Návštěvníci (1983) (seriál)

Klasika klasik, která ani po letech neztratila nic na svým lesku. Konfrontace budoucnosti s minulostí, rozmanitostí postav a rozumem dědy Drchlíka je absolutně nadčasová.

Grimsby (2016)

3* za slonici, zebru (presne ten typ "nenapadneho" nadpozemskeho, anglicky riznuteho humoru co tak miluju) a 200016. Jak už bylo napsáno níže, Saša umí setsakramentsky líp. Přesto díky aspoň za těch pár epických scének. Na víc jak 3* to ale za mě není.

Padesátka (2015) odpad!

Nahoďte pár vtipných hlášek a máte velkou "českou komedii". Zbylých 98% nuda, krom vynikajícího Pavelky to stálo za starou belu. Dlouho jsem neměl takový chutě to vypnout. *odpad*

Viktor Frankenstein (2015) odpad!

Kolektivní znásilnění jednoho z nejromantičtějších témat provedené věčněbledým Potterem, bezvýznamnou gipsyqueen a přehrávajícím Xavierem. O čem to bylo, pro koho, k čemu? Tenhle "film" víc vezme jak dá.

Spectre (2015)

Musím uznat že na začátku Craigovy éry jsem byl trošku v rozpacích. Bond v novém pojetí, změna v mnoha směrech. Zpětně ale musím říct že od dob Conneryho mě nikdo tak nepřirost k srdci jako právě on. Samotný Skyfall pak v mých očích beru jako jednu z nejlepších, ne-li úplně nejlepší bondovku vůbec. O to hůř se mi pak koukalo a hodnotilo tohle pokračování. Je to Bond, je to Craig, je to Waltz, ale na jiném pódiu, s jinými notami a v jiné hře. Nemyslím ale že by to byla právě jejich vina. Craig Craigoval, Landák lajdákoval, ale bohužel oba ať už z jakého důvodu a za jakým účelem se svázanýma rukama. Hlavně u Waltze byla role natolik tupá, mdlá.....ne, stručněji, trapná, že mi ho bylo až líto. Všichni ti, jejich tváře dobře známe, za všechen ten bonďácký feeling a atmosféru střílím pět hvězd ze svého waltera pověšeného proklatě nízko. Šestou ránu/hvězdu pak naopak tomu který tohle napsat/zinscenoval a to do míst, která jsou taky občas proklatě nízko. Průměr tedy tři hvězdy který neoslní, leč nejde je minout ani přehlédnout a svým konečným svitem nás dosti okatě navigují do míst a času nové éry nového bonda. Nám nezbývá než čekat, těšit se a po tomhle slabším kousku i ...... doufat.

Black Mass: Špinavá hra (2015) odpad!

Neříkám že to atmosféru nemělo, ale takhle protivnej, prázdnej a hluchoneměj film bez chuti a vůně jsem už dlouho neviděl. Averze na plochý Joelův ksicht se posunula o další stupínek výš.

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Dlouho jsem se 2010ce vyhýbal. Na to je pro mě 2001 až příliš ikonická než si ji zkazit nějakým odfláknutým pokračováním. Ale i při té největší dávce optimismu bych nečekal jak mě 10ka dokázala učarovat a vystřelit do hlubin vesmíru za ní. Myslím že k tématu bylo přistupováno s maximální citlivostí, v rukavičkách (pominu ty politický intermezza) a nepoškodil se tak původní Kubrickům klenot. Vysvětlování a budování děje navíc proběhlo nenásilnou a příjemnou formou, která po konci filmu zanechá onen krásný feeling, tajemna ale na druhou stranu ukojí i naše po vysvětlení lačnící mozky. 5/5, nekompromisně

Bestie bez vlasti (2015)

Začátek filmu dával tušit velký potenciál, už samotná scéna s "televizorem". Do první třetiny měl film i celkem solidní spád ale čím blíž se chýlil ke konci tím byla vata větší až do vyšumněna. Idris i ti malý smradi to zahráli celkem pěkně. První půlka 4*, druhá 2* takže průměr...3*

Život po životě (2010)

Tento film byl pro mě opravdovým zklamáním. Určitě ale ne ve všech aspektech. Neskutečně příjemný feeling a pomalé tempo mi ladily. Zklamáním bylo celkové vyvrcholení s otázkou "o čem to vlastně bylo?". Pro mě osobně neskutečně využitý, byť hezky zabalený, potenciál jak samotného příběhu, tak menších postav. Matta je mi trošku líto, v kleštích scénáře byl jeho boj se sebou samým potažmo provedení "čtení" (hlavně rozhovor bratrů) opravdu děsné. Nerad ale 2 hvězdy, tohle mělo opravdu na víc

Pixely (2015)

Na film jsem se jako "postizeny" timto tematem v dane vekove kategorii proste podivat musel. Bohuzel mam pocit, ze at film vymyslel a psal kdokoliv, mel v hlave par dobrych napadu kterym jsem se i dobre zasmal. Ale ty samotne bohuzel film nespasi byt jsou brilantni. Zbytek filmu tak pusobi jako umele nabaleny material nevalne kvality na techto par epickych flashback hitu. Zasmal jsem se, u zbytku nudil a znovu na to koukat urcite taky nehodlam. Bohuzel.