• Krátkometrážní

Talon Falls (2017)

Tohle je přesně ten typ subžánru, kvůli kterému miluju horory. Jenže.. Minimální rozpočet nevěstil nic dobrého už podle traileru. To se projevilo především na hereckém obsazení a logice. Kolega ricci.s s postavami docela soucítil, já bohužel ani trochu a bylo mi jedno co s nimi bude. Jejich výkon především při mučících scénách mě ani trochu nepřesvědčil, protože aby mu rozdrtili kolena kladivem a on u toho párkrát zařval a nic víc? To má být vtip? Ono celkově mi přišlo, že slovník hlavních postav byl omezen na slova ,,Help a Please + křičení a ječení". Interiéry budovy super, k těm bych výhrady neměl. Masky záporáků také nebyly nejhorší, ale teď to nejpodstatnější. Horor, který je založen na mučení, musí obsahovat gore, jedna detailnější scéna za celý film prostě nemůže stačit.. Z tohohle námětu se dá bez problémů udělat jeden z nejbrutálnějších hororů všech dob, ale musel by to dostat do rukou zkušený režisér s pořádně tučným rozpočtem. Váhal jsem mezi 2 a 3 hvězdama, nakonec dám 3, protože.. strašidelné domy miluju, vizuálně to vypadalo pěkně ,,špinavě" a podobný horor tu dlouho nebyl. Nic to ale nemění na tom, že jsem od poloviny filmu jen smutně přihlížel, že to probíhá tak, jak jsem se bál.

Tell Me How I Die (2016)

Samotná myšlenka budoucnosti, že vše co se stane, je dávno naplánované je super, něco na způsob Final Destination. Faktem však je, že se tu dalo vymačkat o mnoho víc. Herecké obsazení je velice dobré, všechny hlavní postavy jsou sympatické a ,,záporák" také dobře vybraný, i když dostal všeho všudy 5 minut prostoru. Prostředí centra bylo pěkné a se sněhem zapadaným prostředím i správně strašidelné. Bohužel děj již za moc nestál, klasická naháněčka bez špetky originality, a hlavně beze snahy strhnout diváka něčím zajímavým. Takže takový průměr pro jedno shlédnutí.

Temná věž (2017)

Knihy nečtu, takže nemůžu porovnávat, zda se to drželo předlohy nebo to šlo ve vlastních šlépějích a proto je mé hodnocení čistě podle filmové stránky. Nebylo by na škodu trochu protřídit žánry, které tu jsou vypsané, řekněme na akční/fantasy. Pár masek a příšer z toho, totiž, hned horor nedělá, že by byl děj postavený na dobrodružné výpravě se říct nedá a Western kvůli ,,pistolníkovi'' je zřejmě vtip. Nicméně na akční kousky, skvělého Idrise, se díky jeho umu a vynalézavosti kouká dobře, ale nezaostává ani záporárné charisma Matthew McConaugheyho. Malá děcka, v podobných rolích, většinou diváka štvou, ale Tom Taylor to dal, při svém debutu, jako zkušený mazák a touto rolí, nepochybně, nakročil ke slušné kariéře. Zarážející je, ovšem, krátká stopáž, protože jestli to má být souhrn sedmi knih, tak bych očekával dvě a půl, až tři hodiny dění, jelikož nacpat takového obsahu do ,,béčkové" stopáže, bylo nesmyslné rozhodnutí, které nemohlo mít ambice na zisk některých ocenění. Nezaujatého diváka to tedy neurazí a jako jednorázovka je to určitě kvalitní, ale ambice měli být rozhodně výš.

Temné osnovy (2018)

Po úvodních deseti minutách se mi vývojem vybavil letošní Boarding School a především gotickým sídlem, zase Winchester. Obsazení je velmi slušné kdy exceluje fanatická Uma, ale ani pětice nadaných hereček nezaostává. Má to až nevídaně originální scénář. Postavy umírají jak záporné, tak kladné. Vizuálově je to nádherné a v obrovském sídle nechybí atmosféra. No přesto to po téhle chvále v mých očích nedosáhlo více než průměru, a to z prostého důvodu. Je to horor, tak kde byla krev nebo v tomhle případě snaha vyděsit diváka? Z každé scény bylo cítit, na jaké publikum se tvůrci zaměřili. Není pochyb, že v Americe vládne kinům kategorie ,,teen,'' a proto cpou všude rating PG-13, ale já si prostě stojím za tím, že si tím podkopávají nohy. Narvat tady do toho ,,eRko,'' tak mohlo být daleko více spokojených diváků, ale hlavně by nebyl promarněný výborný potenciál.

Temné patro (2008)

Vždy se snažím na horor soustředit, aby mi neuniklo nic důležitého a dokázal jsem na něm najít něco pozitivního. Bohužel Dark Floors je jeden z těch případů, kde jsem z nudy ztratil koncentraci a dělal jsem všechny další aktivity, jen né sledování filmu. Byl to pro mě naprostý propadák, který mi nedával absolutně smysl a řekl jsem si, že k tomuhle už se vracet nebudu. Jenže když jsem se náhodou dozvěděl, že ony ,,příšerky, které tu jakože straší", jsou má oblíbená kapela Lordi, názor jsem přehodnotil a dal tomu druhou šanci. - Po druhé projekci jdu s hodnocením výš, ale nějaký trhák to stejně není. Potvrdilo se mi, že pokud se nebudete celou dobu soustředit na děj, ztratíte se a už to nechytíte. Ono je tu i tak mnoho scén, které ani teď nechápu, především konec, který dal nové otázky a žádné nevysvětlil. Celou dobu nevíte, jestli jde o sen nebo realitu, což není úplně pro každého. Co se musí vyzdvihnout, je atmosféra po ,,osvobození z výtahu" a zničené prostory nemocnice, ty vypadají prvotřídně. Monstra nemají téměř žádný prostor, a když už se objeví, nedokážou vystrašit. Herci zrovna neoslovili, ale úplná dřeva to nejsou. Autistická dívka samozřejmě celou dobu štve svým chováním, jenže bez ní by tenhle horor nedával už vůbec smysl.

