Optical

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 26.8.2018  21:42
    Děsivé dědictví (2018)

Nudné dědictví se na rozmezí dvou hodin táhné jak sopel. Co naplat, že snímek nabídne známá jména, pokud béčkový scenář stojí za prd a kromě atmosféry tohle nudné drámko nic nenabídne.

• 5.8.2018  19:38

Marvelácký filmový průjem ve své krystalické formě.

• 28.7.2018  22:19

Black Panther by mohl být i zábavný akční spektákl. Mohl, ale není. Místo toho nabídne stokrát omletý příběh o padlém hrdinovi protkaný ubíjejícím patosem. Tenhle film je jedno velké klišé a kýč.

• 26.7.2018  19:50
    Tomb Raider (2018)

Zbytečný reboot oproti starší verzi, nicméně stejně pitomoučký. Na Angelinu se alespoň lépe koukalo, což odvádělo pozornost od chabého děje. Alicia Vikander je v roli nezajímavá a kromě běhu, jizdy na kole a skoků o laně, nemá její role co víc nabídnout. Nový "akčnější" Tomb Raider je paradoxně nudnější. Opravdová slabota k uzoufání na rozmezí vražedných 118 minut plných vaty a patosu.

• 23.7.2018  01:54
    Cold Skin (2017)

Snímek působí veskrze chaotickým dojmem. Vykreslení postav a jejich vzájemných vztahů je nedotažené a divák musí prohlédnout skrze oponu nastaveného dramatu, aby pochopil proč postavy jednají tak jak jednají. Zjevně se zde vehemetně střihalo a je to bohužel znát. Převedení knižního díla tím uvízlo na půl cesty. Nabídne sice zdařilou filmařinu podpořenou kvalitními herci i nádhernou scenérii, ale to vše zabijí film samotný, který jakoby nevěděl jakým způsobem a co vlastně hodlá sdělit.

• 7.7.2018  15:43

Že Tomasi Supermana umí psát netřeba dokazovat, jeho skvělý run v Rebirthu a Super sons jsou jasným důkazem. The Death of Superman je o třídu kvalitnější, nežli jeho animovaný předchůdce Superman: Doomsday a to i díky vernějšímu podaní vzhledem k předloze. Navíc se představí i postavy k Supermanově smrti přímo spjaté, jako např. Cyborg Superman, Eradicator, Steel a Superboy. Doufám, že nezůstane jen u teasovaní postav z Reign of the Supermen a WB Animated dokončí co započali.

• 11.5.2018  06:08
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

Po všech těch promrhaných sequelech jsem ani v nejmenším nečekal, že pravý klenot se schovává na Youtube v podobě Cobra Kai a navíc jakým stylem Youtube natře Hollywoodu prdel je až zarážející. Nulová tolerance SJW politiky je pak jen chutnou třešničkou na konec.

• 1.5.2018  02:12
    Batman Ninja (2018)

Vidět Batmana skládat pečetě jako v Narutovi rozhodně nebyla ta největší šílenosti v tomhle Batmanově anime debitu. Anime protkaném odkazy např. Cowboy Bebop, JoJo Bizarre Adventure a atd. Sám ani nevím jak tohle hodnotit, jelikož příběh je nesourodý. Na druhou stranu jsem neviděl lepší stylizaci a design postav z Gothamu, tak jak Batman Ninja nabídne. Rozhodně se jedná o zajímavé pojetí postavy na pozadí feudálního - lehce industriálního Japonska od známých tvůrců anime, plus ta podtitulková scéna je luxus.

• 31.3.2018  21:50

Hodnocení mluví samo za sebe. Disney opět servíruje slaboučký příběh a navíc protkaný politickým podtextem do obludného rozměru. Rian Johnson vytvořil naprostý paskvil, který nejenže devalvuje předchozí díl z myšákovi kuchyně, ale i celou Lucasovu ságu. Bravo mistře

• 20.3.2018  18:13
    matka! (2017)

I v kusu hovna lze spatřit umění, pokud je vystaveno v galerii všem na očích.

