bearmeedek

bearmeedek

Mirek z Vysočiny

okres Žďár nad Sázavou
Rocker a romantik - oba ve výslužbě

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 16.11.2018  14:27

Překročím všechny nezáživné, podprůměrné a skoro průměrné hlášky s úšklebkem na rtech a ohodnotím nadprůměrem za krimi gangsterku, která mě bavila.

• 15.11.2018  13:14
    Zločinec (2008)

(Ne)populárně naučný film o tom, jak se slušný člověk při obraně rodiny a soukromí může dostat do nejhlubší řiti. A ta je zde ukázána velice reálně a beznadějně. Další „slušňák“ (na kontě asi 12 mrtvých), v podání Val Kilmera, je sice jen ve vedlejší roli, ale spolehlivě přehrává ostatní. A to v něm Kilmera těžko hledáte. Harold Perrineau je v roli šéfa dozorců dost úchylný se svou hrou “Na dvorku si mukli hráli“. Může něco takového vůbec dobře dopadnout? Kdo neviděl, ať hádá. Já jsem byl spokojen.

• 14.11.2018  13:02

Podivné, že chlápek s tvrdým šutrem ve jméně, natočí jednu ze skutečných událostí celosvětově známé tragédie jako telenovelu. Bez toho, že bych chtěl nějak snížit význam té události, se tento film nepovedl a dokonce nudí. Dívat se na to byla ztráta času.

• 13.11.2018  15:19
    Zmrzlá zem (2013)

Dost mě překvapuje nízké hodnocení. Důkaz toho, jak jsou lidé lhostejní nebo povrchní. Téma i příběh je dost slušně našlápnutý. A celkový dojem umocňuje vědomí, že je to natočené ne jenom na motivy skutečných událostí, ale přímo podle těchto zvěrstev. A mě tedy film bavil.

• 12.11.2018  15:01

Polovina filmu málo záživná. Rychleji stříhaná mozaika, plná barevných bublinek a bárbinovských nálad. Trochu poutavější je děj při spuštění samotné akce a tak nějak neodejdeme nadšení, ale ani naštvaní. Čeho si nemůžeme nevšimnout je, že Sandra Bullock zde vypadá skvěle, tedy lépe než v předchozích filmech, a dokonce vypadá daleko mladší než Cate Blanchett, která naopak mladší je.

• 11.11.2018  10:56

I tady mi stačil pouze jeden díl. Absolutně nemastné a neslané, umělé atd. Hlavní postava ne taková, abych jí věřil. No a to prostředí, to vymyslel někdo o stolu?

• 11.11.2018  10:51

Docela nezáživné. Už si ani pořádně nepamatuji, o čem první epizoda byla, takže není třeba pokračovat.

• 11.11.2018  10:47

Nebýt úvodního upozornění, že se jedná o film natočený podle skutečné události, začalo by to obehranou historkou o vyloupení významné banky tunelem vykopaným z vedlejšího obchodu. Jenže to tenkrát tak opravdu proběhlo, loupež se povedla a nikdy nebyla objasněna. Další souvislosti objasněné v závěru, týkající se skutečných postav z oblasti mafie, porno průmyslu a vysoké politiky. Takže ať je do filmu přimícháno cokoliv vymyšleného, tak je to uděláno moc dobře a poutavě.

• 7.11.2018  14:12

Přestože se nejedná o žádný velkofilm, tak jsem to vnímal jako příjemnou retro kriminálku, k čemuž přispívá Francie i Diane Kruger. Moje pocity se pohybovaly okolo 70%.

• 6.11.2018  15:04
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Začátek vypadal velice slibně. Dobré kostýmně i zpracováním doby. Pak ale chybělo větší napětí a ponurost doby. Jenže to možná bylo tím, že ještě neproběhnul únor 1948. Ovšem ten ruský (pardon – sovětský) parchant stál za to i v době poválečné „svobody“. Hlavně na konci. Ten jeho pohyb rukou byl drsný.

