• Western

To nic, drahá (2022) odpad!

Co to jako mělo být? To, že je to načančané a barvité, nezachrání film, který zabíjí čas a otupuje diváka. A pokud si matně vzpomínám, tak na Stepfordské paničky to taky nemá.

Na západní frontě klid (2022)

Vůbec, ale vůbec mě to nebavilo. Asi to má nějaký odkaz, ale stejně mě to nebavilo.

Pluk mizerů (2022) (seriál)

Nádhera. Jak už to v podobných případech bývá, malá uveřitelnost, ale je to podle pravdy. Největším plusem je, že minisérie není natočena jako zběsilá válečná akce, ale jedná se o pravý film, se vším všudy. Dalším plusem je, že je to natočeno v hezkém retro duchu, s kvalitou skoro velkofilmu. Je to samozřejmě chlapácké a doplňuje to klasická rocková hudba, např. AC/DC při jízdě kolony aut v poušti. Což nevylučuje jazz v baru v Káhiře. Protože se to odehrává v Egyptě a pohled na vojenský tábor pod pyramidami je taky dost nevšední. Já jsem dal na jeden zátah a nebránil bych se další sérii, protože konec to úplně nevylučuje.

Kyberúnos (2022)

Opravdová jednohubka, která zmizí tak rychle, jak se objevila. 50%.

Angličanka (2022) (seriál)

Pokud chce někdo vidět a hodnotit, musí to rozhodně zhlédnout celé. Protože jako celek je to parádní výtvor. I když jsem byl od začátku na 4*, tak závěr byl podmanivý a nehodlal jsem couvnout zpět. Nejedná se o klasický western, tedy alespoň ne o ten většinový. Tohle je westernové drama, ano je to i road movie,  a důležité je jeho podání. Já tam viděl místy artovou kameru a cítil artové zpracování. A potom je tu úžasná role pro Emily Blunt, která si se seriálem poradila na výbornou.

Ztracená kulka 2 (2022)

Navazuje na jedničku a je to jiné než jednička. Hlavně v tom, že co mělo být řečeno, proběhlo už v jedničce a tady už je jen samá akce. Někdo to kritizuje, ale já v tom vidím to, že film je udělaný jako finále na 98 minut a to se nikde nevidí. Lino opět předvádí velice dobrou bojovou akci, ale hlavním tahákem jsou automobilové zděšenosti. Totální rána do zad pro Kobra 11 a hlavně pro Rychle a zběsile. No a konec filmu říká, že by velké finále mohlo pokračovat ještě trojkou. Hodnocení dávám jako příznivec dobré akce.

Alias (2001) (seriál)

Po dokoukání celého eposu musím hodnotit velice kladně. Jennifer Garner zde exceluje nejen herecky, ale i opravdovým bojovým uměním. A dál - stovky jejích proměn převleky, parukami i chováním - v rámci její role špiónky.

Alias - Série 5 (2005) (série)

Poslední série už byla jaksi zbytečná a natahovaná. Šlo to ukončit už v minulé sérii. Jenže peníze jsou hlavnější, i za cenu "poškození díla". Opravdu škoda, pokazit dojem na závěr.

Buko (2022)

V první půlce jsem si říkal: no, dobrý, takovej průměr a v poklidu. Ale film postupně a pomalu stále nabíral na poutavosti. A na závěr jsem pochopil, že i ten úvod byl záměrem a že Alice Nellis celou dobu staví děj po kapkách, citlivě a chytře. A že se v tomto filmu povedla pravá a kvalitní "alice nellis". Tak jak nemusím Marthu Issovou, tak tady silně exceluje ve své roli. Současný český film, na který nepůjdou masy, ale který zanechá v pocitových buňkách dojem relaxační terapie. 90%.

Alias - Série 4 (2005) (série)

Tak vysoce nastavená laťka jde trochu níže. Zřejmě má na to vliv to, že je těch dílů strašně moc a těžko se vymýšlí další děj. Údernost předchozích dvou sérií je nahrazována vkládáním záhad a poslední epizoda je vygradována plným sci-fi a náhražkou zombíků. Jako celek ale pořád dobré.