• Western

Invaze (1980) (TV film)

Velice chvály hodné, že v zahraničí někdo natočil hraný dokument s reálnými pocity československých postav. A i po 55-ti letech z toho mrazí.

Dokonalá pohádka (2023) (seriál)

Au, au a ještě jednou au. Myslím, že je už čas, aby někdo o tomto dílku napsal pravdu. V dávných časech jsem byl příznivcem romantiky a ta měla nějaký statut. V tom, co zde přítomní obdivují, jsem kouzelný romantický film nenašel. Mladík David mě kupodivu nijak nevadil, i když kořeny rodu z jiné planety byly občas znatelné. Ovšem Margot, to bylo dílo. Toto "zlatíčko" bylo nesympatické jak vzhledem, tak pohledem do nitra její duše i myšlenkových pochodů. Chápu, že realita není pro film podstatná, ale tady to bilo do očí. Občas tu někdo přidává hvězdu, dvě, za nějakou osobní sympatii, nesouvisející s filmem. Možná by se to mělo správně nazývat úplatkem. Takže můj úplatek, jedna hvězda, za krásné lokace v Řecku. Jen tam nemuselo tolik foukat.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Ze začátku jsem si říkal: Co je? Už jsem viděl lepší z této série. Ale pak to bylo lepší a lepší, závěr s vlakem byl bombastický. Téma s umělou inteligencí mě moc neoslovilo, tak jako mě neberou paralelní světy, kterých už je moc. UI mě nebere ani v reálném životě. Pak je tu jedna novinka - tvůrci v tom nechtějí mít chaos, a proto když Huntovi předhodí jinou ženu, tu předchozí prostě odstraní. Přece není prasák jako Bond. Tak 90%.

Snafu: V háji jako obvykle (2023)

Další špatně hodnocený film, který jsem risknul a nelitoval. Jedná se o akční jednorázovku, která je podána s humorným nadhledem. Akce jsou na dobré úrovni a celé to spojuje humor, který je zábavný. Dokonce dvojka Chan a Cena drží zábavu po celou dobu a to jsem měl z Johna ceny předem strach. Pobavilo a za mě 68%.

Klub nájemných vrahů (2023)

Hodnocení mě odrazovalo, ale Noomi Rapace jsem zkusit chtěl. Není to taková bída. Průměrné béčko, převážně akční, jednohubka.

Zákon gangu: Mayové - Série 5 (2023) (série) odpad!

Dělám to nerad, ale pitomce ze sebe dělat nenechám. Tak jako v SOA, tak i Mayové šli ke konci vyloženě do hajzlu. Tato pátá série je naprosto nedívatelná (já to s nevěřícným pohledem vydržel), zbytečná, poslepovaná z ničeho a ukrutně hodně telenovelní!!! Příhodičky z běžného života od spousty postav, které jsou vzhledem k tématu a prostředí nevhodné. A pro tyto blbosti přidáno několik naprosto neznámých lidí. Takže Varování!!! SOA jen 4 až 5 řad, Mayové jen 3 řady. A jste v pohodě.

Advokát - Série 2 (2023) (série)

Druhá série byla uvedením na obrazovky rozdělena na dvě části. Ta první byla lepší a pestřejší. Ve druhé jsme se tři epizody nehnuli ze soudní síně. Sice Micky na place vždycky exceluje, ale všeho moc škodí. Závěr se opět srovnal a překvapení na konec se taky konalo. Oproti první řadě se neřešily drobné epizodní případy, ale celé je to věnované jednomu "velkému" případu, který je navíc ovlivněn osobním vztahem advokáta ke klientce. Celkově stejně dobré jako první řada, nebo i lepší, změnou zaměření pouze na jeden případ a urputností obhájcova týmu. Nutnost - lesby na place, ta hlavní černá. Absolutně se bez toho obejdu.

Invalida (2023)

Moje tři hvězdy neznamenají, že jde o nudný průměr. Ale na tu čtvrtou by mě to muselo víc nakopnout. Je správné, že je film dost těžko zařaditelný žánrově. Černá komedie, crazy, ale ne naplno. Chvílemi možná ovlivněno spoluprací Karla Maye a Tarantina. Líbilo se mi, jak zde šijí naplno do cikánů (pozor, žádní romové, ale plnokrevní cikáni) a následně je tato skupina jedinými, kdo se invalidy ujme. Jsou zde chytré momenty i dobré vtipy, ale na 80% to nevidím.

V pasti: Barcelona (2023) odpad!

Nemůžu tomu dát ani jednu hvězdu, protože to je prostě špatně udělané. Navíc se to snaží těžit ze staršího filmu V pasti, který byl dobrý. Musel jsem posouvat a stejně jsem litoval špatné volby na večer.

Navrátilka (2021)

Krásné a citlivé drama, jaké jsem u současného italského filmu nečekal. Úžasné je "herectví" dvou malých holčiček, u kterých každý moment věříte, že danou situaci právě prožívají. A nejlepší je, že nejde ani o nějaké nacvičené texty, protože v tomto filmu se mluví méně, než je zvykem. Ony hrají mimikou obličeje a těžko se chápe, jak to ty holky dávají.