Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Rodinný
  • Pohádka

Poslední recenze (1 350)

plakát

Divoké včely (2001) 

Některé  dobré nápady (imitátor Michalea Jacksona, bábinka nosící na vesnici elegantní červený klobouček) i zdařilé vtipné hlášky (Proč se urážiš? Vždyť ty si se k promoci taky nedostal. Ovšem, ovšem já jsem bojoval s komunismem) a celkově mám tyhle pohledy na vesnici ve stylu Nové vlny vlastně celkem  rád.  Divoké včely navíc dneska po více než dvaceti letech premiéry na mě působí retro i na poměry prostředí. Dokonce hlavní (ne)herec Zdeněk Rauser už je bohužel po smrti, jak jsem se zde dozvěděl.  Vrcholem  této přehlídky ze začátku století je asi část na plese, která mě bavila asi nejvíc a ten pohled na tu syntetickou kapelu mě dostal.:D Zároveň tato pasáž obsahuje asi nejeemtotivnější část s převlekem na překvapení, kdy se i z toho Lišky podaří dostat něco jako herecký výkon. Neustálé zatažené počasí pomáhá vytvářet plastickou atmosféru . Nelíbilo se mi ale otravné povykaní některých babek (hlavně v úvodu) a mě osobně odpudivá postava Zuzany Kronerové, která mi přišla přehnaná. A celkově je to občas i trochu otravné. Působilo to na mě trochu rozporuplně, určitě se mi od Slámy víc líbil pozdější Venkovský učitel, ale rád jsem si debut doplnil.

plakát

Pianista (2002) 

Je to někdy opravdu až naturalistický pohled na to čím si musel projít. Je neskutečné, co dokázal přežít. Hlavní herec Adrien Boody si musel taky kvůli roli projít pořádnou drsnou proměnou, ale výsledek stál za to.    Při pohledu na některé obludnosti (vyhození vozíčkaře z balkónů) mě fakt zamrazilo...třeba jen při těch letmých momentech, kdy si může hlavní hrdina odpočinout a lehkout na gauč to úplně cítíte za něj stejně jako když nemůže ani otočit kohoutkem na vodu.Ani mi nevadila delší stopáž, protože Polanski připravil opravdu  výborně  udělané a dost rozsáhlé vyprávění. Vyprávění  o utrpění židů za 2.světové války, zvěrstev ze strany Němců  přetrhaném rodinném poutě, osobním těžkém  příběhu jednotlivce... ale i třeba o tom, že pracovník odboje dokázal nechat člověka vyhladovět, zatímco některý německý důstojník uměl nabídnout pomoc. A tyto vedlejší příběhy mě taky bavily.  A samotný závěr na koncertě dokáže být i přes tu všechnu předcházející hrůzu až téměř poetický. Skvělé dílo.

plakát

Čínská čtvrť (1974) 

Nejenom proto, že jsem se nenarodil jako vodnář, jsem si říkal, že mě moc nebude bavit detektivka, ve které zrovna hraje tak velkou roli vedro a hlavně ta voda. Jenomže  řečeno humorem Jacka Nicholsona: tento film neplave na vodě (ha, ha, ha,), ale na promyšleném scénáři, který sice nepovažuju za jeden z nejlepších z historii, ale je to takový ten případ detektivky, ve které do sebe všechno perfektně zabavne  Poctivá sedmdesátková filmařina se skvěle napsaným příběhem.   Plus  skvělý remastrovaný  obraz a výborný původní  dabing  s Františkem Němcem v hlavní  se kterým film včera uvedla ČT, který vše ještě umocňuje. Jacku Nicholson vypadá jako by se v obleku už narodil, síť záhad a tajemství,   vyčerpávající slunné prostředí,  někdo měl zájem na vypouštění řeky, nevíme kdo je tajná milenka, nevíme proč zmizela, záhadné seznamy vlastníků, které vedou až k domově pro seniory, podplacená policie...A to pořád není všechno. Funguje to skvěle! Takže   snad jen jedna rouhačská myšlenka: moc mi nesedla Fanye Dunaway, která sice vypadá jako chladná femne fatale, jak má být,  ale její herecký výkon mě moc nezaujal a tím pádem jsem si moc nenašel i k  její postavě. I tak jsem mě samozřejmě nedokázalo nešokovat to šokující odhalení s jejím otcem, zato bohužel u samotného (téměř) vrcholu večera s přestřelkou mezi starým dědkem jsem neplánovaně skoro propukl smíchu, což tak asi nemělo být.:o Možná o to víc mě pak ale zasáhlo samotné vskutku povedenné  zakončení s klaksonem a křikem. Nech to bejt, to je Čínská čtvrť. 

Poslední hodnocení (2 276)

Divoké včely (2001)

16.02.2024

Pianista (2002)

15.02.2024

Čínská čtvrť (1974)

11.02.2024

Jeden život (2023)

08.02.2024

To se mi snad zdá (2023)

06.02.2024

Match Point - Hra osudu (2005)

31.01.2024

Valentin Dobrotivý (1942)

27.01.2024

Písně země (2023)

25.01.2024

Láska na špičkách (2021)

20.01.2024

Reklama