Sloní muž (1980)

Film s úžasnou panoptikální atmosférou. Přestože je to jeden z mála "normálních" Lynchových filmů, je v něm zřejmý jeho rukopis. Je zde zřejmá lynchova vášeň pro něco, co je navenek zdegenerované a obecně považované za odporné, ale pod povrchem krásné (Sovy nejsou tím, čím se zdají být). Atmosféra filmu a temné prostředí ve kterém se odehrává připomíná peklo, což umocňuje skvělá černobílá kamera. Lynch je poprvé a naposled ve své kariéře lehce sentimentální, nikdy však není patetický.

Eurotrip (2004)

Jákl a Táborský potěšili, Budova u Village cinemas Anděl taktéž a občas to byla docela sranda, což jsem po pravdě moc nečekal a hodně mě pobavilo vyobrazení Bratislavy:)

Kupec benátský (2004)

Pacino je geniální a jeho postavy mi bylo vážně líto a potom jak se k němu (a všem židům) ostatní chovali jsem mu i pomstu přál a on si ji podle mě zasloužil. Místo toho dostala přednost klasická shakespearovká převleková šaráda, se kterou člověk bohužel nic nenadělá, protože to holt takhle mistr napsal, ale u mě to sráží výsledný dojem. Všechny v tomto filmu Pacino zastiňuje (snad vyjma Ironse) a ostatní postavy a jejich zápletky jsou nezajímavé a občas dost směšné.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Průměr až podprůměr. Neseděl mi Barnev v roli mladého Dítěte, který plní roli pouhé figurky, úplný konec filmu (poslední scéna) mě vyloženě naštval a vypadal spíš jako reklama na Plzeň, skoro stejně tak jako obhajování němců (asi němečtí koproducenti) a celkově mi humor filmu většinou uplně neseděl (to je možná můj problém). Kamera nezajímavá. Atmosféra knihy nezachycena a nepochopena. Skvělý je jedině Kaiser, jehož role starého Dítěte je však totálně nezajímavá a jediné o dělá je že čumí do ohýnku nebo na tu slovenu. Aspoň že tam byli některé hezké ženy, jinak bych se unudil.

Výplata (2003)

4* jen za to, že mám tento žánr rád, zápletka podle P. K. Dicka je dobrá a 4* jsem dal i horším filmům. Ale Ben Affleck je fakt špatný (nejen herecky, ale i castingem špatně obsazený, protože hraje geniálního inženýra, ale vypadá spíš jako akční hrdina) a s Umou Thurman, která také zrovna nezáří nefunguje pražádná chemie. Ale je to každopádně napínavé a dobře promyšlené.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Líbilo se mi špinavé vykreslení Paříže, některé scény, kamera a některé tipné scény. Příběh byl sice zajímavý, ale pohádkovější než jsem čekal, čirou pohádku z filmu dělal vypraveč, který naprosto ničil veškeré mystično, které ve filmu mohlo být a scénář mohl být lepší, potenciál tam byl. Takhle je z toho jen dobře natočená pohádka s několika skvělými scénami.

Sólokapr (2006)

Allen je jako vždy vtipný, s ním i Scarlett, které napsal, pro sebe typické dialogy, které jsme většinou ve fimech zvyklé slýchat od něj, ta je navíc ještě skvělá a krásná (jako v každém filmu, ale ty brýle nikdy víc). Jinak je to typická allenovka posledních let (vyjma Match Pointu, který mi seděl mnohem víc), objevuje se zde u Allena častý motiv nadpřirozena a kriminální zápletky zaobalené do vtipného příběhu. 70%

Potomci lidí (2006)

Ano, vyobrazení špinavé budoucnosti je výborné, herci jsou skvělý (nihilistický Theo v podání Owena je vinikající) a kamera úchvatná, jsou tu skvělé velice vtipné vedlejší postavičky (Syd, Marika a hlavně Jasper jsou TOP). ALE to nejdůležitější - zápletka mě trochu po geniálním úvodu zklamala, čekal jsem že se z toho vyvine něco zajímavého, třeba proč zrovna ona otěhotněla, vysvětlení co je to ten Human Project a tak. Dva momenty mě ovšem opravdu sejmuly a to jednak jízda autem městem za hudby King Crimson (to možná bylo taky proto, že tu desku znám a mám moc rád) a za druhé chůze s rozbrečeným dítětem v rozbořeném baráku. U mě tedy Potomci něco mezi 4* a 5*, spíše 4, ale je to těžké. Bezpochyby jeden z nejzajímavějších filmů roku s nejlepší kamerou roku.

Casino Royale (2006)

Jo, přesně tohle Bond potřeboval. O hodně lepší než minulé díly, mnohem reálnější, přesto stále velice vtipné a zábavně nadsazené. Craig je skvělý Bond, jenom ta láska mi moc k Bondovi neseděla.

Hrdinové (2006) (seriál)

90% první série, 70% druhá, pak jsem přestal sledovat.