• 13.11.2017  04:35

Spojení Cruise a Liman opět boduje, možná by se toho Tom měl před trvalou Mumifikací raději držet.

• 13.11.2017  04:17

„Valérian a Laureline“ podobně jakožto „John Carter of Mars“ inspirovali mnoho žánrově shodných děl. Lucas při tvorbě Star Wars listoval stránkami Valériana jako divý. Bessonovo filmové zpracování je vizuálně podmanivé, ale očividná snaha ukázat co nejvíc z tohoto hojného světa mu místy i bohužel škodí. Nemluvě o ústřední dvojici, která postrádá vzájemnou chemii a díky tomu jim tu mileneckou romanci nezbaštíte. Naopak působí spíše jak sourozenci. Valerian je přesně ten typ filmu u kterého mi zde na CSFD chybí hodnocení půl hvězdičkou, jelikož tři je málo a čtyři zase moc.

• 8.11.2017  06:39

Snyderovi stačí mobil a vytvoří vizuálně zajímavější scény, než kdejaká TV i filmová produkce. Klobouk dolů a mimochodem pro ty méně chápavé, příběh je o pomstě.

• 6.11.2017  02:51

Infantilní a bez jakékoliv špetky napětí či emocí. Emocionální momenty filmu prakticky neexistují ani ve scénách dramatických, jelikož vše je podřízeno humoru. Film se nebera vážně a jako takový ho odmítám i vážně ohodnotit. Pestrobarevné a snadno zapomenutelné pitvoření, které od odpadu dělí jen velmi málo. Jedna hvězda za Zeppeliny, nic navíc nový Thor na rozmezí dvou hodin nenabídne a to je opravdu žalostné

• 27.10.2017  17:44

Vizuálně podmanivá jízda. Těch 163 minut si divák holdující stylizací cyberpunku bude jistě pomlaskávat nadšením, vizuálně je 2049 naprostý skvost. Villeneuve a jeho tým zde odvedli kus poctivé práce a herci také. Bohužel příběh je již stokrát omílaná cesta o hledaní duše ve stroji. Nelze se ubránit dojmu, že Fordova vedlejší příběhová linka je daleko zajimavější námět na zfilmování, nežli další replikant dumající o podstatě chrousta na rozloze 163 minut.

• 29.8.2017  09:29
    Kokuhaku (2010)

Další z řady "over the top" japonské kinematografie. Snaha diváka za každou cenu šokovat důrazem na extrémní pojetí postav nefunguje. Celkovou atmosféru uvěřitelnosti navíc podkopávají nechutně přehrávající herci, kteří působí jak karikatury vystřižené z anime. Za příběh a celkem kvalitní práci kamery dvě hvězdy.

• 27.8.2017  21:39
    Trestanec (2017)

Slušně natočená studie potravního řetězce za zdí. Shot Caller je komornější krimi-drama, kterému se nedá upřít atmosféra. Hlavní antihrdina je dobře napsaný a jeho pohnutky ke konání nepostrádají logiku. Jelikož středobodem celého dění je právě hlavní postava, tím pádem na herci stojí dojem z celého filmu. Králokat (Nikolaj Coster-Waldau) svoji roli zvládá nadmíru dobře a film s přesahem dvou hodin táhne kupředu, což pro mne osobně bylo překvapení asi největší. Filmu bych jen vytknul poněkud uspěchanější pasáž transformace charakteru hlavní postavy a místy slabší hudbu.

• 20.8.2017  02:50

Bruce Timm se prý utrhnul ze řetězu a mnozí puritáni by ho za tu „sexuální revoluci“ v PG13 animáčích nejraději linčovali. Naštestí k nim nepatřím, tuhle sebeparodující jízdu jsem si užil parádně. Stačí jen trocha nadhledu. Po dlouhé době animák, který si plnou palbu zaslouží.