• 5.11.2018  14:48

Absolutní bomba! Opravdu bych chtěl dát víc než 100%. Jako divák i jako muzikant. Vznik skupiny Queen, ale hlavní je zde všude Freddie Mercury. A je zde popsán se všemi svými sny i slabostmi. Od začátku silný v hudbě a víře vystoupat jako hudební hvězda až do nebes. Jeho první láska Mary, přechod k přátelství a nakonec snaha vlastnit ji jako věc ve svém životě. Láska k mužům je zde podána jako nevyhnutelná, ale v žádném případě to nevyznívá hanlivě. Ramiho ztvárnění Freddieho je úžasné a zrovna tak ostatních členů kapely. Např. postava Briana Maye je jako by to hrál on sám! Celý film je citlivě natočený a ukazuje spoustu podstatných věcí ze života kapely a Freddieho. Za všechno třeba nahrávání ve studiu nebo boj s vydavatelem. A k tomu autentická, nesmrtelná hudba a je jedno (mělo by být), jestli je divák příznivcem této kapely nebo ne. To završuje koncert Live Aid ve Wembley v roce 1985, kde Queen předvedli ve 20-ti minutách něco, co bylo nazváno nejlepším koncertem všech dob. Tato část byla ve filmu logicky doplněna dobovými záběry na stadion při koncertě. Působivé a pro muzikanty dvakrát. Nejlepší film toho roku, a pokud chce někdo hodnotit, tak jen na velkém plátně s obřím zvukem.

• 4.11.2018  09:58

Tušil jsem, že film nebude ve zlatých číslech a počet návštěvníků kina mě utvrdil v tom, že lidi v dnešní době nemají rádi témata z té doby. Zavírají před ní oči a to by v kině nic neviděli. Na filmu je vidět velký rozpočet a způsob natočení tak trochu převyšuje český standard. Protože nejsem fanatický sportovec ani fanda, tak nesdílím zklamání z toho, že se basketbal ve filmu nehrál o hodinu déle. Je to jeden z mnoha (?) filmů ukazujících naši minulost a myslím, že je hodně působivý. Akorát jsem nepochopil v závěrečných titulcích českou hymnu v techno provedení. Komu byl tento „vzkaz“ určený? Nebo je to vize naší budoucnosti, že kráčíme do pr .… ? P.S.: Váhal jsem mezi 4 nebo 5 hvězdiček. Těch 5 posunulo film do červených čísel, které si zaslouží, tak to někdo nepodělejte.

• 4.11.2018  09:26

Honosný název a nic moc přitažlivé téma. Když jsem se konečně odhodlal, zjistil jsem, téma není tak podstatné, ale že jde o dobře natočený film. Souhlasím s tím, že zde kraluje Jude Law. Jeho postoj k lásce mě až tak pochopitelný nebyl. A roli Kate Winslet tady asi mohl hrát kdokoliv příjemného vzhledu. 70%.

• 3.11.2018  11:19

Neuvěřitelné, co všechno narval Paul do jednoho filmu, a přitom to nádherně funguje. Nebudu si lámat hlavu, abych za každou cenu vypotil nějakou chytrou větu, kterou k filmu ještě nikdo nepsal. Prostě mě to přibilo k obrazovce a zanechalo silné dojmy. Jediná chyba filmu vůči divákovi je, že ukázal na začátku, že hrdinka všechny ty sračky přežije. Ale bylo to prostě umělecké propojení začátku a konce.

• 31.10.2018  15:55
    V řetězech (2006)

Film už mám dávno, ale nějak se mi do něho nechtělo. O to lepší je, že když teď z nedostatku jiné nabídky šmátrám ve starém archívu, tak se objevují skvělé kousky. Nebudu si obtěžovat hlavu reálností té rychlé proměny a budu myslet jen na pěkné herecké výkony. A celý film drží pevně na nohách i nesmrtelné blues. Ještě malá poznámka. Díval jsem se na film se sluchátky na uších, takže okolo bylo ticho a byl vidět jen obraz. Šel okolo syn a ptá se: ty se díváš na porno? Zasmál jsem se, protože porno to není a je vidět, jak důležité jsou všechny složky vnímání.

