Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Krimi
  • Rodinný

Oblíbené filmy (10)

Surfaři (2007)

Neobyčejně povedený film. Ač mám radši evropskou tvorbu, před tímto smekám. Film citlivě zobrazuje téma, která jsou (a hlavně budou) aktuální a ukazuje, že všechno jde, když se chce. Doufám, že takovýchto filmů bude víc...

Shortbus (2006)

Naprostý pocit svobody nebo jak se dnes říká "open mind". Nádherný film a zajímavá hudba.

Dar od Boha (2005)

Nádherný film o dospívání v 60.-80.letech minulého století. Jestli si myslíte, že, když máte jednoho sourozence, tak je vás doma moc, podívejte se na tohle:-) Jinak skvělá hudba a dobrý konec.

Toast (2010)

Nigel je dospívající kluk a rozhodně to nemá lehké. Ve škole mu nutí mlíko, doma toasty. Když se skamarádí se sympatickým zahradníkem, tak ho rodiče vymění za "dědka". Maminka umírá a zanedlouho se doma objeví jiná žena. A navíc se chce otec přestěhovat... Skvělý film, výborný Freddie Highmore i Oscar Kennedy, úžasná hudba.

Skryté monstrum (2015)

Úžasný výtvor, a to zejména díky hercům (skvěle obsazená hlavní role) a naprosto geniální hudbě. Kazí to módní makro-kamera a občas zbytečné zvukové efekty. Závěr u moře - kdybych neseděl, šel bych do kolen, fakt nádhera.

Léto 85 (2020)

Naprosto úžasné, ať svou romatickou částí nebo tou lehce kriminální. Anotace jsou poněkud zavádějící, ale to je ostatně jedno. Krásně vykreslena atmosféra 80. let (ač teda tu francouzskou znám jen z vyprávění). A především prvních lásek (to už znám dost jasně), což byl pro mě takový návrat v čase, kdy si člověk říká "no na tohle bych radši nevzpomínal, ale je to přesně tak". Skvělě vybraní herci, kteří odvedli perfektní práci (Lefebvre opravdu "k sežrání", Valeria Bruni Tedeschi snad od doby Crustacés & coquillages nezestárla), dobrá kamera, jen by zvukař mohl lépe sladit hlasitost.

Reklama

Reklama