• Krátkometrážní

The Dead Room (2015)

Tohle tu bylo mnohokrát před tím a vůbec ničím to nepřekvapí. Další paranormální vyšetřovatelé, co si vydělávají nečím, čemu ani nevěří že existuje a doplatí na to. Děj je hrozně hloupej, z ničeho nic máme tři lidi v domě s nějakým tím vybavením, dny plynou a plynou, nesympatická dívka pořád říká že někoho vidí, což mě opravdu dojímá, ale nám neukážou nic. Když se začnou otevírat a zavírat dveře, otřásat dům a dokonce létat všelijaké věci po domě, nejstarší člen ,,týmu" pokaždé řekne že to by vítr, no jak fascinující. Něco málo se začalo dít posledních 20 minut, ale to už bylo stejně k ničemu, protože to celkově nedokázalo zaujmout a jak už jsem říkal, něco/někdo co/kdo hází věci po domě a ještě k tomu za celý film není vidět, k úspěchu nevede.

The Devil's Candy (2015)

Tak v tomhle případě se připojím k menšině, která nesdílí nadšení se zdejšími hororovými fanoušky a s hodnocením půjdu hodně dolů. Nejsem vyznavač takovéhle muziky, při první scéně, kde byl slyšet zvuk kytary, jsem věděl, že je zle. S každou další podobnou scénou kde hrála kytara nebo metal, jsem hrozně trpěl. Zkrátka a jednoduše, někdo se nedokáže dívat na explicitní násilí, já nedokážu poslouchat tenhle řev, co si říká hudba. Ale zpátky k filmu. Jediná věc, co se mi vážně líbila, bylo herecké obsazení rodiny a především kamera, když zabírala detailně Embryho obličej. Vince jakožto dětinsky se chovající magor působil silně odpudivě, ale tím končí moje kladné dojmy. Scény s malířským uměním metalisty Jesseho působili depresivně, a i když přesně tohle mám na hororech rád, tady mě to obloukem minulo. Závěr bych dokázal ocenit v případě, kdyby Taylor Vince nehrál takového hromotluka, který mi svou ,,mstou" připadal leda k smíchu. V součtu.. gore nulové, atmosféra téměř žádná a strach ani v nejmenším.. 2 hvězdy za sympatické obsazení a nerad bych na to ještě někdy narazil.

The Domestics (2018)

Post-apo námět je pro horor jako dělaný, ale tady byl opět nevyužitý potenciál. Dost mi to připomínalo The Walking Dead , takže je škoda že se to neopíralo právě o gangy, protože třeba ti ,,Gamblers'' mohli být něco jako ,,Neganovi Saviors.'' Místo toho sledujeme nudný pár, co se snaží dostat do Milwaukee a občas narazí na partu nízkointeligenčních tupců. Na žádné mučení a podobné věci nedojde, i když si o ně tenhle žánr vyloženě říká. Kate Bosworth je naprosto nesympatická a bylo mi ukradené jaký jí potká osud, a to u hlavní postavy není zrovna správně. Ale najdou se tu dva důležité faktory, které to táhnou nahoru. Gore, které je zachycené explicitně na kameru a rádiové proslovy. V součtu toho všeho to za pozornost stojí a lepší průměr si to zaslouží.

The Evil Within (2017)

Netypicky pojatý horor o mentální poruše, kterých tu zatím moc není, takže rozhodně potěšující novinka. Prvních 10 minut se jevilo dost divně a moc nadějí jsem tomu nedával, no když děj začal seznamovat s postiženým chlapcem a jeho ,,problémy," dojmy se rázem zlepšily. Frederick Koehler byl asi nejlepší možná volba pro tuto roli, protože jeho vzhled je na první pohled takový... jiný a zahrál to tak přesvědčivě, že mu to po celých přehnaných 98 minut budete žrát. Některé scény nejsou ani tak strašidelné, spíše depresivní a i když depresivní filmy nesnáším, v tomhle pojetí se to dá vydržet. Vraždy a gore celkově šli většinou mimo záběr, bylo vidět, že si šli tvůrci po vlastní cestě. Potěší zejména konec, u kterého nezměkli a naopak přitvrdili. - Zajímavé jsou okolnosti, za kterých film vznikal. Všechny ty problémy se žalobami, samotnými herci a podobně.. Přesto, že bylo natáčení dokončeno již před necelými deseti lety, světlo světa spatřil tento horor až teď.

