bearmeedek

bearmeedek

Mirek z Vysočiny

okres Žďár nad Sázavou
Rocker a romantik - oba ve výslužbě

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 17.9.2018  10:51

Hodně podařený film. Naštěstí jsem nemusel být v „tom“ zařízení, ale věřím, že bylo podáno dost reálně. Problém byl jasný a existuje. Ne jak jeden chytrák napsal, že nevěří existenci tak extrémního alkoholismu a navíc, že film byl dobrá komedie. Asi se chudák neumí rozhlížet v reálném světě. Herecké výkony byly moc dobré. Překvapil Švehlík a ostatní herci i neherci velice uvěřitelní. Dušek je klasika, takže netřeba ani zmiňovat, ale třeba Ondřej Malý také zabodoval. Člověk neodchází z kina s radostným pocitem, ale rozhodně s dobrým pocitem z dobrého filmu.

• 14.9.2018  11:35

Film byl ve své době určitě hodně úspěšný pro lidovou zábavu v historických kulisách. Viděl jsem jej náhodně několikrát, a protože jsem konečně navštívil Karlštejn, musel jsem si znovu ověřit autentičnost filmové lokality. Takže teď i trochu jiný pohled na tento film. Kromě zajímavých prostor hradu i malá myšlenka, že Jana Brejchová byla ve svých 33 letech v roli císařovny nádherná.

• 13.9.2018  14:18

Na životopisný film by to bylo dost zkratkovité, ale zabalené do muzikálu to dává příjemnou pohodu. Docela mě to mile překvapilo. Hudební složka sice má úvody několika skladeb jakoby to byla stále jedna a ta stejná. Nic to ale nemění na celkovém dojmu, místy až pohádkovém a určitě romantickém. Použití „krásných“ postav společně s „obludami“, ovšem uvnitř „krásnými“. A klasická osa příběhu jak z české pohádky, kdy se chudý Honza dostane až ke králi (tady královně) a ve své pýše a bohatství padne zase dolů na hubu, aby začal znovu.

• 12.9.2018  17:03
    Ben Hur (2016)

V průběhu filmu jsem se stále nemohl zbavit dojmu, že se dívám na staro-římskou telenovelu. Ale z lásky k historickým filmům a římské době dávám - Dobrý.

• 11.9.2018  12:47
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Premiérové vysílání seriálu jsem sledoval a nyní jsem zjistil, že vzhledem k pozdější účasti na tomto webu jsem nemohl ohodnotit. Takže zpětně: seriál považuji za slušnou procházku českou moderní historií. Některé série (nebo epizody) byly lepší, některé horší. I tak to bylo pro mě zajímavější, než některé současné historické seriály.

• 1.9.2018  10:49
    Queen v Budapešti (koncert) (1987)

Kdysi jsem viděl tento film v kině. A určitě jsem byl uchvácen. Proto nyní zklamání z obrazové kvality na DVD, kde každý menší pohyb vyvolává na obrazovce rušivé pruhy.

• 1.9.2018  10:39
    Lady Bird (2017)

Pořád nevěřím svým očím, kdy se podívám na záplavu hvězd v pravé části obrazovky i v dalších hodnoceních. Film o ničem, velká nuda a hlavně ztráta času.

• 31.8.2018  14:51

Tentokrát souhlasím s procentuálním hodnocením. Téma, které se zdá být přiblblé, bylo zpracováno kupodivu jakoby "reálně", takže není problém strávit večer ve společnosti výškového rozdílu jedné lásky. Romantika sice city nedrásá, ale párkrát se člověk i zasměje.

• 30.8.2018  12:07

Film začíná jako dobrý thriller. Vzhledem k tomu, že je to podle skutečné události, sklouzne místy podání k dokumentární poloze, ale skutečnosti v případu - vyšetřování, které ani nechce nic vyšetřit, hon na čarodějnice od místních obyvatel - samo o sobě udržuje pozornost. Samotné zpracování je bližší televiznímu filmu. Nic to ale nemění na síle tématu a zajímavé kriminálce.

• 27.8.2018  09:41

Taková indiánská pohádka. Míněno v dobrém a potěšilo, že film je i vzhledem ke svému vzniku v barvách.

