Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Slušná krimi, na které mi vadí několik věcí. Nejvíc ten s prominutím debilní ideologický balast, který si Larsson jako extrémní levičák pochopitelně nemohl odpustit a z předlohy se logicky přenesl i do filmu.

Agora (2009)

Konečně film, jehož téma mě opravdu zaujalo. Klidně bych dal i šest, ale vlastně ten ubrečený prefekt mi docela vadil, takže pět stačí.

Jeden navíc (2005)

Někdy jsem prožil něco velmi podobného. Navíc se ženou, která se tak moc podobala Claire Danes, že jsem teď až lapal po dechu. Konec tohoto filmu mi osvětlil, proč to neklaplo. No a když se chlápek jako já dostane do takového pateticko melancholického stavu, musí dát plný kotel.

Pacifik (2010) (seriál)

Tenhle seriál by mohl sloužit jako učebnicový příklad nevyrovnanosti. Nářez se snoubí s opruzem.

Klub osamělých srdcí (2009) (TV film)

Dokoukal jsem, a dokoukal jsem se zájmem. Plus taky za účast Márdího. Víc než tady hojně zmiňované paruky mě zaujaly slipy hlavního hrdiny. Vážně. Netušil jsem, že se u nás nosily už kolem roku 1970. Sám jsem je zaznamenal až tak někdy kolem roku 1980 a to rozhodně ne masově.V podstatě jen u progresivního souseda, co v nich rád myl auto. Ale to jsem odběhl. Budu to muset ještě nastudovat. No nic, víc hvězd víc ví, tak lehce přifouknuté čtyři.

Temný rytíř (2008)

Dal jsem si hodně dlouhý čas, než jsem ohodnotil tenhle film. Po prvním zhlédnutí, když tu byla přímo mánie obdivných komentářů, jsem si říkal, že jsem se asi díval blbě, nebo mi to třeba jen nesedlo. Teď, po notné době (je duben 2010) a několikerých shlédnutích musím říct, že tenhle spektákl mě prostě na zadek neposadil. Ve své době hodně přeceněné, navoněné hnuso nic. Uznávám, že to je drtivá mašina, ale válcuje dálnici, na kterou jsem nenašel vjezd (to jsem ale obrazoborec:).

Trosečník (2000)

Když byl Hanks na ostrově, normálně jsem s ním dýchal. A nikdy bych neřekl, že budu tak chápat ztrátu míče. Ale patetické scény k pobrečení v poslední půlhodině mě otravovaly, takže za pět to být nemůže.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Tahle pohádka je takovej kompilát všeho možnýho, normální marketingová skládačka. Něco jako: přidej trochu Popelky, špetku Pyšný princezny, kapku Mrazíka atd (dosaď dle libosti) a všechno to zamíchej, vono se to bude líbit.