The Farm (2018)

Až mě překvapuje, jak je tu málo odpadů, protože tohle je přesně ten typ filmu, který je určený okrajovému publiku, které miluje zvrácenosti, které mu stačí ke spokojenosti na úkor propracovaného děje, inteligentních dialogů a oscarových hereckých výkonů. Jakmile se k tomu dostane běžný divák, tak má nechápavé a znechucené pocity a v horším případě má potřebu psát, jaká jsme my ostatní prasata. Oceňuji zvláštní/zajímavý způsob natočení, kdy nám tvůrce přibližuje život na farmě a o ,,hlavní'' postavy se téměř nestará. To vůbec nevadí, protože byste si k nim stejně žádný vztah nevytvořili. Celé to je v depresivním duchu, čemuž napomáhá kromě špinavého vzhledu venkova hlavně ujetý soundtrack. Také mě potěšilo, že se to nesnaží kopírovat něco, co už jsme měli možnost někdy vidět a chce to být originální. Narážím na záporné postavy. Není to jen pár bláznů v určitém území, ale na koho narazíte široko daleko, ten je členem ,,farmářské vesnice.'' Je tu jen minimum dialogů. Záporné postavy v maskách neřeknou ani slovo, což tomu dodávalo správně zvrácený pocit. Pravda, také jsem čekal více mučení/gore/brutalit, ale ta zvrácená myšlenka a všechno výše zmíněné, mi to vynahradilo dostatečně. Několikrát jsem se u toho i zasmál a to lahůdkové finále, kde jsem si řekl ,,tak tohle sakra jo,'' mě prostě usvědčilo v tom, že tomu nemůžu sebrat ani procento. Už jen proto, že se něčeho podobného, jen stěží, dočkám znovu.

The Follower (2016)

Neskutečně tupý film, který nepobral ani špetku logiky. Téměř žádné seznámení s postavami a dějem, takže nemáte ponětí, co od toho očekávat. Jeden z ,,highlightů" měl být pád letadla, jenže světe div se, oni tam neukáží ani trosky po pádu, natož nějakou situaci z vnitřku paluby. Zbytek děje se odehrává v jedné místnosti, se dvěma ženami, které moc hereckého umu nepobraly. Naprosto nudné dialogy a hlavní postavy, bez větší snahy zaujmout diváka. Nedojde absolutně na nic, co by se dalo vyzdvihnout. Jasně.. očekávat nějaké gore bylo troufalé, ale že se to nesnaží ani o psychický nátlak na oběť, to už neodpustím. Nelogičnosti bijí do očí v každé druhé scéně, nemluvě o tom, že Chelsea měla možnost svou věznitelku několikrát přemoct a ukončit tak moje trápení, které trvalo celou hodinu a půl. Kdyby to bylo o půl hodiny kratší, se svižnějším tempem, mohlo to dopadnout lépe. V součtu se tomu nedá říkat ani thriller a nejsmutnější na tom je, že to mělo potenciál na krásný průměr, kdyby to celé nezabil scénář.

The Funhouse Massacre (2015)

Určitě chválím nápad, sice už tu pár podobných filmů bylo, ale prostředí strašidelného domu neomrzí. Místo pro vraždění jako dělané, protože nikdo nemůžu vědět, že to není jen na oko. Kamera je na vysoké úrovni, což u tohohle tipu hororu obzvlášť potěší. Horší je to s dialogy a herci, z tohoto hlediska je to takový průměr, protože to zavánělo spíš komedií. Vadily mi vraždy mimo záběr, ale samotného gore je tu docela ve velkém množství a ze začátku je i dobře provedené, bohužel čím více ho přibývalo, tím ubývala jeho kvalita. Ale nemůžeme chtít preciznost po všech ohledech od tak nízkorozpočtového hororu. Velké plus jsou originální zabijáci , kteří jsou dobří psychopati, ačkoli neměli tolik prostoru ukázat co všechno umí. V průběhu filmu jsem tolik komediálních prvků přehlížel, ale konec byl už moc přehnaný. Chtěl bych se někdy dočkat suverénního hororu na tohle téma, s větším rozpočtem, protože ,,FUNHOUSE" si o to vyloženě říká.

