bearmeedek

bearmeedek

Méďa z Vysočiny

okres Žďár nad Sázavou
Rocker a romantik - oba ve výslužbě

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 23.5.2020  09:59

Film v červených číslech, ale ve skutečnosti je to číslo chladnější. Nikoliv mrazivě. Téma je klasické, podání bez velkých emocí a volným tempem. To tempo by nevadilo v určitých částech, kde navozuje vetší "filmovost". A jsou zde pěkné pasáže. Ale zrovna tak film s nálepkou mrazivého thrilleru potřebuje i trochu výbušného ohně. Konec dobrý, ale zase to podání - jako když vlak dojede na konečnou a všichni jen vystoupí.

• 22.5.2020  11:57
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Jako celek, úžasné dílo. Samozřejmě mám výhrady k dílčím prodlevám a někdy zbytečnému tlachání v uzavřených prostorách. Ale co je dokonalé? Spíš bych se vyjádřil k té poslední sérii, která zranila celý svět. Předělat závěr, tady ten vyhodit a udělat konec jinak (nevím jak) podle nějakých nářků? Pěkná blbost. Poslední série je jiná, než ostatní. Dost jiná. Ne, že bych jásal, ale tak to chodí i v životě, že není pořád slavnost na hradě. A jaký byl konec veselých šlechticů v historii? V dnešní době s oblibou říkáme, že svět se řítí do prdele. Proč by k tomu nemohlo dojít i v Sedmi královstvích? Podle odezvy jsem čekal nějaký hrozný konec a on nějak hrozný nebyl. Úžasná Daenerys (v septiku zrozená) dostala, co si zasloužila. V začátcích mi byla fuk, ale co ovdověla, šla mě celou dobu čím dál víc na nervy. Co je pravda, že Jon byl v poslední sérii podán značně ukňouraným, až vyděšeným dojmem. To si ten chlap nezasloužil. Jinak se ten konec rozptýlil tak nějak v dobrém. Migranti (Neposkvrnění) odtáhli zpět do divočiny a ti "hodní" si vybrali každý svou cestu.

• 21.5.2020  11:23

Po dlouhé první sérii se nedalo čekat, že by se najednou objevila logika. Druhá série a na jedné straně všichni stále zavřeni v tiskárně a na druhé straně všichni ve stanu. A veškerá "překvapení" spočívají v tom, kdo se zase jak dementně zachová. Debilně se chová i hlavní postava ze stanu, inspektorka. Jak jsem u první řady zmínil mentalitu národa, tak tady uvedu jen jenu věc: Teroristi a lupiči (protože nikdo jiný to není) spoléhají na to, že se budou chovat "hezky" a národ je bude milovat a bude jim fandit. A podivme se - ihned se to stane a občané Španělska jim fandí proti policii. Jo, já vím, tady na CSFD mají ti milí loupežníčci taky většinou fandy. Ale pokud by se tato událost stala u nás a doopravdy, tak mi nikdo netvrďte, že jim národ bude fandit ...

• 16.5.2020  12:21

Tolik nadšení a já se prostě do té tlačenice nemohu vydat. A vím proč. Začátek dobrý. Nápad je opravdu originální a akce jsou filmařsky udělány profesionálně. A tady to končí a začíná (bohužel i pokračuje) něco jiného. V první řadě logika děje. Kdybych měl vypsat, co všechno jsem pochytil, byl by to sakra dlouhý seznam. A někdy to fakt bolí. A dále. Mentalita země původu, země postav a jejich „přirozeného“ chování. Tento „folklór“ vidím běžně ve filmech z Mexika, Venezuely i Itálie, spousta dalších je směrem na východ. Tady mají Španěláci smůlu, že je všechno dění nakumulováno do menších prostor a ty osobnosti vynikají. A ona ta debilita na obou stranách fronty jde občas opravdu na nervy. Možná by pomohlo podstatně zkrátit metráž, vynechat spoustu dementního tlachání. Nejsem zásadní vyznavač amerického pojetí filmů, ale toto téma by určitě líp vyznělo z Ameriky, Británie, Německa … 70% - po PRVNÍ SÉRII.

