodu Eltona Johna se všemi flitry, chlastem, drogami a především skvělou hudbou se režisérovi povedlo převést na plátno způsobem, kde skloubil hravost, nevázanost i dojemné pasáže do celku, který mi dává radost i smysl.

• 1.11.2019  16:12

Kingsman byl pro mě jako zjevení z čistého nebe. Druhý díl už tohle nikdy nemůže zopakovat. Nicméně musím říct, že po rozpačitém začátku je to nakonec hodně zábavná šílenost, kterou si rád někdy dám znova.

• 1.11.2019  16:00

Quentin Tarantino opět dokazuje svojí výjimečnost. U Tenkrát v Hollywoodu mě neskutečně bavilo jen tak pozorovat dění na plátně, chytat atmosféru Hollywooodu v jeho vrcholné době rozmaru a svobody.. a vlastně bych k tomu ani nepotřeboval žádný výrazný děj. Kdybych si měl někdy v životě zahrát ve filmu a mohl bych si vybrat jenom jednu jakoukoliv roli, tak bych jednoznačně zvolil Brada Pitta v tomto díle - a nejlepší okamžik - když Brad Pitt leze na střechu opravit satelit, rozhlédne se po prosluněných hollywoodských kopcích posetých luxusními domy, tak se nadechne a zapálí si cigáro.

• 1.11.2019  15:52
    U mě dobrý (2008)

Nevzpomenu si na jiný snímek, který by zachytil atmosféru raných "devádesatek". Člověk si tak jako mimochodem uvědomí, jak velký skok naše společnost za posledních dvacet let udělala. Líbila se atmosféra mariášové knajpy, sedli mi charaktery a díky skořápkovému závěru posouvám hodnocení nad průměr.

• 29.10.2019  21:40
    Yesterday (2019)

Vynikající námět. Zábavné, milé a hravé dílko, kterému bohužel krutě dojde šťáva někde v polovině (Koncert s Ed Sheeranem). Druhá polovina filmu působí, jako kdyby jí natočil nějaký jiný člověk. Nakonec jsem tak tak film nevypnul ještě před koncem a to je vzhledem k velmi slibnému začátku obrovská škoda.

• 28.10.2019  18:00
    Devadesátky (2018)

Jonah Hill v režisérské roli je pro mě po shlédnutí tohoto díla velmi milým překvapením. Devadesátky jsou jako zjevení, těžko budete hledat podobný film. Nebojím se toto dílko považovat za nejsvěžejší vítr na filmovém plátně za poslední roky. Film originální po formální i obrazové stránce. Zároveň působí maximálně autenticky. Mám z toho dokonce pocit, že se Jonah dostal mnohem hlouběji do intimity a mysli člověka, který vyrůstal v 90. (sice tohle je Kalifornie a já vyrůstal na české vesnici a mnohem nudněji:), nicméně i tak jsem se do toho uměl dost vžít).

• 28.10.2019  17:49
    Frajer Luke (1967)

Svoboda mysli a nezlomnost ducha v životní roli Paula Newmana.

• 28.10.2019  17:43
    Borg/McEnroe (2017)

Nemastné a neslané uchopení nadějného materiálu. Ať jsem se snažil sebevíc, nevypracoval jsem si ani k Borgovi ani k McEroeovi výraznější sympatie. Postavy jsou vykresleny dost ploše a celý film tak nějak postrádá "šťávu". To platí bohužel i scénách přímo z kurtu.

• 21.9.2019  18:32

David Lynch dokáže zdánlivě obyčejný příběh přetavit v překrásnou, poetickou a laskavou ódu na život.

• 22.8.2019  00:10

Mladý novinář zanechá školy a vydá se na cestu s rockovou kapelou. Své idoly tak poznává z pohledu z back stage. Skutečná cesta s kapelou je zároveň symbolikou dospívání jako takového. Na první pohled přímočarý příběh v sobě ukrývá přenádhernou hloubku, lidskost a lásku. Už hodně dlouho se mi nestalo, aby mi film takto dojmul, zároveň rozesmál a rozzářil (director's cut).

• 10.8.2019  18:40

Viděl jsem v letadle a parádně mi to zlepšilo náladu, řezal jsem se prakticky od začátku do konce. Pokud máte smysl pro lehce dementní humor (myšleno v dobrém), tak vás Johny rozhodně nezklame.

• 28.3.2019  03:15

Je moc dobře, že vznikají filmy jako Brigsby. Divné, nezávislé, prakticky nehodnotitelné. Na druhou stranu s krásnou poetickou atmosférou a roztomilým "mimoněm" v hlavní roli. Počáteční nadšení mi sice nevydrželo až do konce, ale vynahradila mi to hravost a jinakost diváckého zážitku.