• 23.8.2018  10:57
    Jan Palach (2018)

I když jsem počítal s tím, že dosavadní recenze budou pravdivé a film uplyne v klidném tempu, tak jsem neváhal kvůli pohledu na zpracování té doby. O to víc jsem byl překvapen i kvalitou filmu. Ten působivě podává tu tragickou historii, o které se dnes někteří lidé málem opět bojí mluvit. Velice zajímavé byly i úvodní epizody z brigády v Kazachstánu a ve Francii. Dále chování různých lidí v různých etapách roku 1968. K tomu úžasné kulisy doby a neokoukané postavy, které také působily dobově. Tohle všechno se tvůrcům povedlo. A to dokonce tak, že by film měla vidět hlavně mladá generace, ale jinak všichni Češi (Slováci, Čechoslováci). V tom je celá podstata filmu, ne v oslavě toho, že se nějaký mladík upálil. Jak tu místo hodnocení filmu skuhrají někteří „znalci“. Může se stát, že i já u některého filmu nebudu chápat, proč se o daném tématu musel točit film. Ale to u Jana Palacha zcela odmítám, protože je to o úplně něčem jiném. Pouze na konci filmu jsem postrádal pár psaných vět, že JP nebyl jediný a uvést pár dalších jmen. Pátou hvězdu přihazuji za … za to všechno. Zároveň si také myslím, že tento film nebude mít v naší zemičce velkou návštěvnost.

• 22.8.2018  16:43
    Specialisté (1985)

Neznal jsem a potěšilo. Ačkoliv se jedná o francouzskou kriminálku, nejde o drsnou FR školu. Dýchá z toho větší pohoda a zábava.

• 22.8.2018  16:40

Nové MI kupodivu nezklamalo a po dobré pětce pokračuje v plném tempu. Rebecca se vrátila a kromě kamarádství naznačuje Tomovi i jiné city. Tom si neplánovaně ujasní, jak je na tom opravdu se svým utajeným a nebezpečným manželstvím a začíná chápat, že dál už jde jen sám (opravdu?). Ale o tom samozřejmě film není. Spousta parádních akcí, napětí, úžasné honičky a Bond má co dohánět. Jo, a krutá minutáž by se klidně snesla i trochu delší. Význam vidět pouze v kině.

• 18.8.2018  11:26

Přestože film nemá až tak klasickou westernovou linku, jedná se o opravdu příjemný western. Spojení těchto dvou slov může vypadat podivně, ale to, co filmoví (rádoby) znalci označili jako nezajímavé a slabé, mě pobavilo. Tedy spojení a putování bývalého bankovního lupiče a jeho potenciální nové dcery, malé holčičky. A za zmínku stojí, že při tom putování vidíme spoustu krásné krajiny.

• 15.8.2018  17:58

K filmu mě přivedla poznámka o maniodepresivním otci, který převezme péči o své dvě dcery, když manželka odjede do New Yorku za zvýšením kvalifikace. Mark Ruffalo zahrál tuto roli dost slušně a na film se dalo v TV dívat. Ale neubránil jsem se myšlenkám o přístupu té matky. Vzhledem k jeho záchvatům nedovolila manželka, aby muž bydlel s ní a dětmi. A náhle se může nastěhovat domů a samostatně pečovat. Najednou je plnohodnotný manžel, s jednou výjimkou. Při víkendových návštěvách ženy doma, kdy ve všem vystupují jako normální manželé, je mu odepírán sex. A potom, po skončení studia, vezme žena práci v New Yorku a nechá mu děti v další péči. Vzhledem k tomu, že se jedná o skutečný příběh, pochybuji, že se ještě někdy vrátila domů a nenašla si někoho jiného v „novém světě“.

• 4.8.2018  09:11
    Žoldnéř (1968)

O westernu mám trochu jiné představy. Tohle bylo příliš špagetové, převážně do komedie a naivní zpracování.

• 2.8.2018  11:09

Film byl natočen na motivy skutečné události. A ta se odehrála přesně v těchto dnech před 73 lety. A určitě, vzhledem k závažnosti situace, není až tak o kvalitě zpracování triků a áčkovém podání. Například plující loď USS Indianapolis nebo její potopení je filmařsky hodně odrbáno, ale o to tu nešlo. Ani opravdové žraločí hody nejsou podány v horrorovém stylu „Čelistí“ a dalších žraločích trháků. Ale je to o to působivější, že se to fakt událo. Tohle by snad ani žádný žraločí scénárista nevymyslel, nebo by si to nedovolil. Každý z prvních třech dnů ztroskotání zahynulo nebo převážně bylo sežráno žraloky kolem 200 námořníků. Podle přeživšího námořníka brázdilo moře v místě ztroskotání 120 až 150 velkých bílých žraloků. A následný proces s kapitánem lodi byl také šokující. Historie přepravy atomové bomby určené pro Hirošimu mi nebyla známa a je tedy dalším zajímavým zjištěním. Takže odsoudit kvalitu je snadné, ale film si určitě zaslouží poctu za zpracování tohoto tématu malým nadprůměrem – 65%.