• 15.5.2020  09:20
    Ta druhá (2020)

Upoutávka k filmu naznačovala, že půjde o hodně ujetou záležitost, která by ale mohla být dost humorná, a to bez nároku na další kvality. Bohužel si Netflix udělal další sračkový zářez (kdo tam ty magory platí?). Největší chybu vidím v obsazení Lauren Lapkus, která byla vším nepříjemná nejen hlavní postavě, ale především mě, divákovi. Myslím, že obsazení známou herkou z áčkových komedií by dopadlo lépe. A potom samozřejmě zpracování filmu samotného. Nejhorší ale je, že po filmu jsem si neřekl - byla to krávovina , a šel dál. Ještě dlouho po tom jsem měl dost nepříjemný pocit.

• 14.5.2020  09:51

Nevím, jestli jsem byl u první filmu lépe (nebo spíš vhodněji) naladěn, ale toto pokračování mě moc nebralo.

• 10.5.2020  12:31

Nedokoukal jsem to. Neuvědomil jsem si předem, že tato hudba je vzdálená mým hudbám a že ve filmu bude chybět alespoň nějaký prašivý běloch.

• 10.5.2020  12:29
    Stážista (2015)

Předem jsem byl dostatečně varován. Když byl film nový, hned jsem jej obešel. Když mi ho teď běžná TV stanice naservírovala v "hlavním vysílacím čase", tak jsem to risknul. Komedie a romantika, včetně děje, bývá v podobných filmech daleko lepší. Ale nebolelo to. Nesdílel jsem pocity zklamání, které u Roberta De Niro měly jeho fanynky. Byl mi fuk, já se díval na Anne.

• 8.5.2020  09:51

Nemohlo mě nic překvapit, protože jsem byl předem dostatečně varován. Přesto jsem do toho šel. Protože fotbal nesnáším, rozdělím film na třetiny. První třetina je rozhodující jestli přestat nebo pokračovat. Konverzační humor mezi Aniston a Sandlerem je debilní a nepříjemný. Navíc Sandler tam vadí sám o sobě. Druhá třetina je parodií na klasické detektivky a první vraždou se film stává možností vydržet u velmi nenáročné oddechovky. Třetí třetina se už podobá jednoduché komedii. Nebudu nikomu doporučovat, ale pokud chcete něco na večer pustit svému psovi, neuděláte chybu, je to v češtině (můj pes neumí číst). 50%.

• 6.5.2020  11:01

Dívám se na jeden zimní výlet, čekám, že Polívková bude za klasickou blbku, čekám na humor, případně čekám, že mě něco trochu nadzdvihne. Nic z toho, jen pěkná příroda a hodně sněhu. Na odpad to není, ale vrcholy jsou vidět jen tatranské.

• 5.5.2020  09:51

Pro dospělého nedívatelné.

• 3.5.2020  16:47
    Yesterday (2019)

Docela příjemné, ale čekal jsem trochu i nějakou "facku". Chválím konec, kdy nedošlo k nějakému probuzení nebo osvícení po dalším nárazu. Že svět zůstal ochuzen o Beatles, Coca Colu a Harry Pottera. 68%.

• 3.5.2020  16:41

Nedokoukal jsem, protože nikde nebylo řečeno, že se na to dívám za trest ...

• 1.5.2020  10:46

Romantické drama, někde nazývané "populární drama". Jednohubka, která neurazí a patří do kategorie: "na něco se jen tak podívat".

• 29.4.2020  09:57

Jsem moc rád, že se Netflixu v poslední době něco podařilo. Akční film, který je akční, scény jsou rychlé a je jich hodně - povrchním pohledem se dá říct, že celý film je jízda. Další pocit - akce jsou na takové úrovni, že v kině na plátně by to byla lahůdka. A nebudu papouškovat, že Chrisovi ta role parádně seděla.

