• Western

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Tak opravdu nevím, co se líbí těm, kteří poslali tento film do sběrných surovin. Pochopili, že to je pohádka? I když je větší časový odstup od doby, kdy jsem viděl první Bambitku, měl jsem dojem, že je druhá možná i lepší. Není zde přeKlusováno, Janovičová opět upoutá. A věkový rozdíl Vetchého a Kubařové všem vadí? V životě běžné. Pohádka byla opravdu pohodová a o to určitě šlo. Za mě 80%, ale kvůli tomu, že se web CSFD docela zahltil nesoudnými sráči, sypu hvězdy všechny.

Rekrut (2022) (seriál)

Stačilo mi 5 až 10 minut a věděl jsem, že tohle mě nebude bavit. Takový výsměch všem žánrům.

Tři přání pro Popelku (2021)

Udělat českou popelku podle zavedené osy, jenže po norsku, nemůže dopadnout dobře. Především máte v hlavě tu naši a srovnáváte. Hudební nádech horroru tomu nedodal ani kouzlo, ani cit. A opravdu bylo nutné, aby se tam norští chlapci pusinkovali?

Veselé vánice (2022) (seriál) odpad!

Mám k tomu dvě připomínky po jedné a půl epizodě (dál to opravdu nešlo): 1) Norové jsou blbci, protože natočili tuhle nic neříkající sračku. 2) Češi jsou blbci, protože se jim to líbí a dávají tak vysoké hodnocení.

Avatar: The Way of Water (2022)

Naprosto úžasný zážitek! Cokoliv dalšího k tomu řeknu, tak to stejně neobsáhne všechny dojmy. Od jedničky se liší pouze v jedné zásadní věci. Jednička byla něco nového a vyrazila všem dech. Tady se navazuje na všechna nádherná zobrazení a aby to zabralo, musí to být pestřejší, obsáhlejší a oslovit skoro každou duši. A to se překvapivě podařilo. Film je směsí romantiky, kouzelné pohádky, esoteriky, dramatu, sci-fi a akce. Což by normálně znamenalo guláš a bordel. Ovšem Cameron toto dokázal citlivě skloubit a vytvořit pocitový zážitek. Vůbec mě nevadily pasáže, kde si děti hrají, jen tak si plavou a objevují  krásný podmořský svět. Že nejde o dětský film potvrzují  akční scény, kde se "normálně" zabíjí a nikdo se nešetří. V ději selhává Jack Sully, ze kterého se v manželství stala bačkora. Četl jsem, že herci před natáčením museli trénovat potápění se zadrženým dechem. A Kate Winslet vydržela více než 7 minut. Tak to je jasné - měla natrénováno už z Titaniku.

Delhi Crime - Série 2 (2022) (série)

Druhá série se liší od první zásadně ve druhu zločinu. Vyšetřování a tým jsou stejné a možná ještě úpornější. Pokračuje pobuřování "lidu" médii proti "neschopné" policii. A následný tlak shora na obvinění kohokoliv pro klid obyvatel. Pod tímto tlakem vyšetřovatelka se svým týmem řeší brutální sérii vražd v poklusu a ve stresu. Zároveň člověk pochopí, proč v Indii nosí strážci pořádku dřevěné hole a mlátí s nimi lidi po hlavě. Jinak to nejde. Chvályhodné je i to, jak indický film ukazuje zemi v pravdivém a hrozivém světle. Tam tedy opravdu nechci nikdy jet.

Bílý lotos - Série 2 (2022) (série)

Tak to zírám. První série byla žalostná a já se zařekl, že do druhé už nepůjdu. Zvědavost zvítězila a já se ocitnul na slunné Sicílii. Která mě byla daleko bližší, než exotická Havaj, kde všichni byli nějak cáknutí, jen ne humorně. V jedničce slibovali nějakou záhadu, možná zločin - a nic. U dvojky bylo vše v pohodě, užívání dovolené v krásném prostředí a všechno bez očekávání do zločinu vyústilo. Bylo to natočené tak, že to mohlo působit i jako reklama na návštěvu Sicílie. Je tu i nějaké ponaučení. Nevěř italské prostitutce, přijdeš o spoustu peněz. Nebo, nevěř italským buzíkům, přijdeš o život. Lesby tady byly taky, ale tam bylo vše v pohodě.

Bílý lotos - Série 1 (2021) (série)

Fantastický seriál, nejlepší seriál v poslední době, super a super ... Já už fakt nevím, co ti lidi dneska žerou. Začátek nebyl nijak bombastický. Skupinky různých lidí se sjely na ostrov na báječnou exotickou dovolenou, zabydlují se, seznamují se a představují se divákovi. První dva díly mě naladily, že by se mohlo začít něco dít. Další dva díly byly hodně otravné. Návštěvníci odhalují, že každý z nich je debil, ale film z toho nedovede vytěžit ani humor, ani drama, natož nějakou zábavu. Jediné, co je poutavé, je lokalita a spousta barevných obrázků z exotiky. Poslední dva díly jsou ještě horší. Zbytečné natahování "příběhu" o ničem. A nic se také neděje, vypatlanci prožívají své dny, debilní opar je vidět i v jinak krásném západu slunce a opět zcela promarněný čas. Tajemný náznak v prvním dílu se má odhalit v tom posledním a dozvíme se, že se vůbec nic nestalo. Všichni se odebrali domů a já nevím, proč jsem na to čuměl.

Napříč vesmírem (2007)

Příjemná pohodovka. Film o ničem s písničkami od Beatles. Tedy muzikál. Udělaný tak trochu stylem jako naši Rebelové, zde se víc zpívá. U skladeb jsou titulky s překladem, a když sledujeme text, působí, jako kdyby byl složen právě k tomuto "ději".

Delhi Crime - Série 1 (2019) (série)

Indický film mě nelákal, ale dostal jsem doporučení a je to pecka. Tím nadšením nejásám nad tím, co se tam (a ve skutečnosti) stalo. To bylo opravdu za jakoukoliv zločineckou hranou. Vůbec nebylo samotný zločin potřeba ve filmu ukázat. Stačilo jej několikrát postupně vylíčit a sakra to uvízlo v hlavě. Po úvodu začíná vyšetřování a sedm epizod se pátrá po 6-ti pachatelích. Toto pátrání ani nepůsobí moc mrazivě, jak by mohlo být v nějaké americké sérii a přece to není dlouhé ani nudné. Tu mrazivost a temnost zde dělá samotný indický policejní, politický a státní režim. Nad vyšetřováním visí nebezpečí, ve který moment bude odstraněn který z těch vyšetřovatelů, kteří na tom dělají nejvíc a poctivě. A to jen proto, aby "špičky" měly viníka za chyby systému, a to hned, bez ohledu na stav vyšetřování. A taky je film "naučný" o prostředí a životu v Indii, jak jej asi moc neznáme. Jedním ukazatelem je i primitivní myšlení obyvatel, a to není jen v této zemi. Takových je na světě spousta, kde je to pěstováno po staletí různými náboženstvími. A v tomto případě byli "viníci" pravá divoká zvěř.