• Western

Špinavý prachy (2014)

Film byl zdlouhavý, atmosféra a působení na diváka to tak chtělo. Prosím. Ale rozložit tu trošku děje do 106-ti minut vyznívá trochu zoufale. Chovatel začátečník v mafiánském filmu je novinka. Nesmělé sbližování s náhodnou majitelkou popelnice dobré a pár zvratů na konec překvapí. Ale jako celek nic moc pocit. (Jinak jsem ji poznal: Lisbeth Salanderovou z trilogie Millenium z roku 2009.)

November Man (2014)

Návrat Pierce-ho Brosnana ve velkém stylu. Vizuálně zestárnul, odhodil galantnost 007, je tvrdý a nasraný. Přesně to se hodí k roli vysloužilého agenta. Původně jsem měl obavy z vyvěšených 63%, protože to někdy pak bývá ještě méně. Ale tady příjemné překvapení klasické špionády a tlačím laťku nahoru. Film si udržuje celou dobu napětí. Našponovanej drát a já jsem podle něj lezl dál a dál, až jsem se dostal na konec a řekl si: "Ty vole, tohle bych mohl vidět i v kině!" Olga Kurylenko - dobrá volba do ruských končin. Druhý díl by nebyl? Dávám 90%.

John Wick (2014)

Pokud se má nějaký film odpovědně hodnotit, je třeba alespoň částečně splynout s dějem. Takže pod vlivem posledního záběru jsem nejprve šel na noční procházku se svým psem ... Slušná vybíječka. Přímočará, nekoukej na kvalitu, ale spíš na kvantitu (mrtvol). Do žánru zařazeny úsměvné a nápadité novinky: značková úklidová firma (mrtvol) a luxusní hotel (klub) pro zabijáky. Prvky noir a comixu. Pak se mě líbila hudba, která provázela film a akce. Techno nemám rád, ale při likvidaci ochranky v disco klubu John jakoby tančil při plivání olova v rytmu hudby, to tam prostě patřilo. 70%.

Škola rocku (2003)

Téma s rockovou muzikou a vysloužilým rockerem můžu. A Jack Black zde vynikající.

Revival (2013)

Vynikající dílo. Všichni, co film odsuzují neví, o čem je. Pamatuji dobu vznikajících kapel na socialistické půdě, roky jsem v takové hrál a hlavně si to prožil a užil. A u návratu starochů alespoň na chvíli k veslu jsem úplně nadskakoval a málem ustříkával. I tohle jsem prožil. Prostě to tak je a rád bych za tenhle kus Alici obejmul! Všechno v tom filmu je ze života a tak pravdivé! Kdyby to natočila jinak, byla by to pohádka a mohli by jste hvězdičkovat jak vzteklí. Howgh!

Probudím se včera (2012)

Současná komedie s nádechem zlaté české klasiky. Pobaví a pohladí. Realitu retra jsem až tak nezkoumal, raději jsem si ty návraty užíval.

Parta hic (1976)

Ve své době dobrá komedie s nezapomenutelným Skopečkovým fórem o štrůdlu.

Něžné vlny (2013)

Tady je zbytečné rozebírat celý film. Příběh vysílal své vlny k příjemnému odpočinku a retro potěšilo.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Je to klasická pohádka, je výpravná a je milá. A Troška? Tady ještě trošku uměl.

Na vlastní nebezpečí (2007)

Mě tenhle film teda vůbec nevadil. Sympatické je, že na mě nepůsobil moc česky. Hodnocení od Elity minimálně o jednu hvězdu podhodnocené. Nic divného.