• 4.8.2017  00:37

Jedna hvězda za naprosto geniální scénu, kdy armáda přijíždí do města v taxíkách :D

• 1.8.2017  17:41

Bay se utrhl ze řetězu a začal oživovat mrtvé postavy bez jakéhokoliv vysvětlení, prostě tu jsou a basta. Logické lapsy jsou u Míši na denním pořádku a The Last Knight jich nabídne požehnaně. Pak do tohoto guláše vmíchame nové postavy, porno profesorku, nějaké děti, nové robůtky, nějaké to žánrové klišé a promícháme. Přidáme víc explozí i chaosu, jelikož scénář prakticky neexistuje. Scény se jen ve střižně poskládají tak, aby dávaly alespoň nějaký náznak děje a máme hotovo. Transformers se mohou servírovat nebohému publiku. Chuťovka za jedna hvězdu (vizuál), ale k odpadu má blíž. Tentokrát jsem ani nepočítal americké vlajky ve scénách, už je to jedno.

• 31.7.2017  06:15

Nudný a vcelku zbytečný reboot. Raimiho verze je stále z hlediska filmařiny o pořádný kus vpředu. Filmu by prospělo zkrácení stopáže o veškerou tu nicneříkající nudnou vatu, která je ubíjející. Jedna hvězda za Keatona, diky nemuž jsem tu nudu vydržel.

• 4.7.2017  05:48

Po Guardians vol. 2 a Covenantu další letošní zklamání. Nemám výhrady proti primitivním zápletkám, pokud jsou i tak zajímavé pro mne z pozice diváka. Zde to neplatí. F8 je změt pochybných dialogů s bizarní akcí, jež mě přestává bavit. A pokud si u filmu začínám klást otázky a všímat si kdejaké pitomosti je na čase se rozloučit. Aneb osmkrát a dost. O stupiditě scénáře netřeba rozepisovat dlouhé odstavce, jelikož je účelová. Přepálená stopáž je jen takový režisérský vtípek na rozloučenou.

• 21.6.2017  01:23
    Mumie (2017)

Mumie vylezla ze sarkofágu a já se nestačil divit, co za hnilobou páchnoucí film Universal poslal do kin. Největší překvapení je však totální castingovej fail, Cruise se do role nebojácného dobrodruha typově nehodí. Sám nevěřím tomu, že to píšu a v paměti mám ještě Posledního samuraje. Avšak, když se podívám na hvězdné foto gerontů z Dark Universe, vše se náhle vyjasní. Hlavně známá jména a s kvalitou filmů si budeme dělat starosti až potom, řekli si zřejmě kravaťáci z Universalu. A možná i proto padla režijní volba na Alexe Kurtzmana, který svůj doslovný rukopis zanechal v takových nezapomenutelných peckách, jak např. Kovbojové a Vetřelci či Amazing Spider-Man 2. Teď se jenom rozhodnout, která profese mu jde hůře, jestli psaní nebo režie?! Kurtzman mě protáhnul skrz pyramidy, Irákem, Anglickým nočním lesem a Londýnem. Zní to fajn, jen kdyby ta okružní jízda nepřipomínala cestu vlakem a nabídla i nějaké památné momenty. Obří hlavu z písku jsem už viděl (Mumie) a ani kdysi tohle opakovaní Sommersovi (Mumie se vrací) nijak neprospělo, tak proč šetřit Kurtzmana.

• 20.6.2017  04:27

Power Rangers byly odsouzeni ještě před samotným natáčením. Protože vzít low-budget TV show, nacpat do ní 100 mega a režii svěřit nevýraznému režisérovi bez jasné vize, tak to máte zaděláno na pořádný průser, který se stěží zaplatí.

