• Krátkometrážní
  • Rodinný

Zastřený barevný svět (1979) (TV film)

Tento film drží ve vyšším hodnocení především výkony všech herců a úžasné zachycení atmosféry doby. Škoda, že nebyl ještě 3. díl, který by mapoval zbytek malířova života.

Génius - Einstein (2017) (série)

Skvělá série o jednom z největších a opravdových géniů tohoto světa. Povedlo se zachycení doby, herecky je to skvěle obsazeno, vytknul bych někdy až příliš zaměření na drama a velký skok v podobě hlavní postavy během 4 let. Fatální chyba je výprava na Krym v létě (ano, opravdu v létě, kdy i na Krymu je skutečné léto) roku 1914.

Třešně (2017)

Příliš mnoho náznaků a nejasností, což je škoda, protože krásné prostředí a dobří herci mohli vytvořit skvělý film.

Dlouhý den končí (1992)

Takový letmý obrázek Británie 50. let, který ovšem mnohem lépe vystihly jiné filmy. Výkony všech herců jsou velmi dobré, ale aspoň na průměr to celý film nevytlačí.

La Traversée du phare (1999) (TV film)

Krásný příběh přátelství, jen to chtělo přidat ještě tak 10 minut.

Miles (2016)

Film táhne především sympatičnost hlavního hrdiny. Zajímavá je také vzpomínka na internetovou komunikaci konce 90. let. Ten zvuk vytáčeného spojení.... :-)

Střed mého světa (2016)

Skvělý výběr herců, oběma klukům jsem to věřil. Stejně tak dobře zvolená hudba, reálné scény a nepředramatizovaný děj. Vytknul bych ne úplně vhodně zvolené obsazení dětských rolí, kdy jsem měl často problém rozeznat, kdo je on a kdo ona. Častý střih k obrazům z minulosti byl taky až moc a někdy to kamera přeháněla se zoomem. Celkově tedy lepší průměr.

Cesta vesmírem (1974)

Z pohledu dětského diváka v době natočení je to skvělá sci-fi. Z pohledu dnešního dospělého to vypadá úsměvně, nicméně určitý předobraz budoucího vývoje se filmařům podařil, aniž to možná bylo jejich záměrem.

Byznysmeni z Východu (2016)

Skvělý film plný vtipných okamžiků, jen tomu chybí nějaký konec.

Kamenné srdce (2016)

Úžasný film o síle a potřebě přátelství. V dnešní době není lehké obstát v takových životních zkouškách, jakou si prošli hlavní hrdinové. Když k tomu nemáte výchovu a nikoho v okolí, kdo by vás některým věcem naučil, hledá se cesta těžko. Film dokazuje, že to jde, i když to někdy bolí.