bearmeedek

bearmeedek

Mirek z Vysočiny

okres Žďár nad Sázavou
Rocker a romantik - oba ve výslužbě

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 19.7.2018  10:32
    Mrakodrap (2018)

Na Dwayne(ho) ještě chodit můžu, protože k současným "kvalitám" jiných akčních legend má ještě dost daleko. Opět je zbytečné vůbec přemýšlet o reálnosti této akce (10%), to určitě nebylo účelem. Akce a napětí mají grády, takže Mrakodrap, kterému jsem zas tak moc šancí nedával, splnil kritéria akční zábavy.

• 18.7.2018  15:57

Zlodějská historka, která tu dlouho nebyla. Rozhodně mě bavilo otevřené soupeření dvou "hrdinů" na různých stranách zákona. A pokud přestřelka na začátku byla dobrým úvodem, tak ta závěrečná všechno přebila a zaslouží vysoké hodnocení. Film o chlapech a pro chlapy.

• 17.7.2018  10:34

Začátek ještě nevypadal tak špatně. Když se ještě nevědělo, jestli to bude černá komedie nebo horror. Pak přijde to druhé, ale čím víc se posouváme ke konci, tím víc je to blbé. Nechal jsem se nachytat minimálně průměrným hodnocením. Některým lidem by měli zakázat dívat se na filmy, aby nemohli hodnotit.

• 9.7.2018  10:21

Padesát (!) let starý western a přesto výborný film. Z poloviny působí jako klasický thriller. A těch pár lidí, co to ohodnotilo, to zjevně dost podhodnotilo.

• 4.7.2018  12:58

Komu se toto líbilo, tak mu stačí k potěšení opravdu málo. Jedna velká Limonáda. Bez většího nápadu, humoru i napětí.

• 2.7.2018  11:18
    Maršál (1969)

Nerad bych použil výraz - netradiční western, ale je to spíše příběh z dávných dob. A ačkoliv je to místy pomalejší, film je hodně příjemný a neopakuje situace ze spousty jiných westernů.

• 30.6.2018  09:06

Tohle mě moc potěšilo. Dobré postavy a nádherná atmosféra. A dál už o tom nejde moc psát. Prostě jen mít zážitek. Samozřejmě to není komerční film ani film pro každého.

• 30.6.2018  08:56

Nejásám jako ostatní, ale vidět se to dá. Protože pár pousmání tam bylo. Nápad je samozřejmě blbost, hlavní hrdina nezajímavý a s pouťovým koncem to přehnali.

• 27.6.2018  11:02

"Zákulisní doplněk" k filmu Dunkerk. Pro lidi, kteří netráví život přehrabováním historie, nádherně ukazuje postavu Churchilla, jeho zvláštní chování a nálady a neoddiskutovatelný, záslužný čin ve válečné historii, který předem vypadal jako fantazie.

• 24.6.2018  11:08

Oproti prvnímu Jurskému světu docela propad. Ne, že by to bylo nudné, ale předchozí film byl svěží a měl náboj klasického dobrodružného filmu. A odehrával se v přírodě (na ostrově). Tady se příroda zničí během úvodu a potom se pokračuje v rádoby hororovém stylu v různých uzavřených prostorách a v pološeru. Třeba bude příště líp, až se zvířátka rozmnoží.

• 22.6.2018  10:08

Asi to měl být temný thriller. Na dnešní dobu to tajemno bylo spíš úsměvné. Takže neškodná zábava s Liamem, kde musíme brát v úvahu jeho věk (každého to jednou čeká, takže poznámka v dobrém).

• 19.6.2018  18:37

Ty vole! Tohle se fakt nedalo. Renč a Pawlowská by se měli přejmenovat nebo nechodit vůbec mezi lidi. Ani komedie, ani film, jen pytel sra…

• 16.6.2018  12:11

Au! Chtělo to hodně odvahy k osobnímu náhledu a nebyl jsem zklamán. Akorát jsem nenašel to množství odstínů, pouze jednu velikánskou šeď a nudu. Kvůli tomuto se plní kinosály převážně ženským osazenstvem? Fascinuje je chlap bez charisma, s psychickým problémem (nebo úchylkou) a potřebou stavět ženu na úroveň věci? Dobře jim tak.

• 13.6.2018  10:34

Jako k filmu pro kina bych měl nějaké výhrady. Pro jednorázové shlédnutí v televizi to jde. A jak si všimnuli i jiní, přítomnost Anthony Hopkins(e) udrží laťku na průměru.