• 11.6.2017  23:42
    Wonder Woman (2017)

Wonder Woman vtáhne do děje a už nepustí. Patty Jenkins svůj první blockbuster zvládla na výbornou, režii má plně v rukou a jde si rázně za svojí vizí, navíc jí pomáhá i dobře obsazený casting. Gal Gadot tak svým odpůrcům definitivně uvázala laso kolem krku, jelikož Wonder Woman v jejím podaní je uvěřitelná. Chris Pine je sympaťák a doufám, že se v budoucnu jeho postava navrátí. Snad jen Áres mohl dostat o trochu více prostoru a já bych si tu půlhodinku navíc s Wonder Woman klidně dal. Režisérka čerpala inspiraci i z Donnerova Supermana a na filmu je to znát. Wonder Woman prostě nejde nefandit. Akční sekvence a s nimi spojená síla hrdinů je věrná předloze, to se DC na rozdíl od vykleštěných čajíčků z Marvelu povedlo na plátno převést bez chyb. Krom pár slabších sekvencí v trikové části, nemám co bych filmu vytknul. Wonder Woman mi nabídla emocemi plné dobrodružství a nejlepší letošní komiksový zážitek.

• 3.6.2017  03:19

Pirátská sága je ve svém pátém pokračování cítit jakousi vyčpělostí, asi jako Jackův oblíbený rum. Záplateka je jednoduchá, navíc je obsažena přímo v názvu filmu. Ale to vůbec nevadí... Příběh je přímočarý a až na pár míst dobře plyne. Film také představí nové postavy, z nich nejzajímavejší je bezesporu hlavní záporák Kapitán Salazar. Je nepsané pravidlo, že pokud ukážeš zbraň měl by si i vystřelit. Bohužel zde to neplatí, Salazar je až po hříchu nevyužitý, jen taková jednohubka na rozjezd. Z nových hrdinů se představí dospělý Villův syn a jedna dcerka záhadného původu. Starý Jack je pořád ten stejný šibal a to je zároveň i menší problém, jeho postava se od prvního dílu zasekla ve vývoji. Snad se podaří Poseidonův trojzubec rychle slepit, aby mohl být v budoucnu uveden již čtvrtý prokletý Kapitán v pořadí... Když už jsem začal tou vyčpělostí.

• 1.6.2017  23:22

Z těch přívlastků co mi během sledovaní promítalo mé vědomí, jsem vybral dva, infatilní a prostě jen hloupý film. Na rozdíl od prvního dílů, zdejší absence jakkoliv zajímavého přiběhu je znatelně cítit. Bez něho zůstavá jen pachuť prázdných vtipů, digibordelu a v neposlední řadě také postav, které se na rozdíl od Ega evoluce nedočkaly. Až se TV Prima rozhodne točit vesmirná rodinná dramata, tohle jako předloha bude dostačující.

• 31.5.2017  13:48
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Diano, Twin peaks si budu dlouho pamatovat. Nabídl mi přehlídku bizarností i laciných dialogů, únavné atmosféry, která hraničí s navozením umělého kóma. Zároveň musím ocenit koncept celého seriálu, kdy v každém díle nacházím alespoň několik momentů, jenž svojí laciností vyvolávají bouřlivý smích. Mysteriózní, ale kdepak, žánrový přívlastek spíše komediální. Diano, na závěr si zabalím ještě jeden vynikající třešnový koláč.

• 28.5.2017  12:55

Kruh se uzavřel, ale pořád si myslím, že se z toho dalo vymáčknout mnohem víc. Příběh je z větší části recyklace už jednou viděného, kde sázka na nostalgické momenty vítězí nad novým směrem.

• 27.5.2017  00:33

Jakmile se Scott začal přehrabovat ve Vetřelcově minulosti, všechno šlo rázem kvalitativně do kopru. Covenant následuje příběh Promethea a jako bonus nám nadělí ještě blbější postavy, nežli díl předchozí. Téhle partě zaostalých kromaňonců by nepomohly ani ochranné skafandry, jelikož by si helmy obuly místo bot. Blbost zvesela kvete a David si dál může hrát na otce stvořitele. Když prominu tento omletý koncept zlobivého androida, zbyde mi pouze předvídatelnost finále a ucházející režie, včetně výkonů jednotlivých herců. Možná dozrál Scottův čas na to, aby to s Vetřelcem konečně nadobro zabalil.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7