• 30.10.2018  15:42

Toto DVD je pokladem českého rocku. Na koncertním disku z 26.3.2007 (Lucerna Music Bar) je průřez Hladíkových „efektů“ od THE MATADORS po různé varianty BLUE, MODRÝ nebo M. EFFECT (EFEKT). Pro mě je nejatraktivnější předvedení téměř klasické sestavy z období Světa hledačů a skladby: Zmoudření babím létem, Rajky a Zázrak jedné noci. V době jejich zrodu neměl tento hudební styl u nás obdoby. Taky dvojice kláves a jedinečných hlasů: Veselý – Semelka. Dnes můžeme jen smutně konstatovat, že už mezi námi není ani Radim Hladík, ani Oldřich Veselý. Radim Hladík nejen tady dokazuje, že je králem našich kytaristů a byl jím vždy už od mládí. I já jsem mu jednou ležel u nohou (doslova na zemi). Na koncertě v Děčíně, když jsem šel drze na jeviště a dělal si nevšední fotky. Závěr pražského koncertu na DVD zcela logicky odehraje poslední, omlazená, sestava Blue Effect. Ne, že by to bylo špatně, asi dvakrát jsem je vidět živě, ale coby dojem na konec by pro mě byl právě Svět hledačů. Zrovna tak skladba Ej padá, padá rosenka, kterou tu (dobře) zpívá Honza Křížek, měl na tomto setkání zazpívat Olda Veselý, který tu byl, a kterého mám s touto skladbou neodmyslitelně spojeného. Nostalgický super zážitek.

• 30.10.2018  10:29

Roztomilá a humorná zabijačka. Začátek trochu zastřený, vše se později vysvětlí. Suchý a černý humor, běžný konzument nepochopí. Hodně upovídané, ale je to skrytě chytré. Místy to zavání i divadelní hrou. Lucy Liu se nepere ani nikoho nezabíjí. Je romantická patoložka a zajímá ji jen sousedův penis. Josh Harnett je skvělý a Bruce Willis je Willis. Jen se mi zdál trochu pohublý. Závěr přejde náhle do dramatu s nějakým tím překvapením. Každopádně pocitová pohoda (ne pro každého). 90%.

• 29.10.2018  13:28
    Máš ji! (2018)

Nápad je to zajímavý a jestli je v reálný v životě nebudu rozebírat, protože je to podle pravdy. Podstatnější je, že je to komedie a já se nahlas skoro nezasmál. Ale na deštivé nedělní odpoledne film pobaví.

• 28.10.2018  11:39
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Všem se to líbí! Znamená to snad, že já jsem blbec? Ani náhodou, klidně si mě ukamenujte. Seriál je velkým zklamáním. Spousta zbytečného času, kdy se nic neděje a neposouváme se k podstatnému. Problém je v tom, že nezáživné scény jsou stále dokola a na to mají možná čas postavy, které nemusí pracovat a věnovat se opravdovým problémům a to mě fakt nemusí bavit. A dále tam byly scény trapné, stupidní a vymaštěné. Prostě dalších 50 odstínů … Kdybych seriál sledoval při vysílání v TV, tak jsem to rozhodně vzdal po prvním díle, protože ten rozhodně nectil základní pravidlo, že má vzbudit pocit potřeby, podívat se na pokračování. Takže jedna hvězda za příjemnou úvodní znělku a za poslední epizodu, na kterou už se dalo dívat.

• 26.10.2018  09:37

I když hodnotím jako "běžný nadprůměr", stejně se jedná o slušné drama. Tu bábu v podání Judi Dench bych nejraději někam zašlapal. Naopak učitelka Sheba měla v té době možná ještě štěstí, protože dnešní doba kampaní mee too a dalších, by jí ukázala.

• 26.10.2018  09:29

Velice příjemný výlet do starších časů (filmu je 33 let). Film asi není moc známý, a proto výsledek byl překvapivě dobrý. Krimi thriller na dobré úrovni a se všemi ověřenými tahy. A nechybí ani jeden až dva překvapivé zvraty.

• 25.10.2018  11:03
    Appaloosa (2008)

Kategorie western je tak široký pojem, že porovnávat filmy mezi sebou a říkat dobrý western – špatný western, je těžké a povrchní. Appaloosa je svým pojetím zajímavý western a chování jednotlivých postav působí přirozeně. A dále film jako takový je dobré drama. Šerif Cole má neprůstřelné image, a proto působí překvapivě i úsměvně jeho problém s „odbornými“ výrazy a hlavně jeho shovívavost k chování „nadržené“ dámy. Hitch, jako poradce Coleova myšlení, je super a jeho dar na rozloučenou byl k nezaplacení. Ed Harris, který si napsal scénář, režíroval film a zahrál hlavní roli, zpívá také píseň v závěrečných titulcích.