• 7.1.2019  19:48

Naprosto zbytečný druhý díl originálního a vulgárního kultu. Jasně, Billy Bob Thornton hláškuje, jak vzteklej a občas člověka ty prasečiny úchylně rozesmějou. Ale film ničím nepřekvapí, ani neposadí na prdel. Je to taková rekapitulace prvního dílu, akorát hůř.

• 7.1.2019  19:43

Star Wars pod Disneym dále ztrácejí svoji poetiku. Snaha nacpat do děje, co nejvíce starých postav, uspokojit tím skalní fanoušky a zároveň novými postavami přilákat současnou generaci se bohužel ukazuje jako kontraproduktivní. Z děje je ve výsledku jen snůška scének, jež postrádají jakoukoliv novou myšlenku, vývoj postav či nedej bože napětí. Těžko hodnotit hezký vizuál, když je to obsahově tak mdlé.

• 25.12.2018  17:57

Veledílo, které se hluboko zapsalo do análů filmové tvorby. Podobným způsobem, jako se hláškující Billy Bob Thornton zapisuje do análů nadměrných žen v dámské kabince. Abych to shrnul. Snímek má v sobě úplně všechno, co potřebuji ke kvalitní relaxaci.

• 25.12.2018  17:47

Poetický příběh jednoho dětství za Protektorátu, který je velmi dobře nasnímám. Některé záběry až pohladí. Výběr herců je bezchybný a dobové reálie jsou ve schodě s tím, jaké zážitky mi vyprávěli prarodiče, kteří vyrůstali ve stejné době. Líbilo se mi i věrohodné zachycení vesnických sporů, opět si myslím, že to dost odpovídá dané době. Tohle dílo si zaslouží mnohem vyšší hodnocení, ale to neovlivním.

• 25.12.2018  17:38

Dával jsem si na čas, protože kapelu Queen mám od malička hluboko ve svém srdci a vyrůstal jsem s plakátem Fredieho Mercuryho nad postelí. Naštěstí všechny mé obavy z toho, že by se to také nemuselo povést, byly liché. V kině jsem se tetelil blahem a tancoval v křesle na songy, které jsem v takové kvalitě ještě neslyšel. Remi Malek v životním výkonu nechal Fredieho ještě jednou ožít. Bylo zřejmé, že přípravu vzal velmi vážně. Nastudoval každý Fredieho pohyb, který byl schopný odkoukat ze záznamů koncertů, napodobil jeho gesta a vystihl ten jeho věčný vnitřní rozpor. Mrkněte na porovnání skutečného vystoupení na Live Aid vs. film https://www.youtube.com/watch?v=-XqPBEODZ4s . Jako fanda kapely jsem ocenil do detailu nastudované reálie. Všechny kostýmy, obrázky na bubnech, ale i třeba šála Queen v publiku odpovídají realitě.

• 20.11.2018  22:06

Poetická road movie o tom, že jít si za svým snem, je ta nejlepší volba. Ač to může znít lacině, vůbec to tak nepůsobí. Pozitivní nádherný film. Málokdy něco dokoukám s takovým úsměvem.

• 20.11.2018  17:56

Kouzelné v tom, že si to na nic nehraje. Jednoduché sdělení. Hlavní hrdinka udělá to, co chceme občas udělat všichni, nasere se a nenechá se odbít. A udělá to s humorem, který není prvoplánový. Každé gesto hraje. Elijah Wood je boží.

• 20.11.2018  17:47

Ironie, satira, komedie a drama. Oscar Martínez předvádí obdivuhodný herecký výkon. Stojí za ním silný a dobře vypointovaný scénář. Balancuje přesně na hraně dramatu a komedie, někde mezi poctou a výsměchem.

• 20.11.2018  14:32

Miluji, když mi film ukáže bez příkras nějaké prostředí, město, profesi.. Příběh odehrávající v období "Arabského jara" má až magickou atmosféru. Detektiv Naredin je sám zkorumpovaný a na své místo dosazený díky strýcovi. Ovšem člověk tak nějak chápe, že takhle to v Káhiře prostě chodí a není jiná možnost. Policie je zamořená korupcí a případy jsou politicky ovlivňované. Jednoduchý případ vraždy se tak mění v boj s větrnými mlýny.

• 20.11.2018  14:23

Z dnešního pohledu je to spíš komedie. Triviální zápletka, naprosto lineární postavy a úchylná televizní hudba.

• 17.11.2018  19:49

Je neuvěřitelné, že film o deset let starší než můj táta vypadá i v kontrastu dnešní doby skvěle. Hrdé herecké výkony britského a japonského plukovníka jsou tím, co dělá snímek věčným. Poslední hodinu bych sestříhal na půlku, to je jediná výtka.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38