• Western

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Neplánovaně jsem viděl podruhé a tak ohodnotím ještě slovně. Snaha natočit českou komedii stylem americké romantické komedie. A to vůbec nefunguje. Takhle to v Česku není, např. sebekritický proslov na veřejnosti a následuje dojemný potlesk přihlížejících. Kdyby to bylo uděláno humor po česku, mohlo to být lepší. Jsem rád, že jsem našel stejný názor, tj. přirovnání k americkému teenage filmu.

Všude dobře, doma peklo (2015)

Černá krimi komedie o rodince, která si plní svůj "americký sen". Manželství Dona a Mony plyne v zaběhlých kolejích, předem vytýčených Monou. To vše až do chvíle, kdy Don začne zcela nevyhnutelně a každodenně ojíždět svou mladou a chtivou prodavačku. Po nutném přiznání se doma zjistíme, kdo je vlastně Mona. Přímý potomek jedné ze Zoufalých manželek a Dextera. Proběhne nutná čístka, při které se dostane do mrazáku i sousedův pes. Po prohlídce nočního stolku manželky se konečně vzmuží i Don a navždy přelstí svou neomylnou polovičku. poznámka 1: - pracovní obleček Mony při porcování milenky byl celkem sympatický. poznámka 2: - ty tři zvuku v začátku závěrečných titulků mě docela naštvaly ...

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Atmosféra dostatečně temná a děj nabízející průběžně a po kapkách drobná překvapení a posuny jinam. Výborná volba pustit si tento kousek v sobotu večer z DVD, když v TV zrovna v premiéře nabízí hrozné Krásno. Prostředí starobylého blázince dokonale potrhuje ideálně zvolená hudba. Bláznem zde je každou chvíli někdo jiný. Pěkné, panopticky působící scény. Herecké obsazení bylo zvoleno dost dobře, samozřejmě Kate nepřitahovala jen nového návštěvníka sanatoria. Pro mě lepší celkový dojem, než kritikami nedotknutelný Prokletý ostrov. A že příběh v tomto žánru měl happy end? To bych nečekal a právě proto jsem byl rád.

Sedmý syn (2014)

Za mě dobrý. Měním základní kategorii na: pohádka. Je pravda, že celkem nemám jak film rozebírat, protože to moc nejde. Prostě mě koukat na tuto fantasy bavilo a jdeme zase dál. Vzhledem k úrovni jiných filmů dávám 68%.

Jack se chystá vyplout (2010) odpad!

Odpad a to doslova! Při závěrečných titulcích jsem vytrhnul disk z DVD přehrávače a hodil do odpadkového koše. Je to nový způsob, kterým chtějí Američani zlikvidovat kvalitní východoevropskou kulturu? Psychoteror. Všechny postavy se chovaly jako pacoši v ústavu pro dementy! Akorát chyběl ten ústav a oni se mohli volně pohybovat mezi ostatními lidmi. Neuvěřitelná debilita, stupidita a nuda, hodina a půl plácaní se o ničem. Ještě že ten chlap od té doby (pět let) nic nového nerežíroval. Nepochopil jsem vysoká hodnocení filmu, díky kterým jsem si totálně naběhnul. V pondělí to naštěstí popeláři odvezou.

Bullet (2014)

Věděl jsem, že to bude slabota, ale chtěl jsem zkusit nového Treja. Někdy je lepší nezkoušet. Béčko, které se snažilo dostat do A skupiny. Před mnoha lety takové filmy bodovaly na VHS. Dnes ale pardon. Toporná divadelní hra.

Rivalové pod rudým sluncem (1971)

V televizi jako Rudé slunce, na DVD zbytečně květnatý název Rivalové pod rudým sluncem. Francouzský western natočený ve Španělsku za účasti světových hvězd. Z dnešního pohledu je příběh celkem jednoduchý, ale má velké trumfy. Samuraj na divokém západě, silné herecké obsazení posbírané z tehdejšího světového katalogu a zcela odhalená ňadra Ursuly Andress. Nevzpomínám si, že bych ji takto viděl v některém jiném filmu. Milé překvapení. Francouzi se tenkrát specializovali na vkládání nahoty do svých filmů a určitě to byl jeden z malých důvodů, proč byly jejich filmy v dobách temna v našich kinech vyhledávány. Obsazení elegána Delona do role desperáta je také dost zajímavé. Kdybych film viděl před 44 roky, dal bych 100%, dnes dávám 69%. Howgh.

Spása (2014)

Tenkrát v Dánsku. Trochu jiná Amerika. Ponurý severský thriller na Divokém západě. Moje vlastní hesla, která mě napadla ihned po shlédnutí filmu. To by mělo stačit k motivaci těch, kteří se k filmu ještě nedostali a neuvažovali o něm. Působivý úvod, ve kterém to přehnali s podříznutím malého kluka, ale asi by v následujícím ději taťkovi překážel... Potom chvilka času na přeorientování se z očekáváného amerického westernu na severskou kovbojku. Další už fungovalo bezchybně. Scenérie americké západu podané chladným a temným způsobem byly dost nezvyklé a o to působivější. Líbilo se mi právě to, že příběh měl jednoduchý a téměř předvídatelný děj, ale právě to specifické a neokoukané ztvárnění mělo silný úder. Zbytečné slinty, odbočky nebo snad "charaktery" postav by byly brzdou této chladné jízdy. Dvě hlavní postavy (On a Ona) se dostatečně vyjadřovaly ksichtem. Postava šerifa-kazatele nebyla nijak výrazná, ale stojí za povšimnutí jeho chování vyplývající z jeho zdvojené funkce. Chyběla už jen pedofilie. Film jsem si plně užil a to od filmu očekávám.

Bez motivu (1971)

Vzpomínka na starou francouzskou klasiku. Na film se dobře dívá, ale pecka to není. Téma by si zasloužilo více ponurosti a napětí. Detektivovi zapomněli dát více emocí. Nahota zcela v pořádku. To k francouzským (italským) filmům patřilo a nehledal se důvod. 57%.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015) odpad!

GRANDIÓZNÍ PITCHOVINA. Akční nebo krimi? Ani náhodou. Komedie? Ani jednou jsem se nezasmál. Něco podobného jsem tušil nebo čekal, ale ne až v takové míře. Vydržel jsem se dívat na celé jen proto, že jsem Divák a chci ohodnotit jako celek. Tak za ten večer v řiti máš ten odpad. Škoda, že další Piráti z Karibiku už asi nebudou, protože s tímhle Deepem už těžko vyjedou na moře ...!