Johny_fork

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 10.12.2017  16:08
    Blade Runner (1982)

Opravdu jen výjimečně vznikne film, který je naprosto dokonalý v každém svém záběru.

• 10.12.2017  16:06

Nikdy jsem se nekoukal na seriál Hercule Poirot, protože hlavní hrdina mi byl vrcholně nesympatický a celé to aranžmá toho seriálu bylo takové laciné (hodnotím pouze na základě několikavteřinových záběrů během přepnutí televize). Ve filmovém podání byl zvolen herec, který u mě boduje, má charizma a baví. Výprava je bombastická, velkolepá a je na ní vidět, že si tuhle část pan režisér užil a dotáhl své myšlenky do posledního detailu. Vynikající herecký ansámbl poté odehraje slušnou partii. Ale asi mě ve výsledku víc, než samotné řešení případu, bavilo prostě jen pozorovat to nádherné aranžmá celého filmu. Neříkám, že to je nutně špatně.

• 10.12.2017  16:00

Jednoduchá dějová linka, brutální nepřítel. Kurt Russell mě hodně bavil v roli šerifa, který před ničím neuhne a klidně položí život, když je to za správnou věc. Překrásná výprava a dobře vystupňované napětí.

• 27.11.2017  16:12

Krásný film, který s citem a láskou vzdává hold filmovému řemeslu jako takovému. Jeden z těch vzácných snímků, u kterých se člověk může jen zasněně usmívat a nechávat se unášet dějem. Tahle strategie se nikde nezadrhne, jelikož Americká noc je mistrovské dílo.

• 15.11.2017  05:10

Totální nářez, u kterýho jsem se prostě tetelil blahem. Jasně nemůžete tuhle šílenost brát vážně, ale to by snad ani nikoho nenapadlo. Guy Ritchie je blázen a mě to prostě sedí. Nejlepší střih, jaký jsem za poslední roky viděl.

• 14.11.2017  04:55
    Suburra (2015)

Více než o mafiánský akční snímek mapující propojení zločinu a politiky se jedná o audovizální onanii, ke které jsem se jako divák nadšeně přidal.

• 13.11.2017  03:38

Trošku se mi ty geronto krimi komedie začínají zajídat. Né, že bych k pánům jako Morgan Freeman a Michael Caine neměl úctu. Naopak, přijde mi, že si nezaslouží, aby hráli v takových tupostech.

• 12.11.2017  03:44
    Mrzout (2014)

Přestože scénář je trochu klišé - napruzelý stařík příjde z venkova do města a začne na všechno hlásit, tak musím říct, že černý finský humor baví.

• 11.11.2017  05:44
    Wind River (2017)

Mrazivý thriller zasazený do zamrzlé krajiny zimního Wyomingu. Wind River není film s nějak překomplikovaným příběhem. Moc se nemluví. Taylor Sheridan vsází na precizně vybudovanou atmosféru. Postupné dostávání se pod kůži hlavním hrdinům. Na mě to fungovalo nadmíru. Nejlepší americký thriller od Zmizení.

• 8.10.2017  11:01
    Slídil (2014)

Hodně dlouho jsem ve filmu neviděl tak originálně a poctivě vybudovanou atmosféru. Noční Los Angeles samo o sobě vyvolává v divákovi napětí. Do toho přichází Jake Gyllenhaal, na první pohled v naprosto šílené roli. To nejmrazivější na snímku je, že jeho postava nemusí být tak odtržená od reality, je to obrázek úchylnosti současné doby.

• 8.10.2017  10:53

Stejná šílenost jako minule a to je dobře. Jonah Hill je pro mě komickou jedničkou současnosti, jeho fyzický humor mě zkrátka dostává.

• 8.10.2017  10:46

"Nestřílej, nestřílej, poslouchej svého pána". Přes vynikajícím způsobem natočenou akci mi tenhle film lezl na nervy. Gibsonova náboženská agitka s nesympatickým hlavním hrdinou.

• 8.10.2017  10:41
    Masaryk (2016)

Trailer mě hodně odrazoval, vypadalo to jako Velký Gatsby z české historie. Naštěstí byly mé obavy zbytečné. Masaryk velmi cenným až dokumentárním pohledem popisuje politické pozadí událostí kolem Mnichovské zrady. U českým snímků mi často vadí amatérská kamera, zde je na světové úrovni, herecké výkony Rodena a Kaisera jsou ohromující. Jestli to bude zajímat někoho z venčí, to nevím, ale to neřeším.

• 8.10.2017  10:35

Casey Affleck ztvárnil dokonale roli člověka, který v životě ztratil všechno a přesto se ještě musí poprat. Ne protože by chtěl, ale protože musí.

• 1.10.2017  20:35

Wolverine je jeden z mála komixových hrdinů, který působí opravdově a ne jako nagelovaný homosexuál v kostýmu. Hugh Jackman dal život postavě, která má skutečné emoce a bojuje s vnitřními démony. Řekl bych, že Wolverinovo derniéra je pro mě vůbec nejlepší film s tímto hrdinou.

• 24.9.2017  10:28
    Dunkerk (2017)

Nolan válku neukazuje, Nolan ji nechává diváka prožít. Přinesl jsem si do kina pivko a tyčinky, ale nedokázal jsem ani jedno z toho otevřít, protože jsem od prvních minut měl stažený žaludek a prožíval intenzivní stres. Válka je hnusná a nepříjemná a člověk si po shlédnutí Dunkerku skutečně váží toho, že žije v současném míru.