• 12.6.2018  09:52
    Lidice (2011)

Ani nevím, proč jsem se k tomuto filmu dostal tak pozdě. O to větší překvapení, z jakého úhlu je natočen a co bylo údajným spouštěčem oné tragédie. Ale co mě vůbec nepřekvapuje, jsou nízká a nepochopená hodnocení. Žijeme přece v Česku. Oproti těmto „odborníkům“ jsem já totiž viděl FILM.

• 8.6.2018  10:13
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Velice zajímavý film, a opět největší plus je to, že jedná o zpracování skutečné události. A zpracování samotné se Ondříčkovi povedlo na výbornou. V první části dokonale popsané prostředí havířské komunity. A ať si kdo chce mechtá o kvalitě havířského nářečí z huby českých herců, tak chtěl bych vidět kohokoliv z českých luhů, jak při hraní ještě mluví tímto slangem. No, a druhá část přešla do tragické akce a ještě více přebila první barvitou část. Tohle prostě zapůsobilo. Jinak, co jsem kde slyšel, tak jednotlivé „atraktivní“ příhody jsou všechny založené na skutečných událostech. 95%.

• 24.5.2018  09:53
    Van Helsing (2004)

V době svého vzniku v našich kinech zaujalo, už jen proto, že to byl jeden z prvních česko-amerických filmů. Zpětným pohledem by se dalo zařadit k předchůdcům dnešních komiksových filmů. Neohromí - pobaví. Tato směs starých hororových příběhů si určitě zaslouží trochu tolerance. 70%.

• 23.5.2018  10:36

Zpracování se tváří barvitě, kamera slušná, ale nemělo to ten náboj, který se od klasiky očekával. Poirot byl jiný, než na jakého jsme zvyklí, což by nemuselo být zrovna na škodu, ale tak nějak nenadchnul.

• 19.5.2018  12:20
    Deadpool 2 (2018)

Lepší než Jednička? Z mé strany bylo toto kino omyl. Celek jako hrozná slátanina. Snůška pubertálních vulgarismů, které neměly žádný jiný význam, než někoho snad rozesmát. Ale výsledek byl takový, že se mi tvůrci dvě hodiny snažili vsugerovat, že nemám žádný smysl pro humor. Tak to určitě! A co to mělo znamenat, jak se komiksový hrdina celou dobu snaží s nasazením života citově převychovat vrahounského spratečka a pořád naříká o své duši a srdci?? Hodnotím jen za pár málo akčních scén.

• 19.5.2018  12:03
    Krmelec U Muflona (TV seriál) (2017)

Dobrý nápad, dobré obsazení. Říká se, že když se někdo hodně opil, tak se zřídil jako zvíře. Tady mají zvířátka z lesa svou hospodu a chlastají stejně jako lidi. Nejlepší jsou asi první dva díly, potom už to nemělo takové grády. Ale pořád to stálo za ten originální folklór.

• 13.5.2018  10:58
    Maratónec (1976)

Když jsem viděl kdysi poprvé v kině, byl jsem z toho tak vyplesknutý, že jsem musel na to jít hned ještě jednou. Později jsem ještě minimálně jednou viděl. Ve své době velice nadčasový thriller. Jak promyšlený na potrápení mozku, tak úderný. Teď jsem si zopakoval s otázkou, jaké to dnes bude. Provětrané časem sice neposadí na prcku, ale pořád je to řemeslo z toho cítit.

• 12.5.2018  09:57

Tato epizoda potvrzuje, že už v dávných dobách se v Polsku vyráběly pochybné potraviny. Naštěstí se to naložené maso ve sklenicích (nikoliv zvířecí) ještě k nám nevyváželo ...

• 10.5.2018  10:53

Do kina jsem vyrazil 9. května, tedy v den, kdy nás kdysi osvobodila Rudá armáda. Ta zde také „hrála“, ale v roli toho zlého agresora. Nevím, jestli existuje moc filmů natočených z pohledu, kde se bojuje celou dobu proti Sovětskému svazu, a nejde přitom o smyšlený akční film. Zároveň jsem si doplnil neznámá historická fakta ohledně Finska ve 2. světové válce. Nejen Sověti měli vojáky samé hrdiny. Finové tady ukázali dobrovolné nadšení i na úkor svých rodin. Ve filmu je ukázaná reálná „severská“ válka, ve které tlupa obyčejných lidí tlačila pěšky a metr po metru agresora zpět na své území. Přirozeně podané postavy v jejich jednoduchosti i prostotě a válka ve své kruté realitě, která si nevybírá mezi hrdiny a zbabělci. Velké překvapení, jak dobrý a působivý válečný film Finové natočili. Na první pohled je celý film jinak natočený, než by to udělali např. Američani. Působivá byla i zvuková stránka, protože vzhledem k množství spotřebované munice se reproduktory v kině pořádně provětraly.