• 29.4.2020  09:48
    Big Hit (1998)

Dobré jako lehčí komedie a oddechovka. Dobré retro. A právě to retro (stáří) bere filmu punc akční/ thriller. Určitě ale nevadilo vidět.

• 26.4.2020  12:00
    Protiúder - Vendetta (série) (2020)

Tato série poněkud rozhrkaná. Opět první čtyři epizody dobré. Šestka byla absolutně mimo mísu, a zároveň zbytečná. Jestli chtěl někdo do akčního seriálu nacpat umění a nostalgii? Dále už v předepsané ose. Sice snaha překvapit velkým počtem "zvratů" a trochu i naivně, ale o tom už se ke koci seriálu moc nepřemýšlí.

• 26.4.2020  11:55
    Ztracené (2003)

Začátek mě nepřišel nijak zajímavý, až nudný a přemýšlel jsem, jestli mám vytrvat. Pak začal opravdový děj a už mě to chytlo. Napětí, atmosféra, troška krutosti a délka filmu vůbec nevadila.

• 25.4.2020  17:36
    Protiúder (TV seriál) (2010)

Tato série byl určitě dobrý počin. Některé série byly na velmi dobré úrovni, některé ne až tak a jedna docela nic moc. Průměr za celek ale stejně vychází na 80%. Komentáře jsem psal k jednotlivým sériím, protože jsem to tak cítil.

• 22.4.2020  09:06

Western natočený v tomto století. Těch zase tak moc není. Další verze povídání o známém zločinci (ochránci?) Jesse Jamesovi. Spíše než ponurý western je tato verze natočena více odlehčeně, je zde náznak romantiky a ať to zní jakkoliv blbě, tak i radosti ze života. Takže místo nějakého pitvání příjemná pohodovka.

• 19.4.2020  11:08

Po seriálu "Vražedné záhady slečny Fisherové" dostala Fišerka svůj samostatný film. Seriál jako takový byl lepší, měl své osobité kouzlo. Ale před pěti lety prostě skončil. A skončil polibkem, na který se čekalo 34 epizod. Film o dalším dobrodružství je kino-novinka z února 2020. A příjemný je především tím, že se znovu můžeme podívat na ty k ledu uložené postavičky a chvilku sledovat další vývoj vztahu mezi "slečnou" a Johnem. Konkrétně, po pěti letech došlo na druhou pusu a na první ...

• 17.4.2020  10:10

Divákům často stačí málo. A potom se stane, že se na zbytečný film podívá i někdo jiný. Tento okamžik podpoří i pár známých jmen. Londýnský gangster - už ten název je zavádějící. Chlapíka znalo jen pár lidí v jedné čtvrti a "gangsterem" se stal ve chvíli, kdy si řekl: "Tak, a od teď to jsem". Film je nudný a hrozně suchý. Ke konci trochu ožívá a samotný konec je ihned spláchnutý rádoby překvapivým průjmem. A jiný divák, než těch 9 tisíc, kteří vytvořili nadprůměrné hodnocení, si řekne: "Proč???"

• 15.4.2020  10:22

Viděno z nouze. Myslel jsem, že Austrálie by mohla podat dané téma trochu záživněji.Film je hodně slabý, je tam zbytečně moc domorodců a jediné, co stálo za pohled, tak byla australská příroda.

• 5.4.2020  09:36

V roce svého vzniku by to bodovalo daleko víc, ale to nebylo kde hodnotit. Dnešním pohledem je to pohodové retro z atraktivního prostředí a klasická romanťárna té doby. I když je film z výcvikového střediska, tak je opravdu hlavně romantický, se spoustou klasických "zvratů". Objevilo se i pár dobrých scén. Vhodné v době světové karantény, kdy vypadne totálně internet, nefungují filmové aplikace ani satelitní archív a kromě nezáživných programů v TV náhodou funguje jen Netflix.