• 26.7.2018  11:29
    Tři pohřby (2005)

Zvláštní podání filmu mi vyhovovalo. Časové skoky byly dobře udělané a hlavně na začátku je potřeba včas pochopit, že bude "skákat". Atmosféra filmu byla dobrá, ale maximálně do dvou třetin. Potom už to přestávalo udržovat nastavenou linku. A ten konec: Nejprve začne Tommy úplně magořit, a pak to skončí rozmáznutím nikam. Škoda.

• 24.7.2018  12:55

Překvapivě dobré. Teda zábavné. Celý film nutí k mírnému úsměvu a je příjemně zábavný. Pan Skála v nezvyklé roli bojácného a nesmělého mladíka. A vyznání lásky v džungli bylo super.

• 23.7.2018  10:37

Zvláštní. Původní film, pokud si pamatuji, měl u diváků veliký ohlas, protože v té době to bylo něco nového. Návrat filmového muzikálu, známé písničky nejtěžšího kalibru široké oblíbenosti, spousta hvězd, jednoduchá - ztřeštěná zápletka a atraktivní letní prostředí. A přesto je starší film v modrých číslech a nový se červená. O novém pokračování jsem si nedělal iluze a i uvaděčka v kině se mě ptala, jestli to mám za trest. No, zoufalé to nebylo. Prolínání minulosti a současnosti bylo příjemné a naopak ta minulost byla zajímavější. I když už divák znal ten děj z letmé zmínky, tak „provedení“ bylo zábavné. V současnosti už se nedozvíme nic nového a posloucháme ABBU v dalších úpravách. Je jasné, že šlo jen o obchodní záměr, ale v klidu se to dá vidět. 65%.

• 20.7.2018  15:58
    Renegáti (2017)

Luc Besson se podíval na několik starších filmů a napsal scénář. A tady došlo k několika chybám. Děj není nijak originální a jeho zpracování je (navzdory k hloubce jezera 50 m) docela suché. Žádné známější tváře, kromě neakční postavy velitele – J.K.Simmons. Všichni „renegáti“ jsou v pohodě a neustále vtipkují. Že jde o béčko bylo jasné předem, ale i béčko může být nářez. Tady to byl jen zářez do pažby bez dalšího vyvrcholení. 50%.

• 19.7.2018  10:32
    Mrakodrap (2018)

Na Dwayne(ho) ještě chodit můžu, protože k současným "kvalitám" jiných akčních legend má ještě dost daleko. Opět je zbytečné vůbec přemýšlet o reálnosti této akce (10%), to určitě nebylo účelem. Akce a napětí mají grády, takže Mrakodrap, kterému jsem zas tak moc šancí nedával, splnil kritéria akční zábavy.

• 18.7.2018  15:57

Zlodějská historka, která tu dlouho nebyla. Rozhodně mě bavilo otevřené soupeření dvou "hrdinů" na různých stranách zákona. A pokud přestřelka na začátku byla dobrým úvodem, tak ta závěrečná všechno přebila a zaslouží vysoké hodnocení. Film o chlapech a pro chlapy.

• 17.7.2018  10:34

Začátek ještě nevypadal tak špatně. Když se ještě nevědělo, jestli to bude černá komedie nebo horror. Pak přijde to druhé, ale čím víc se posouváme ke konci, tím víc je to blbé. Nechal jsem se nachytat minimálně průměrným hodnocením. Některým lidem by měli zakázat dívat se na filmy, aby nemohli hodnotit.

• 9.7.2018  10:21

Padesát (!) let starý western a přesto výborný film. Z poloviny působí jako klasický thriller. A těch pár lidí, co to ohodnotilo, to zjevně dost podhodnotilo.

• 4.7.2018  12:58

Komu se toto líbilo, tak mu stačí k potěšení opravdu málo. Jedna velká Limonáda. Bez většího nápadu, humoru i napětí.

• 2.7.2018  11:18
    Maršál (1969)

Nerad bych použil výraz - netradiční western, ale je to spíše příběh z dávných dob. A ačkoliv je to místy pomalejší, film je hodně příjemný a neopakuje situace ze spousty jiných westernů.

• 30.6.2018  09:06

Tohle mě moc potěšilo. Dobré postavy a nádherná atmosféra. A dál už o tom nejde moc psát. Prostě jen mít zážitek. Samozřejmě to není komerční film ani film pro každého.

• 30.6.2018  08:56

Nejásám jako ostatní, ale vidět se to dá. Protože pár pousmání tam bylo. Nápad je samozřejmě blbost, hlavní hrdina nezajímavý a s pouťovým koncem to přehnali.

• 27.6.2018  11:02

"Zákulisní doplněk" k filmu Dunkerk. Pro lidi, kteří netráví život přehrabováním historie, nádherně ukazuje postavu Churchilla, jeho zvláštní chování a nálady a neoddiskutovatelný, záslužný čin ve válečné historii, který předem vypadal jako fantazie.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23