Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Rodinný
  • Pohádka

Poslední recenze (1 185)

plakát

Dokud nás svatba nerozdělí (2017) 

Stejně jako někteří ostatní komentujici oceňuji originální nápad ztvárnit v komedii  přípravu svatby nikoliv z pohledu svatebčanů, ale z pohledu organizující  agentury. Toto podání svatby se od řady romantických komedií se určitě liší. Populární dvojka autorů se ale  určitě měla držet hesla velmistra Francise Vebera, že komedie nemá být déle než 90 minut. Komedie zmatku a skluzu mi i tak přišla namísto skutečně vtipných průsvihu místy zaplněna větším počtem nezáživného zmatkovaní a při dvouhodinové délce to už bylo ke konci teprve trochu úmorné a místy byl můj smích stejně častý jako vlasy na hlavě neokoukaného hlavního představitele. Ale několik těch vedlejších figurek se v tomhle přeplněném kolotoči přece jen blýsklo. Pobavil mě starosvětský fotograf se svým zajímavým kudrnatým učencem, sebestředný zpěvák....a ze všeho nejvíce určitě trapák manžel snob  jehož naplánovaný neplánový projev a letecké číslo  si budu v souvislosti s Dokud nás svatba nerozdělí rozhodně nejvíce pamatovat a taky mě asi nejvíce pobavilo. Ale ostatně, těšil jsem se na každý jeho výstup.

plakát

Co jsme komu všichni udělali? (2022) 

Když příjmeme, že by z Co jsme komu udělali? vážně měla být filmová série, kde se v každém pokračování postavy vrátí na počátek svého chování, aby zase závěrem došly k vzájemnému porozumnění, tak jsem se na trojku a další současnou nadějnou komedii (s oblíbeným Clavierem navrch) dost těšil a když jsem film nestihl při jeho jedinném uvedení v blizkém kině, ocenil jsem možnost vidět ho náhodou až teď později v jednom letňáku. Po průměrnější dvojce, která trochu více vařila z vody se mi zdá, že přišla lepší a přirozenější verze kultovního  prvního dílu v novém kabatě. Nápad ukazat konečně celou rodinnu se mi zdál přirozený a multikulturní narážky na sebe nenechaly dlouho čekat. Už osvědčené duo fotřík pruďas Claude z Francie+ fotřík pruďas černoch nyní tedy doplní fotřík rocker, pomstychtivý pomatený číňan a rozhádaná manželská dvojice.  Dá se říct, že se zde nic neděje, ale humorem je to vlastně úplně přeplácaně, včetně různých podzapletek mimo hlavní linku s planováním oslavy a velkého rodinného setkání. Z toho mini linka s postavou němčoura Helmuta začně nadějně, ale nakonec za mě nabere za vlasy přetažené rozměry. Kdyby to tvůrce nenapadlo, vůbec bych se nezlobil. Protože jinak není co řešit...Těšil jsem se, bavil jsem se. Díky.

plakát

Kurz manželské touhy (2021) 

Viděno v našem leťňáku. U předchozí Bajgaroviny Teroristky jsem ještě nějaká očekávání měl, tady už ne (nepomohl samozřejmě ani název ani  hodnocení )  takže jsme to měli s filmem docela jednoduché.  Po prorazení s Teorií tygra jde zkrátka Bajgar dost dolu. Přesto musím uznat, že  má ve své kariéře alespoň nějaký koncept a v každém svém celovečerním filmu přinaší nějaké provokativní myšlenky. Ale chybí tomu životnost a plastičnost.  Přesto oproti   takovým legendárním  Ženám v běhu  má Kurz manželské touhy alespoň nějákou atmosféru, asi díky komornímu prostředí luxusní kliny a ty typické sexistické prvky se alespoň  snaží skombinovat s krimi a právě nějakým myšlenkovým přesahem. To beru jako plus stejně jako některé herce, kterých je tam vlastně škoda. Nesnaží se jenom legenda Bartoška, ale i Kotek. Nejvíc dokázal vyniknout ale  Radek Holub (který toho Rudu z Poldů nezapře) s Plodkovou.  Ti to trochu zachránili.  Snad ještě trochu mě bavil alespoň manžel pruďas v podání Stanislava Majera. Angažování osobitých typů jako Polášek a Latinák do takových štěků nemá vůbec smysl a je spíše rušivé. Jsem na hranici slabé třetí hvězdy.  Ale možná  dám radši druhou šanci té Teroristce.

Poslední hodnocení (2 089)

Dokud nás svatba nerozdělí (2017)

08.08.2022

Co jsme komu všichni udělali? (2022)

07.08.2022

Kurz manželské touhy (2021)

05.08.2022

Korsický případ (2004)

05.08.2022

Soukromé pasti - Útěk (2011) (epizoda) (S02E03)

02.08.2022

Půlnoc v Paříži (2011)

29.07.2022

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

27.07.2022

Sbohem příteli (1968)

26.07.2022

Vlkochodci (2020)

24.07.2022

Reklama

Reklama

Reklama