• 24.10.2018  10:42

Tak akorát dobře nachlazená atmosféra. A i když se to zdá nepravděpodobné, tak ta přimíchaná nesmělá romantika tam zapadnula, jakoby ba to bez ní nešlo. Colin a Noomi hrají skvěle, i když většinou nemluví.

• 22.10.2018  14:57
    Bílé peklo (2001)

Film, který rozhodně stojí za vidění. Někomu se zdá dlouhý, ale zamrzlými pláněmi se pěšky nedá jít rychle. Takže vynecháme srovnávání rychlého a pomalého tempa, podivíme se přátelskému chování bývalých sovětských přátel a uvědomíme si, že film je velice dobře natočený a má spoustu silných míst.

• 21.10.2018  11:22

Podle některých názorů se jedná o film pro „dámy“. Ti ubožáci vůbec nepochopili, že je to z chlapského světa, kam se dáma náhodou přimotala, a nechala se dobrovolně semlet byznysem, který řídí opět chlapi. Ve světě chlastu a drog exceloval opět chlap. A co se lásky týče, tak ta snad není jen pro ženské? Cooperova třetí až čtvrtá verze známého filmového názvu se drží osy předchozích verzí, takže dějem nepřekvapí. Někoho ano, protože kino bylo téměř zaplněno teenagery. Pro pokročilejší je ale podstatné, že nová Hvězda byla natočena neuvěřitelně propracovaně a taky působivě. Velké překvapení, že Bradley Cooper poctivě natočil a zároveň velmi dobře zahrál. A věnoval se i méně postřehnutelným detailům. Lady Gaga byla dobrou volbou. Neherečka zahrála amatérku přirozeně, takže také pochvala. A k tomu umí zpívat. Divákům vlhlo oko v různých momentech, ale mě se nejvíce dotkly dvě chvilky v průběhu jejich prvního duetu (Shallow) na jevišti. Protože tohle hudba dovede. Filmové scény jsou jen zahrané, ale hudba je v každém okamžiku opravdová. O tom musím něco vědět. A hudba ve filmu vyplnila mezery v jednodušším ději.

• 20.10.2018  11:23
    Království (2007)

S odstupem času i z pohledu dnešní doby se jedná o velmi slušný film, který udržuje mírné napětí, i když se nic neděje.

• 17.10.2018  13:12

Pokračování, bez kterého by se filmový svět obešel. Toto už nebylo o smolařích, ale o dementech. A ještě to vyznívalo trapně. Velmi slabý děj.

• 17.10.2018  13:04
    Labyrint - Série 3 (série) (2018)

Opět je děj založen na tajemnu a mystice. V průběhu série bylo pár nelogičností, které jsem odpouštěl, protože jsem se chtěl bavit. V poslední části bylo těch ne-logik více, ale zase to rozuzlení bylo překvapivé a vše se vysvětlilo tak nějak "v normálu". Takže považuji za blbost věnovat čas v hodnocení filmu tomu, abych vypočítával všechny "vady" a vlastně film jako takový vůbec neohodnotil. Zároveň přiznávám, že děj místy působil až pohádkově, ale v životě nikdy nevíte ...

• 15.10.2018  18:26
    Toman (2018)

Netušil jsem, že to bude až tolik formou hraného dokumentu, myslel jsem si, že to bude více „živý film“. Tolik k představám. Nic to nezměnilo na tom, že tento zvláštní film ve mně nechal silný zážitek. Doba pro mě málo známá se mi ukázala jinak, než známe z dějepisu. Hrozivěji. Rozhodně poučné, zajímavé a kromě tohoto jsem si odnášel i trochu mrazivý pocit. Délka filmu nestačila nudit, protože jsem musel být pořád ve střehu, abych se orientoval v tom množství postav. A zároveň pochvala za závěrečnou krátkou informaci, co se stalo s ostatními osobami, doplněnou jejich autentickými fotografiemi. Tohle mě chybělo u Palacha.

• 14.10.2018  10:56

Po letech vidím film trochu jinak a zároveň i spoustu nezamýšlených souvislostí k dnešní době. Ale politizování a moralizování se chci na tomto webu vyhnout. Film má jak hollywoodské manýry a „vyšší cíle“, tak kvalitní akční scény. A hudba, tak jak je udělaná, prostě k tomuto tématu patří.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24