• 3.4.2020  10:48
    Anna (2019)

Dobrý. Film splňuje všechna kritéria, která byla požadována. Není vynikající, protože k tomu zde chybělo více temného napětí a ještě nějaká výrazná příchuť. Ale jinak fakt dobrý, na dívání na obrazovce určitě. Kdybych viděl v kině, tak mohu porovnat s Rudou volavkou a ta by určitě zvítězila. Myslím, že vítězí i tak. Tím ale určitě nechci srážet hodnocení tohoto filmu a pocit z dobré zábavy. Řežby tělo na tělo na velmi dobré úrovni a vůbec si nebudu připouštět nějakou realitu, protože jednak by to nebylo slušné a jednak u Johna Wicka si to nepřipouští nikdo. Občasné návraty ke stejné scéně, ale z jiného pohledu nebo s diváckým dokončením scény, přinášejí vždy nějaké mírné překvapení, to bylo taky dobré. Tak tedy 78%.

• 1.4.2020  11:55
    Stan a Ollie (2018)

Námět přitažlivý, ale provedení docela suché. Kromě těch dvou hlavních osob. Až závěr filmu už nebyl nasucho, takže zachránil moje celkové hodnocení.

• 1.4.2020  11:52
    Místo zločinu Ostrava (TV seriál) (2020)

Jak to bývá, některé díly horší, některé lepší. Ale seriál mě zaujal víc, než některé jiné. Hodně potěšily "kulisy" Dolní oblast Vítkovice. A poslední díl byl dokonce vygradováním.

• 1.4.2020  11:48
    Hra o trůny - Série 1 (série) (2011)

Asi je zbytečné 9 let od vzniku první řady přidávat nějaká moudra. A není to ani o tom, že bych těch 9 let nevěděl o existenci seriálu. Prostě všechno má svůj čas a já mám teď výhodu, dát si to plynule pěkně za sebou. Jen budu mírně souhlasit s těmi, kteří třeba do půlky první řady hledali tu absolutní pecku a ono to zas tak naplno nezářilo. Ale byl jsem trpělivý a ono to pak přišlo.

• 31.3.2020  10:36

Nápad sice ujetý, ale ne, že by z toho nemohl být film. Kdyby to někdo zpracoval jako thriller nebo i jako kriminální komedii, vyznělo by to určitě lépe. Takhle to bylo divné, a prostě divné a výsledným pocitem, že se bez toho obejdu.

• 28.3.2020  10:03
    Seal Team 6 (TV seriál) (2017)

PRVNÍ SÉRIE. Tady si tvůrci neujasnili, co chtějí předložit. Na to, že se jedná o minisérii s klasickou délkou epizod, musíme sledovat nejen tu hlavní linku, tj. speciální vojenská akce, ale i návraty z akcí a naprosto veselé opíjení a pohodičky, a dále rodinný život, převážně partnerské krize. A tyto tři linky vždy v každé epizodě. A navíc, každá postava z teamu je hlavní, takže těch „příhod“ je dost. Skoro to působí jako záměr k nějaké oslavě Ameriky. Někde jsem v komentáři zahlédnul i přirovnání k akční telenovele. Musím se přiznat, že tahle myšlenka mě po pár dílech taky napadla. A tyhle všechny věci právě (a bohužel) rozbíjejí podstatu akčního seriálu. Naprosto jiný level je například Protiúder. Výjimku tvoří ovšem poslední epizoda. Akce jak má být tentokrát minimálně do půlky a tahem. Návrat a různá shledání jsou logickým vyústěním a patří sem. Samotný závěr je nečekaná pecka mezi oči. Poslední epizoda je za 5*. Nemůže ale ovlivnit celkové hodnocení série - 60%. DRUHÁ SÉRIE. Tady to vidím hodně jinak než ostatní, protože pro mě je Dvojka o moc lepší. Vše, co jsem kritizoval v Jedničce, tady zmizelo a děj se věnuje tomu hlavnímu, činnosti seal teamu. Napětí na dobré úrovni, poučení o nepolepšitelnosti parchantů a taky krutá realita, kdy na úplném konci zařve i pár těch "hodných". Dvojka za skoro 90%.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37