• 24.9.2017  10:19

Nečekal jsem, že by Ridley Scott natočil nového vetřelce jako ryzí béčko, ale přesně to se stalo. Úvod do děje působí dojmem, jako by ani režiséra nebavilo představovat postavy a snaží se co nejrychleji a zkratkovitě přeskočit rovnou k setkání s vetřelci. To probíhá v předvídatelném duchu, ale nutno říct, že jsem si ho celkem užil. Přestože je závěr zcela předvídatelný, tak dá zavzpomínat na staré vetřelce a vylepšuje dojem z první poloviny filmu.

• 24.9.2017  10:13

Tohle je náš svět je chytře natočený film, který ukazuje extrémní alternativu žití v konzumu. Asi každý člověk, kterého znám už je přežraný slevových akcí v supermarketech a pro méně a méně lidí není představa dokonalého víkendu zážitkové odpoledne v nákupním centru, tedy aspoň to tak cítím. Snímek je cenný tím, že neukazuje pouze onu extrémní alternativu jako bezchybné řešení všech problémů současnosti, ale naopak dává stejný prostor tomu, aby ukázal odvrácenou stránku odtrhnutí se od společnosti a na základě argumentů obou stran dojde děj k logickému rozuzlení.

• 7.8.2017  21:35

Předchozí díly mě bavili víc, ale pořád je to šílenost, která je tak pitomá, až z ní nemůžu odtrhnout oči. Statham a scéna s kojence, pecka:).

• 4.6.2017  20:31
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Tuto minisérii budu doporučovat při mnoha filmových debatách u piva a to zejména pro její autenticitu. Strašně mi bavilo prožívat celý příběh z pohledu hlavního hrdiny do takových detailů jako je převoz do věznice, příjem, konflikty z vězni a to celé na pozadí skvěle vypointované kriminální zápletky. Důvod proč nedávám plné hodnocení je vleklost některých dílů z první poloviny a naopak kompletní rozuzlení v díle posledním.

• 4.6.2017  20:25
    Zilionáři (2016)

Zilionáři se prezentují stylem humoru, který osobně miluji. Zach Galifianakis hraje přesně ten typ role, pro který se narodil a já se uchychtával prakticky v každé jeho scéně. Dementní zápletka (inspirovaná skutečnou událostí) a ostatní šílené postavičky utváří komedii, kterou jsem ochotný někdy v létě promítat na stodolu.

• 20.4.2017  21:49
    Narcos (TV seriál) (2015)

"Plata o Plomo"? Velkolepé zpracování Eskobarova příběhu. Nádherné záběry, dokonale vybrané lokace. Hodně oceňuji angažmá latinskoamerických herců a volbu španělštiny jako ústředního jazyka. Po celou první sérii mě seriál držel v neskutečném napětí a trvalém údivu, že se nejedná o fikci, ale skutečnou etapu kolumbijských dějin. Bohužel ve druhé sérii je znát, že zvolit 10 epizod stejně jako v první sérii byla chyba. Kdyby poslední 4 epizody byly shrnuty do jedné, hodnocení by bylo absolutní.

• 5.3.2017  11:01
    Pasažéři (2016)

Příběh lidského osamění na nekonečné cestě vesmírem rozhodně není originální námět. Trošku jsem se bál, že to bude jeden z těch filmů, kde je celý děj odhalen v prvních pěti minutách a člověk jen čeká, až to skončí. Naštěstí tohle Pasažérů neplatí. Děj je dobře vypointovaný, nasnímané je to taky pěkně, navíc Chris Pratt a Jennifer Lawrence byla moc dobrá volba.

• 5.3.2017  10:54

Konečně někdo našel způsob, jak dokonale využít potenciál hereckého výrazu Bena Afflecka - obsadit ho do role chladnokrevného vraždícího autistického účetního! Zní to šíleně, ale u mě to fungovalo maximálně. Jediné co bych snímku vytkl, je možná překombinovanost děje, ale vše jednoduše vynahrazuje fakt, že to celé graduje jak hovado, od přemýšlivého úvodu ke krutoakčnímu finále.

• 5.3.2017  10:48

Asi jsem pořád v pubertě a přesto, že to není úplně dokonalé, tak je to celkem hlína a myslím, že bychom si podobně pozitivních a náladu zlepšujících blbin měli vážit, protože je jich jak šafránu.

• 5.3.2017  10:44
    Spojenci (2016)

Přiznám se, že jsem stále ještě neviděl původní Casablancu, ale možná je to nakonec dobře, protože jsem dopředu neznal zápletku. Hodnocení bude velmi jednoduché, Robert Zemeckis natočil nádherný, výpravný, vizuálně podmanivý a dojemný snímek. Brat Pitt a Marion Cotillard byla skvělá volba.

• 18.2.2017  19:44

Hodně mě bavil ten pohled na Ameriku, která se neukazuje. Skvěle úchylný Shia LaBeouf. Nezávislá atmosféra. Ovšem umění je i včas skončit. Tohle není materiál na dvě a pul hodiny.

• 19.12.2016  15:27
    Obr Dobr (2016)

Steven Spielberg mě strhujícím způsobem uklimbal k pěknému odpolednímu šlofíku.

• 11.12.2016  15:54
    Příchozí (2016)

Villeneuve je pro mě jeden z nejzajímavějších současný režisérů. Příchozí je vizuálně působivý, atmosférický film, který neútočí akcí, ale myšlenkou.

• 11.12.2016  15:51

Tak tohle mi chutnalo.. Hrubozrnný humor a našlapaný děj. Hill a Teller jsou duo, které se pro tuhle ujetou kapitolu historie perfektně hodí. Zejména Hill je ve své slizké roli prostě dokonalý.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36