2Bobule (2009)

Jednohubkový průměr se vším všudy. A navíc: kde jsou prsa? Nebo jsem zrovna usnul?

Hrozba z temnot (2009) (TV film)

Když jsem poprvé spatřil příšeru, propukl jsem v radostný ryk. To bude blbost! A byla, přátelé, byla:)

Čarodějův učeň (2010)

Začátek úžasnej. Skoro jsem zalitoval, že se to celé neodehrává v dávných dobách. Ten přesun do současnosti mě fakt zamrzel. Pak jsem se ještě musel vyrovnat s výskytem moderních puberťáků a už jsem to nějak ukoukal. Fakt, že tam hrál New York, ve mě občas způsoboval pocit, že se dívám na nějaké pokračování Krotitelů duchů. S pokřikem "kyblíky a košťata, zlá síla je podťata" dávám plnohodnotných 60%.

Hvězdný prach (2007)

Myslím si, že Claire Danes dost přehrává, moc se pitvoří a vůbec hraje hrozně neuroticky a vlastně blbě. Nicméně já ji prostě úplně žeru. Chválu na Pfeiffer a De Nira už tu pěli jiní, a já se mohu jen připojit. A co si na této pohádce cením nejvíc, je vtip a nadhled. Je pro mě občerstvující se dívat na tohle dílko.

Sexy 40 (2009)

Samozřejmě předvídatelné a šablonovité. A v závěru je to dokonce jak nějaká reklama na štěstí v zářivých barvách. Jenže po shlédnutí tohoto filmu jsem byl dobře naladěn a pln partnerského optimismu. To je u romantické komedie asi splnění účelu. A navíc, Zetě to fakt seklo.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Tenhle film se mi líbil nejenom proto, že Hermiona vyrostla opravdu do krásy. Možná bych si některé věci neužil, kdybych neměl přečtenou předlohu, ale to na věci nic nemění. Tenhle temný až hororový filmeček bych si klidně dal znovu. Ale jedině, jestli u nás v kině nasaděj titulkovanou verzi. Dabovanou už prosím znovu nee.

Kajínek (2010)

Lepší český politicko-krimi-akčňák jsem ještě neviděl, takže klidně za plnej počet. A bez ohledu na to, jak to opravdu bylo-nebylo v případu Kajínka, si nikdy neškodí připomenout obecnou pravdu, že když je něco vysoká hra, tak jde spravedlnost stranou.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Zkusil jsem opačný postup, než u minulých dílů, a podíval jsem se ještě před četbou knihy. Asi to funguje, když člověk neví do detailu, jak to dopadne. Padouchové patřičně slizcí, motiv institucionální zvůle závažný. Takže pro mě nejsilnější díl trilogie. I když se mi tam občas mísil dojem přehnané vykonstruovanosti.