Inferno (2016)

Hovadina, která absolutně pohřbila celkem slušnou předlohu a změnila smysl děje.

Boxer a smrť (1962)

Film dost dobrý, jen se k němu naučit německy, více než polovina dialogů Nj

Zvony pre bosých (1965)

Hm, film dost dobrý, ještě kdyby byly titulky, té germánštiny je tam přeci jen moc, výsledek pak jen 50%

Pan Nikdo (2009)

Trochu schiza, ale jinak moc povedená věc, alespoň trochu přinutí k přemýšlení. 80%

Život je úžasný (2013)

Absolutně skvělý film. Dawid Ogrodnik o míle předbíhá většinu kreatur, fasujících Oscary, jeho hraní je tak uvěřitelné, prostě fantazie. 99%

Rezistence (2015)

Trapná polopatická slátanina, prý pro teenagery-tak to je hodně uráží. Ono také navazovat na už dost slabý první film a snažit se udržet tu trochu koukatelnosti je asi práce pro vraha. Přitom z námětu (i když ne zcela originálního) by se dalo určitě něco vytěžit. Ztracený čas.10%

Zejtra napořád (2014)

Celkem zbytečný film, navíc občas nevkusně viditelní sponzoři(stavař v Cayenne...), slabý námět, patřičně tupý hrdina, nevidící vlísávající se VC, ale hlavně superman Blažek, vždy se objevující v pravou chvíli, aby obětavě zachránil kámoše, dokonce neváhá před ránem juchat kamsi k Prachaticům tahat pos***é auto ohrožované nas***ým divočákem z pole. Ale dokoukáno, hlavně proto, že přeci jen doutnala (a zhasla) naděje na něco...co se nekonalo. 35%

Hodinový manžel (2014)

Příběh takřka postrádá děj, je to spíš řada převážně veselých scének, ale některé mají zřejmě i snahu nutit k zamyšlení, přesto film odsýpá a baví. Obsazení super, jak pánská, tak dámská část, i když tam pár dam tvoří jen skupinové křoví. Pár nápadů dost dobrých (bydlení na dně, couvání na okruhu), vtipné a ne trapné dialogy, decentní připomenutí pana Hrabala (uletěl andělíček...jsme přece v Nymburce) a úplně zbytečná lanovka a Nízké Tatry- tak nááááhodné setkání. Báječná paní Divíšková a najednou takový "milionový" happy end, který film docela shodil (proč nemůže film o finančně tupém člověku skončit logicky exekucí). Fajn hudba a zvuk. Dobrý-55%

Happy End (1967)

Super věc, vůbec jsem netušil, že existuje(ostuda!!!), o to víc jsem nadšený, protože najít takový schovaný poklad, to jednoho potěší. Celý film doslova překypuje nápady, výborné "ygolaid", skvělé obsazení. 80%

Bitva o Sevastopol (2015)

Dobrý, hlavní hrdinka trochu šílený mix Jolie-vovič, akorát toho Sevastopolu se to nějakmoc nedotýkalo (až konec bojových scén). Podle mě trošku limoška, myslím, že Rudá armáda fungovala podstatně drsněji, tohle byl chvílema zamilovaný pionýrský tábor. Jasně, je to film, nějaká ljubov tam být musí. Určitě jeden z nej ruských válečných filmů. Doporučuji 70%