• 9.5.2018  10:39
    Vykoupení (2000)

V první řadě je třeba upozornit příznivce westernů, že z tohoto žánru je převzata jen doba a kulisa. Jinak se jedná o historické drama s mírným nádechem romantiky. Kromě toho, že se zde objevují známá jména, je tu dobře zvládnutá atmosféra zlatokopeckého městečka v zasněžených horách i téma vyměřování budoucí železnice. Více než průměrný film se v závěru dostane do slušného dramatu.

• 8.5.2018  17:36

Spousta místních přirovnání k Fakjů pane učiteli je naprosto zcestné, ale film se dá dokoukat do konce, pokud zrovna nemáte něco lepšího na práci.

• 6.5.2018  10:40

Seriál má svou originalitu především v tom, že je předkládán od současnosti do minulosti. Ne, že by to mělo být plusem. Divák tak v každém novém dílu ví, co se stane potom, protože to už viděl minule. Takže, normální by bylo, dívat se pěkně od začátku, od zrodu mladého psychouše. Jenže. To by tu pak nebylo to sakra velké překvapení v předposledním (posloupností – prvním) dílu, proč byl Cunanan takový, jaký byl. Zároveň ne každý by se asi vydržel dívat „od začátku“, protože „první“ díly by, bez znalostí dalších souvislostí, nemusely udržet u obrazovky, než se například začne vraždit. Takže pokud chci vědět všechno, musím tento způsob hry přijmout a vydržet. A opravdu po nějakém čase už není příjemné se dívat na Cunanana, jeho „výjimečný životní styl“ a neustálou manipulací s okolními osobami. Řemeslně dobře zpracováno.

• 2.5.2018  13:34
    Hadí doupě (2017)

Filmu absolutně chyběla správná atmosféra. Špatně uděláno.

• 30.4.2018  18:03
    Metanol (TV film) (2018)

Stačilo by jen stručně konstatovat, že se naší televizi podařilo něco úžasného. I když téma bylo jasně dané skutečným příběhem, tak zpracování je po všech stánkách na vysoké úrovni. První část byla pro mě za 100% a asi to bylo popisováním vzniku a rozjezdu toho lihového bordelu. Ty podrobnosti byly pro každého nové a i po létech z toho šel děs a hrůza. Druhá část na české poměry ukazuje dost akční a pružné policejní vyšetřování. 90%.

• 29.4.2018  11:04

Marvel udělal rozhodný krok proti nudě a proti pomluvám. Aby to nebylo pořád stejné, tak dali do jednoho „hrdinského“ filmu asi třikrát tolik super-hrdinů. Prostě posbírali ze všech možných komiksovek všechny, co zrovna nebyli na dovolené nebo na svatební cestě. Záporák byl tentokrát více skutečný a jako opravdový „vládce“ hodně chodil mezi obyčejný lid. Avengers si byli coby armáda všichni rovni a nikdo moc nevyčníval. Thorovi přeji, že získal zpět své oko i kladivo. Ještě by to chtělo ten jeho královský účes. V první polovině bylo opět dost humoru (jako v posledním Thorovi) a i tentokrát bych jej na určitých místech trochu omezil. Druhá půlka je už chladnější a začne válka. A i tady se Marvel ukázal. Opravdu nešetřili a udělali solidní nářez. A ani konec nebyl stereotypní. Záporák vyhrál, všichni (skoro) hrdinové jsou pozabíjeni a odnesli to i ti, kteří nebojovali a seděli jen v kanceláři. To je super změna, ne?

• 28.4.2018  12:22
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

Půlnoční slunce mě docela oslovilo. Samozřejmě má své mouchy, ale napadlo mě, že vlastně většina zemí, které jsou umístěny jakýmkoliv směrem od středu Evropy, má své "úchylky". Nejsem žádný znalec severských detektivek, ale určitě toto bylo pro mě daleko záživnější, než něco dánského (?), co jsem viděl v poslední době. Určitě bylo zajímavé, že vraždy byly každá jinak provedena a vyvolávaly otázky. Co se týká té policajtky s francouzským státním občanstvím, tak ta se svými psycho úlety a vizemi asi neprotivila jen mě.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22