• Western

Kaleidoskop (2023) (seriál)

Vyzkoušené zlodějské téma, které mohlo být lépe podané. Překvapuje mě, že je to z USA. Tipoval jsem spíš na nějaké Španěly. Místy je to dobré, místy dost dobré a místy naivní, nedotažené nebo bez náboje. Nevěřím, že má každý nějaké jiné pořadí a názvy kapitol podle barev také nemá vůbec žádný význam. Snaha o větší zviditelnění měla být raději zvětšením koulí u seriálu. Lepší průměr. 70%.

Nevyzpytatelné cesty Boží (2022)

Začne to jako kriminálka, postupně se to přesouvá do něčeho jiného. Je to dobře natočené, bylo to zajímavé a mé nadšení trochu pokazil konec.

Koruna - Série 5 (2022) (série)

Předchozí série byly lepší. Určitě mělo vliv to, že čím hlouběji do historie, tím to bylo zajímavější. Ale pátá série působí povinností naplnit 10 dílů a přitom nepostoupit k dalším, pozdějším událostem. Dost natahované a vycpávané zbytečnými, až nepříslušnými blbinkami.

Vlastizrada (2022) (seriál)

V podstatě jsem dostal to, co jsem očekával. Něco tomu sice chybělo, hlavně v první půlce, ale to bych pak hodnotil výše. Hlavní postava v podání Charlieho Coxe byla vzhledem k jeho funkci dost jeliman. A to ubíralo na prožitku. Zato Olga Kurylenko nezklamala a dost příběh drží. V dané škatulce to není žádná pecka, ale splňuje to daná kritéria a mě to dost bavilo. Vzhledem k menší stopáži se to dalo na jeden zátah. A poslední dvě epizody jsou docela pěkná jízda s nějakým opravdovým překvapením.

Hříšný tanec (1987)

Prostě jedna klasika z let, kdy ještě fungovala velká závora.

Co jsme komu všichni udělali? (2022)

Po dvojce to vypadalo, že už nepůjde dál nic vymyslet. Rodina si stačila dostatečně všechno vyříkat. Všechno o barvách kůže, náboženství i chytrosti. No, tak to byl omyl. Na scénu přicházejí další multi-kulti osoby spojené s rodinou a pohodovka, ve které se může otevřeně rasisticky mluvit a konat, pokračuje dál.  Sice jsem se nepopadal za břicho, ale nádech francouzské komedie tu je. Film si ukrajuje postupně děj tak samozřejmě, jako by byl už dávno součástí naší filmové mysli. Opravdu mě to potěšilo a kdykoliv v budoucnu rád uvítám toho starého, mile rasistického, Claude.

Na nože: Glass Onion (2022)

Těšil jsem se a docela to zklamalo. První část gradovala do levné hlouposti. Druhá část se vrátila na začátek jiným pohledem a jela v chytrém stylu "Nožů". To ale nestačilo pro záchranu celkového dojmu z filmu. Jednoznačně originál Na nože byl chytrý a zajímavý. Ověřil jsem si to i opakovaným zhlédnutím před druhým filmem.

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Ach jo! Prý daleko lepší než Tajemství staré bambitky 2. Za mě velmi slabé, bez náboje, bez humoru. Mdlé ženské postavy, teda herečky. Tak jak "diváci" (omlouvám se za kvalifikovaný výraz u stupidních čumilů) strhali Bambitku 2, tam vynesli do nebe Krakonoše.

Vánoce na spadnutí (2022)

Plusem je: Nejsou zde aktuální vánočně-filmové debility, které nutí přestat po 10-ti minutách. Mínusem je: Je to klasická naivní a neoriginální "hallmarkovka". Zajímavost: Lindsay Lohan po létech na scéně. Ani bych ji nepoznal.

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Tak opravdu nevím, co se líbí těm, kteří poslali tento film do sběrných surovin. Pochopili, že to je pohádka? I když je větší časový odstup od doby, kdy jsem viděl první Bambitku, měl jsem dojem, že je druhá možná i lepší. Není zde přeKlusováno, Janovičová opět upoutá. A věkový rozdíl Vetchého a Kubařové všem vadí? V životě běžné. Pohádka byla opravdu pohodová a o to určitě šlo. Za mě 80%, ale kvůli tomu, že se web CSFD docela zahltil nesoudnými sráči, sypu hvězdy všechny.