Terrifier (2017)

Velké upozornění pro začátek - jedná se o typický osmdesátkový slasher, jak vizuálně a efektově, tak logikou, protože je tu porušena většina hororových pravidel nutných k přežití. Vědět to dřív, držel bych se od toho dál, ale když už jsem měl staženo, bylo mi líto to jen tak smazat a byl jsem tak připravený na hodinu a půl trvající utrpení. Ale světe div se, ono to zase tak strašné nebylo, ovšem v případě, že vypnete a budete si užívat šílené řádění neskutečně creepy klauna, což dokazuje netypické obsazení postav, protože žádná z nich nebyla hlavní a nebylo tak komu fandit. Celé je to postavené na klaunovi a jeho bezdůvodném vraždění a tak se to taky musí brát.

The ABCs of Death 2 (2014)

Když sečtu hodnocení jednotlivých dílů, tak mi vychází průměr mezi 2-3 s tím, že se přikloním k lepšímu, protože jsem zhruba polovinu příběhů pochopil a bude to tak spravedlivé. Některé ty povídky mají velice hlubokou myšlenku, v případě, že ji odhalíte. Ty, které mě nejvíce uchvátily jsou: A - Karma, která trestá a dává, O - Zombie apokalypsa z pohledu zombie a S - Když jsi na chlapy, nehledej si ženskou. Fantazie z pohledu gore vyhledávače jakým jsem já, jsou nejlepší ,,písmenka" J a Z. Téměř všechny povídky v sobě něco měly, ovšem kromě čtyř naprostých kravin, kterými jsou D - H - L a vrchol všech trapasů, P.

The Boy (2016)

The Boy má ukázkový trailer, který skvěle navnadí a zároveň neprozradí nic důležitého z filmu. Osobně jsem to dlouho dobu odkládal, protože mě tyhle posedlé panenky přestávají bavit, jelikož je to pořád to stejné. Nakonec jsem tomu dal šanci kvůli Lauren, kterou jsem, narozdíl od většiny fanoušků, v TWD moc nemusel a chtěl jsem její herecké schopnosti posoudit v celovečerním filmu. Nakonec je z toho spokojenost po obou stránkách. Cohan zvládla ,,One Man Show'' skvěle. Byla jak sympatická, tak přesvědčivá, což jsou dva nejdůležitější faktory co hodnotím na postavách. A co se děje týče, tak ona ta panenka není zase tak řadová jako mnoho dalších, takže se z mého nejméně oblíbeného paranormal subžánru vyklubalo úplně něco jiného a pro mnohé neočekávaného. Interiéry zámku jsou pro tyhle strašící horory jako dělané, jelikož mají samy o sobě hororový nádech, ale přesto se mi zde zdály málo využité a vlastně si po několika dnech nepamatuji žádnou ,,jump scare'' scénu. Finální hodnocení je určitě nadprůměrné, ale není to žádný zázrak, který by se divákovi zaryl do paměti na delší dobu.

The Cloverfield Paradox (2018)

Třetí film nesoucí název Cloverfield a opět je to naprosto něco jiného. Dokázal jsem se na to dívat hlavně kvůli sympatickým postavám, kdy každá měla něco do sebe a hlavně tam byli zástupci mnoha zemí, což mám vždycky rád. Třeba takový Sunshine byl pro mě z hereckého hlediska těžce sledovatelný. Jsou tu překvapivě pěkné vraždy. Efekty, které vypadají věrohodně. Humor tomu také nechybí. Záběry vesmíru jsou krásné a špatná není ani myšlenka cestování mezi dimenzemi. Konec, který přišel většině lidí směšný se mi naopak líbil, protože to v podstatě navazuje na události v Cloverfield. Bohužel není plně využitý potenciál, ale jako sci-fi pro jedno shlédnutí je to dostačující.

The Dead Room (2015)

Tohle tu bylo mnohokrát před tím a vůbec ničím to nepřekvapí. Další paranormální vyšetřovatelé, co si vydělávají nečím, čemu ani nevěří že existuje a doplatí na to. Děj je hrozně hloupej, z ničeho nic máme tři lidi v domě s nějakým tím vybavením, dny plynou a plynou, nesympatická dívka pořád říká že někoho vidí, což mě opravdu dojímá, ale nám neukážou nic. Když se začnou otevírat a zavírat dveře, otřásat dům a dokonce létat všelijaké věci po domě, nejstarší člen ,,týmu" pokaždé řekne že to by vítr, no jak fascinující. Něco málo se začalo dít posledních 20 minut, ale to už bylo stejně k ničemu, protože to celkově nedokázalo zaujmout a jak už jsem říkal, něco/někdo co/kdo hází věci po domě a ještě k tomu za celý film není vidět, k úspěchu nevede.