The Furies (2019)

Obstojný přírůstek, debutujícího režiséra, do slasher - hixplo subžánru, který neláká na nic jiného, než precizně poctivé praktické gore, od kterého kamera neuhýbá, a správně znepokojivé masky vrahů. Kvalita těchto dvou prvků je natolik dobrá, že vytáhla samotný film do průměru, nicméně nic dalšího se vyzvednout nedá. Vizuálně to vypadá příliš lacině a nic na tom nemění ani australské prostředí, které je pro tyhle horory jako dělané. Obsazení postav se vůbec nepovedlo. Záměrně neříkám hereček, protože tohle pro mě nebylo herectví a navíc ani jedna ze zúčastněných není pěkná, natož pak sympatická. Neoriginalitu v ději kritizovat nebudu, protože přicházet stále s něčím novým, zvláště do tohoto vyždímaného tématu, je téměř nemožné. To samé platí pro finální rozuzlení, které je předvídatelné a stejné jako ve spoustě dalších podobných hororech. The Furies je tak potěšujícím kouskem každého gore fanouška, ale nic pro ty, kteří chtějí logicky seskládaný děj s dobrými herci.

The Head Hunter (2018)

Po shlédnutí traileru muselo zaplesat nejedno srdíčko příznivců fantasy hororů, no o to větší zklamání se, tomuto diváckému zastoupení, dostalo po shlédnutí celého filmu. Kvalitních hororů, říznutých fantasy žánrem, obecně moc není, protože je můžeme počítat na prstech jedné ruky a The Head Hunter se rozhodně do té pozitivní menšiny nepřidá. Film je čistá ,,one man show," což by vůbec nevadilo, ovšem kdyby byla tato jediná postava divákovi představena, a stejně tak je tomu s prostředím, ve kterém se děj odehrává. Pochválit se musí pěkné lesní exteriéry, atmosférická hudba, lovcův kostým a jeho celkový vikingský vzhled, na čemž si, já osobně, hodně ujíždím. Zapomenout nesmím na krásné ručně dělané masky monster, ovšem je potřeba vzít v úvahu fakt, že vidíme pouze jejich hlavy po souboji, jelikož je kompletně veškerá akce mimo záběr. V tomhle ohledu se můžou názory diváků lišit podle v kusu, protože byli pouze dvě možnosti. Buď to vyřešit tímhle způsobem, tedy všechno mimo záběr a nechat pracovat divákovu fantazii, a nebo tam cpát CGI příšery, které by, vzhledem k minimálnímu rozpočtu, vypadaly strašně. Mě to neoslovilo v žádném ohledu, ale věřím, že menší cílovou skupinu si to najde, o čemž svědčí jak odpadové hodnocení, tak pětihvězdy, které to tahají na slušný průměr.

The Human Race (2013)

Osmdesát lidí všech věkových kategorií. Zdraví, psychicky i tělesně ''nemocní'', bezdomovci.. jsou zavření v jakémsi komplexu a jsou nuceni hrát hru o přežití. Takovéhle množství postav je vždy pro mé oko lahodící, protože je to záruka vysokého bodycountu. Ze začátku to je jen bouchání hlav, ale když zapracuje psychika, v každém se probudí jeho temná stránka a začnou se vybíjet mezi sebou. Vizuálně film vypadá jako z osmdesátých-devadesátých let, ale tady mi to nevadilo, protože mě děj pohltil a já si to užil. Gore bylo na průměrné úrovni a konec je opravdu překvapující. Za mě je to top v tomhle mini žánru.